2011 07 04

Atrėmę serbų šturmą Lietuvos devyniolikmečiai šventė dar vieną pergalę

Lietuvos vaikinų U-19 rinktinė rungtynėmis su Serbija pradėjo pasaulio krepšinio čempionato, vykstančio Rygoje, antrojo etapo kovas.
Lietuvos U-19 rinktinės akistata su serbais
Dovydas Redikas / Vytauto Mikaičio nuotr.

Rungtynes rezultatu 71:54 (19:8, 14:13, 15:22, 23:11) laimėjo lietuviai. Nors serbai nė karto nebuvo išsiveržę į priekį, mačas buvo ganėtinai permainingas.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai spurtavo jau rungtynių pradžioje (7:0), ir antrajame kėlinyje įgijo 16 taškų persvarą (24:8). Tiesa, trečiajame kėlinyje serbai atsibudo ir palaipsniui mažindami atsilikimą netgi buvo jį išlyginę – 48:48. Tai nutiko 5-ąją ketvirto kėlinio minutę.

Sunkiausiu momentu Lietuvos rinktinę į priekį patempė Dovydas Redikas, kuriam tai buvo vos antrosios rungtynės čempionate (pirmajame mače su kroatais D.Redikas patyrė traumą). Prie jo prisidėjo Jonas Valančiūnas, ir likusią kėlinio dalį lietuviai užbaigė spurtu 23:6.

Kitose jau sužaistose grupės rungtynėse Kroatija vos 2 taškais nugalėjo Egiptą – 83:81.

Lietuva U-19: J.Valančiūnas 18 (13 atk. kam., 3 blk.), D.Redikas 17, V.Čižauskas 10 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 7 kl.), R.Jakštas 8, E.Ulanovas 6, Ž.Skučas 5, R.Simanavičius 4, T.Sabonis 3.

Serbija U-19: A.Cvetkovičius 15, N.Besovičius (7 atk. kam.) ir P.Lambičius (12 atk. kam.) po 10.

Europos U-18 čempionate Vilniuje, vykusiame praėjusiais metais, Lietuvos ir Serbijos rinktinės buvo susitikusios pusfinalyje. Nors atrodė, kad pergalę švęs serbai, lietuviai tąsyk rungtynių pabaigoje stebuklingai išsigelbėjo ir šventė pergalę vieno taško skirtumu.

Komandų statistika
Lietuva   Serbija
71 Taškai 54
22/48 (45,8 %) Dvitaškiai 15/51 (29,4 %)
4/14 (28,6 %) Tritaškiai 5/15 (33,3 %)
15/20 (75,0 %) Baudų metimai 9/12 (75,0 %)
39 (9) Atkovoti kamuoliai (puolime) 42 (14)

1 kėlinys 3 min.

Rungtynės prasidėjo. Per pirmas 3 minutes abi komandos sukrapštė vos 2 taškus. 2:0 priekyje lietuviai.

1 kėlinys 6 min.

Pirmieji po taškų bado atsigavo lietuviai, kurie įpusėjus kėliniui priekyje 9:2. Serbai pataikė vos 1 metimą iš 8.

1 kėlinys 7 min.

Spurtas tęsiasi. 11:2 lietuviai priekyje. Po traumos į rikiuotę grįžęs Dovydas Redikas jau pelnė 5 taškus.

1 kėlinys 9 min.

Lietuviai pabėga nuo varžovų. Persvara pasiekia jau 13 taškų, nors sužaistos tik 8 minutės – 17:4.

1 kėlinys 10 min.

Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmauja 19:8. D.Redikas surinkęs 5, E.Ulanovas, V.Čižauskas ir R.Jakštas po 4, J.Valančiūnas – 2 taškus.

2 kėlinys 2 min.

Antrasis kėlinys prasideda dar vienu lietuvių spurtu. J.Valančiūnas pelno 4 taškus iš eilės, du prideda A.Butkevičius, ir rezultatas jau 24:8.

2 kėlinys 3 min.

Persvara didėja iki 16 taškų: 26:8.

2 kėlinys 4 min.

Serbai kiek atkunta. Pataiko tritaškį, įkala kamuolį iš viršaus. 26:13.

2 kėlinys 7 min.

Dar kartą serbai pelno 4 taškus be atsako, ir lietuvių persvara mažėja iki 11 taškų – 28:17. Į aikštę grįžta J.Valančiūnas, kurio sąskaitoje 8 taškai.

2 kėlinys 10 min.

Po 2 kėlinių 33:21 pirmauja lietuviai. Puikiai žaidžia V.Čižauskas, kuris pelnė 6 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. J.Valančiūnas rezultatyviausias lietuvių gretose – 8 taškai.

3 kėlinys 3 min.

Trečiasis kėlinys prasidėjo serbų spurtu 9:1. Lietuvių persvara ištirpo iki 4 taškų – 34:30. Triskart suklydo V.Čižauskas, per 3,5 minutės taiklus buvo vienintelis E.Ulanovo baudos metimas.

3 kėlinys 4 min.

Serbai jau kvėpuoja visai į nugarą 34:32.

3 kėlinys 5 min.

D.Redikas imasi iniciatyvos – pataiko iš toli ir dvitaškį. Persvara padidėja iki 7 taškų – 39:32.

3 kėlinys 7 min.

Lietuviams buvo pavykę padidinti persvarą iki 9 taškų, tačiau serbai ir vėl ją nukerpa iki 4 – 43:39.

3 kėlinys 9 min.

J.Valančiūno sąskaitoje tie patys 8 taškai, kurie buvo iki didžiosios pertraukos. Komandą į priekį tempia D.Redikas, kuris surinko jau 12 taškų. Rezultatas – 45:41.

3 kėlinys 10 min.

Po trijų kėlinių lietuviai priekyje 48:43.

4 kėlinys 1 min.

Ketvirtą kėlinį pradeda serbų lyderio A.Cvetkovičiaus tritaškis. Jis pelnė jau 15 taškų, o lietuvių persvara tirpsta iki 2 taškų – 48:46.

4 kėlinys 3 min.

Komandos apsikeičia netaikliais metimais, rezultatas lieka 48:46.

4 kėlinys 4 min.

Serbams trumpam pavyko išlyginti rezultatą (48:48), tačiau E.Ulanovo baudos metimas išveda lietuvius į priekį – 49:48.

4 kėlinys 5 min.

Dar vieną tritaškį smeigia D.Redikas – 52:48.

4 kėlinys 6 min.

Po J.Valančiūno metimo su pražanga – 55:48.

4 kėlinys 7 min.

J.Valančiūnas pelno dar du taškus, pataiko ir V.Čižauskas. Lietuviai vėl tolsta – 59:48. Jono sąskaitoje 16 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 3 blokuoti metimai.

4 kėlinys 8 min.

Jau 3,5 minutės serbai nepelno taškų. J.Valančiūnas baudų metimais didina pranašumą iki dviženklio – 61:48.