Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Balčiūnas: „Sprendimas didinti dalyvių skaičių neturi jokių minusų“

LKF generalinis sekretorius M.Balčiūnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / LKF generalinis sekretorius M.Balčiūnas neabejoja, jog 2011 metų Europos čempionato dalyvių skaičiaus padidinimas Lietuvai išeis tik į naudą
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas tvirtina, kad 2011 metų Europos čempionato dalyvių skaičių išplėtus iki 24, mūsų šalis papildomų išlaidų nepatirs, o daugybė į Lietuvą atvykusių gerbėjų išleis kur kas daugiau pinigų, nei buvo galima tikėtis, skelbia LKF.

„Prakalbus apie galimybę padidinti komandų skaičių, sprendimą turėjome priimti nedelsiant. Noriu pažymėti, kad valstybei tai nieko nekainuos, o šalis gaus milžinišką naudą. Už Europos čempionato surengimą atsako Lietuvos krepšinio federacija, todėl tokį sprendimą galėjome priimti patys“, — sakė M. Balčiūnas.

– Kodėl siekėte padidinti Europos čempionate dalyvausiančių komandų skaičių? – paklausėme M. Balčiūno.

– Čempionato organizavimui nuo pat pradžių prašėme tiek lėšų, kiek reikėtų. 30 milijonų litų buvo ne nurašyti nuo dangaus, o gauti atlikus nuodugnius skaičiavimus. Nors trečdalis prašytų lėšų buvo nubraukta, esame pasirengę surengti čempionatą turėdami ir 20 milijonų litų. Tačiau galvojame, kaip pritraukti kuo daugiau pinigų iš privačių rėmėjų, kaip parduoti kuo daugiau bilietų.

Stebėjome, kokios šalys pateks į pirmenybes, nes nuo to labai daug priklauso bilietų pardavimas. Pamatę, kad į čempionatą nepateko mūsų artimiausi kaimynai, supratome, kad parduotų bilietų skaičius mažės. Tai, kad į Europos čempionatą nepateko tokios šalys kaip Italija ir Ukraina taip pat yra didžiulis minusas – kalbėjomės su keliomis Ukrainos kompanijomis dėl galimybės tapti generaliniu pirmenybių Lietuvoje rėmėju. Galvojome, kaip galėtume pagerinti situaciją. Turkijoje susitikę su į čempionatą nepatekusių federacijų atstovais pradėjome rutulioti idėją padidinti komandų skaičių.

– Ar nekils problemų apgyvendinant rinktines?

– Prieš prašydami padidinti komandų skaičių dar kartą atlikome operatyvią viešbučių analizę ir pamatėme, kad sunkumų neiškils. Panevėžyje turėjusius gyventi „FIBA Europe“ svečius perkėlę į kitus miesto viešbučius, komandas sutalpinsime be vargo. Keturias komandas kaip ir planavome apgyvendinsime viešbutyje „Romantic“, o likusios dvi apsistos „Smėlynės“ arba „Šermuto“ viešbučiuose.

Gavome „FIBA Europe“ pritarimą, kad komandos galėtų apsigyventi ir 3 žvaigždučių viešbučiuose, todėl sunkumų neiškils. Gerbėjai galės apsigyventi likusiuose miesto viešbučiuose bei aplink Panevėžį įsikūrusiose kaimo turizmo sodybose. Vykti į varžybas galima ir iš Vilniaus – atstumas tikrai nėra gąsdinantis. Alytuje gyvenantys aistruoliai galės apsistoti Druskininkuose bei Birštone, kur apsigyventi ras ir į Šiaulius atvykę gerbėjai. Kituose miestuose problemų dėl viešbučių tikrai nekils – ir Kaune, ir Klaipėdoje, ir Vilniuje jų yra pakankamai.

– Kiek Lietuvai kainuos išaugęs komandų skaičius?

– Tai papildomai nekainuos, o valstybė iš to tik gerai uždirbs. Į Lietuvą atvyks žymiai daugiau gerbėjų, jie čia praleis gerokai daugiau laiko ir leis pinigus – valgys, gyvens ir pramogaus. Ženkliai išaugs ir bilietų į rungtynes bei televizijos transliacijų teisių pardavimas. Mūsų pagrindinis reikalavimas buvo, kad papildomai į Europos čempionatą deleguotos šalys negali tapti našta Lietuvos krepšinio federacijai.

Visos federacijos be išlygų sutiko padengti su jų šalių rinktinėmis susijusias išlaidas – pragyvenimo ir logistikos. Visa tai bus suskaičiuota ir papildomus kelialapius gavusios šalys privalės su mumis atsiskaityti. Manau, kiekvienai valstybei tai gali kainuoti apie 100 tūkst. litų.

– Kuo bus naudingas Lietuvai išaugęs komandų skaičius?


– Visų pirma toks sprendimas parodo, kad mūsų nuomonės yra paisoma ir į ją įsiklausoma, o mes sugebame operatyviai ir lanksčiai reaguoti į situaciją. Tačiau pagrindinis pliusas yra tas, kad grupės varžybos vyks ne tris, o šešias dienas. Tai svarbiausias faktorius, siekiant parduoti kuo daugiau bilietų. Pasaulio čempionate Turkijoje daugiausiai bilietų buvo parduota į grupės rungtynes, nes sirgaliai žinojo, kad garantuotai pamatys penkerias savo komandos rungtynes. Dabar planetos pirmenybių aštuntfinaliai vyksta pustuštėse arenose, nes sirgaliai supranta, kad atkrintamosios varžybos yra loterija ir bilietų į jas iš anksto nerezervuoja.

Tai vienas esminių dalykų, leisiantis pagrįstai tikėtis parduoti suplanuotą bilietų skaičių ir ženkliai jį viršyti. Tai reiškia, kad valstybės išlaidos čempionato organizavimui mažės. Jeigu paskaičiuosime, kiek teks išleisti papildomai ir kiek surinksime pardavę bilietus, gausime ženkliai geresnį balansą organizacinio komiteto naudai. Tai labai svarbus argumentas, priimant tokį sprendimą.

Kitas labai svarbus dalykas – rėmėjų paketų pardavimas. Dabar Europos čempionato rungtynės ir rėmėjų reklama bus tiesiogiai transliuojamos ne į 16, o į 24 šalis. Atitinkamai ir rėmėjų paketų vertė galėtų išaugti iki 25–30 proc. Jie pasieks tokias naujas rinkas, kaip Lenkija, Ukraina, Italija. Tai šimtai milijonų žmonių. Šis sprendimas neturi absoliučiai jokių minusų, tačiau yra labai naudingas visoms suinteresuotoms šalims.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek