2013 06 11

Aštuonis kontrolinius mačus pralaimėjusios Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Algirdas Paulauskas: „Tai nieko nereiškia“

Baigta... Lietuvos moterų krepšinio rinktinė išnaudojo laiko limitą, kuris buvo skirtas pasirengti šių Europos čempionatui Prancūzijoje. Daugiau kaip mėnesį trijuose šalies miestuose besitreniravusios nacionalinės moterų komandos kandidatės kontrolinių varžybų ciklą užbaigė Panevėžyje, tačiau ne itin pakilia gaida. Antradienį „KG Group“ turnyre Panevėžio „Cido“ arenoje lietuvės pralaimėjo 58:68 (13:18, 17:13, 14:22, 14:15) Japonijos krepšininkės ir galutinėje įskaitoje užėmė trečiąją vietą.
Kamilė Nacickaitė
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Specialiai prieš Europos krepšinio čempionatą Panevėžio mieste surengtame „KG Group“ turnyre, be oficialios akistatos su japonėmis, lietuvės nusileido Kinijai 66:73 ir įveikė švedes 76:74. Pirmąją vietą iškovojo japonės, antrą švedės, o kinės liko ketvirtos.

Iš viso per pasirengimo čempionatui laikotarpį Lietuvos krepšininkės sužaidė 11 kontrolinių mačų ir iškovojo 3 pergales. Didžiausiu skirtumu buvo įveikta Baltarusija – 57:38, o skaudžiausią nesėkmę mūsų šalies atstovės patyrė akistatoje su prancūzėmis – pralaimėta net 36:77.

„Jūs nežiūrėkite į kontrolinių mačų rezultatus – jie tik parodo, kad tą dieną ir tuo metu viena ekipa mažiau eksperimentavo. Kiekviena rinktinė ir jos treneriai per tokius draugiškus mačus sprendžia savo užduotis – žiūri į kandidates, bando naujus derinius, apšaudo įvairių sudėčių penketus.

Gal tik prieš prancūzes per daug pralaimėjome, tačiau visiškai negalvojau apie rezultatą. Noriu pasakyti, kad tikrai nepergyvenu, kad turime neigiamą rungtynių balansą – vis tiek jis yra tik kontrolinių mačų balansas, o viskas spręsis Europos čempionate.

Ne kartą būdavo, kad puikiai per kontrolinius mačus kovojusi rinktinė beviltiškai atrodė čempionatuose“, – kalbėjo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės strategas Algirdas Paulauskas.

Šios dienos mače lietuvės pirmavo dvikovos pradžioje, o po to iniciatyvą perėmė japonės: antrame kėlinyje jos turėjo net 8 taškų persvarą 21:13, tačiau šio ketvirčio viduryje po Ivetos Šalkauskės pastangų rezultatas aptirpo iki 18:21, o likus žaisti 3 min. mūsų rinktinė ne tik sumažino skirtumą iki minimumo 22:23.

Po Giedrės Paugaitės pataikytų dviejų baudos metimų Lietuvos rinktinė buvo išsiveržusi į priekį 24:23, tačiau mažosios ir vikriosios japonės paskutinę kėlinio minutę vėl pabėgo 29:26.

Trečiame kėlinyje Lietuvos komanda pabėgo 36:33, bet neilgam: japonės vis lipo ant kulnų – 38:37, 41:39, 43:41. Tačiau baigiantis ketvirčiui mūsų šalies atstovės neatlaikė tempo ir Tekančios saulės šalies žaidėjos vėl įgijo 8 taškų pranašumą 51:43.

Ketvirtame kėlinyje japonės sugebėjo pranašumą padidinti iki 11 taškų – 55:44, bet lietuvės ištirpdė skirtumą iki 49:55. Likus kovoti 4 min. japonės pirmavo 59:54.

Kai jau atrodė, kad įvyks lūžis, lietuvės dukart prarado kamuolį, leido varžovėms pelnyti lengvus taškus ir skirtumas vėl šoktelėjo iki 64:54. Per likusias tris minutes lietuvės nesugebėjo palaužti oponenčių ir pralaimėjo 58:68.

Lietuvos rinktinei Iveta Šalkauskė pelnė 16 taškų, Giedrė Paugaitė — 12 (9 atkovoti kamuoliai), Kamilė Nacickaitė — 10, Kristina Vengrytė — 8, Gabrielė Gutkauskaitė — 4, Inesa Visgaudaitė — 2, Eglė Šikšniūtė — 1.Beja, I.Šalkauskė buvo išrinkta geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja šaime turnyre.

Japonijos komandoje Yuka Oga įmetė 19 taškų.

Antradienio dvikova su japonėmis mūsų šalies krepšininkėms buvo antroji per penkias dienas. Pirmose, trenerių pageidavimu, uždarose rungtynėse Panevėžio „Cido“ arenoje japonės taip pat įveikė lietuves 88:80.

Į Europos pirmenybes Prancūzijoje, kurios vyks birželio 15-30 dienomis, vyks šios sudėties Lietuvos moterų rinktinė:

Inesa Visgaudaitė (Tulūzos „Metropole“ – Prancūzija) – 1991 m. 169 cm

Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė (Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“) – 1981 m. 176 cm