Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 14:05

Aukcione parduodamas pirmųjų krepšinio taisyklių originalas

Krepšinio taisyklių originalas.
„Scanpix“ nuotr. / Krepšinio taisyklių originalas.
Šiandien Sotheby's aukcione tarp įvairių prekių bus ir 2 puslapių mašinėle spausdintas rankraštis. Tai pirmosios krepšinio taisyklės, kurias 1891 metų gruodžio mėnesį paskelbė Jamesas Naismithas. Šios sporto šakos pradininkas pirmoje taisyklių versijoje buvo įrašęs 13 punktų – dauguma iš jų iki šiol galioja.

Beje, pats sporto šakos pavadinimas – basket ball – taisyklių originale sudarytas iš dviejų žodžių. Turbūt net nepagalvotume, tačiau taisyklėse įrašyta, kad su kamuoliu bėgioti draudžiama, taip pat draudžiama kamuolį smūgiuoti kumščiu. Krepšinį Naismithas sugalvojo savo auklėtiniams: jis dirbo fizinio parengimo mokytoju Springfielde, kur žiemos gana šaltos, todėl buvo būtina sugalvoti judrų ir patrauklų salės žaidimą. 30–metis pedagogas matė, kad nuobodūs pratimai neteikia džiaugsmo jo auklėtiniams, todėl sugalvojo azartišką žaidimą, išpopuliarėjusį visame pasaulyje. 

Pirmosios oficialios krepšinio varžybos įvyko 1891 metų gruodį. Naismithas tiesiog padalino savo auklėtinius į dvi grupes – kiekvienoje komandoje žaidė po 9 žmones. Beje, krepšinio kamuolio tada dar irgi nebuvo – į krepšį buvo mėtomas futbolo kamuolys. 

Žinia apie naują žaidimą greitai pasklido po JAV, ir į koledžą ėmė plūsti laiškai, kuriuose buvo prašoma paskelbti žaidimo taisykles. 1892 metų sausį Naismithas Springfieldo koledžo laikraštyje „The Triangle“ jas ir išspausdino.

J.Naismitho palikuonys, nusprendę parduoti krepšinio taisyklių originalą, tikisi aukcione už šią antikvarinę relikviją gauti apie 2 milijonus dolerių. Žadama, kad šios lėšos bus skirtos labdarai. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek