BBL bronza – Rygos VEF komandai: į pergalę prieš „Šiaulius“ latvius vedė Antanas Kavaliauskas

BBL mažojo finalo akimirka
sportoakimirka.lt / Antanas Kavaliauskas
0

Baltijos krepšinio lygos (BBL) bronzos medaliai atiteko Rygos VEF krepšininikams, treniruojamiems Ramūno Butauto. Lygos mažajame finale Šiaulių arenoje VEF užtikrintai įveikė „Šiaulius“ – 92:75.

Rungtynės prasidėjo dideliu tempu. Dėka trijų iš eilės pataikytų tolimų metimų „Šiauliai“ išsiveržė į priekį ir pirmavo visą pirmąjį kėlininį. Atitrūkti labiau šeimininkams nepavyko daugiausia dėl VEF legionieriaus Antano Kavaliausko žaidimo. Lietuvis Rygos klubui per pirmąjį kėlinį pelnė 7 taškus. Tuo tarpu „Šiauliai“ vien per pirmąjį ketvirtį pataikė 5 tolimus metimus iš 7 ir kėlinį laimėjo 24:20.

Pirmoje antrojo kėlinio pusėsje „Šiauliams“ pavyko išlikti priekyje, tačiau pradėję klysti ir negalėdami apsiginti nuo greitų Curtis Millage'as išpuolių pranašumo šiauliečiai netrukus neteko. Antrajame ketvirtyje likus žaisti 3 min. C.Millage'as po greitos atakos pirmą kartą persvėrė rezultatą VEF naudai (40:41), o A.Kavaliauskas, pelnydamas du taškus su pražanga, latvių pranašumą padidino iki keturių taškų (40:44).

Tuo „Šiaulių“ bėdos nesibaigė: paskutinę kėlinio minutę tritaškį pataikė Donatas Zavackas, tą patė padarė ir Sandis Valteris. Taip VEF pranašumas akimirksniu padidėjo iki 10 taškų (40:50). „Šiauliai“ per paskutines keturias antrojo kėlinio minutes nepelnė nė taško, o VEF šią atkarpą laimėjo 15:0.

Trečiajame kėlinyje „Šiaulių“ gynybą toliau draskė A.Kavaliauskas ir prie jo prisijungęs K.Janičenokas, per pusę kėlinio  pelnęs 9 taškus. VEF ėmė tolti dar labiau: trečiajame kėlinyje sužaidus 7 minutes „Šiauliai“ jau atsilikinėjo 19 taškų skirtumu – 47:66. Trečiasis kėlinys baigėsi esant rezultattui 53:68.

Ketvirtajame kėlinyje VEF padidino persvarą iki 20 taškų ir ją išlaikė iki susitikimo pabaigos. „Šiauliai“ pralaimėjo rezultatu 75:92.

VEF komandą į priekį vedė lietuvis Antanas Kavaliauskas, kuris pataikė 9 dvitaškius iš 10 ir iš viso surinko 24 taškus. Jis buvo pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju ir gavo neįprastą prizą – dviratį.

„Šiauliai“: D.Gvezdauskas 20, V.Liutičius 13, R.Grafs 9, R.Broadusas 7, C.Longas 6.

VEF: A.Kavaliauskas 24, K.Janičenoks 16, D.Zavackas 15, S.Valteris 10, C.Millage 8.