Vilniečiai triuškinamai įveikė „Žalgirį“ (nuotraukos, statistika)

Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynių akimirkos
0

Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai namie triuškinamai 91:74 (18:25, 19:19, 27:13, 27:17) įveikė pagrindinį savo varžovą Kauno „Žalgirio“ klubą. Tarpusavio dvikovose šį sezoną iki šiol dukart pergales šventė kauniečiai.

Stipriausios mūsų šalies komandos sužaidė du skirtingus kėlinius. Pirmoje dalyje dominavo Kauno „Žalgiris“, o antroje iniciatyva visiškai priklausė Kauno „Žalgirio“ ekipai. Svečiai po dviejų kėlinių pirmavo 44:37, tačiau po pertraukos ėmė sparčiai rinktis pražangas ir klimpti varžovų gynyboje.

Tuo vilniečiai netruko pasinaudoti – A.Baynesas trečiame kėlinyje net trijose atakose iš eilės krovė kamuolį iš viršaus. Ketvirtame kėlinyje vilniečiai turėjo išsaugoję daugiau jėgų ir šventė pirmą pergalę prieš „Žalgirį“ šį sezoną.

Komandų trenerių komentarus rasite paspaudę čia.

Iki šiol du stipriausi mūsų šalies klubai jau dukart kovojo tarpusavyje Kauno sporto halėje ir abu kartus pergalę švetė „Žalgiris“. Rugsėjo 26 dieną BBL taurė finale kauniečiai įveikė sostinės komandą 83:78, o lapkričio 21 dieną Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse „Žalgiris“ laimėjo 67:64.

„Lietuvos ryto“ komanda šeštadienį laimėjo ir kovą dėl atšokusių 37:25, taip pat taikliau metė tritaškius metimus – 53,3 proc. (8/15 – „Lietuvos rytas“) ir 31,8 proc. (7/22 – „Žalgiris“).

Starto penketai

„Lietuvos rytas“: A.Baynesas, M.Gecevičius, D.Zavackas, B.Popovičius, A.Jomantas.
„Žalgiris“:D.Šalenga, T.Watsonas, M.Kalnietis, M.Brownas, T.Klimavičius.

Pirmas kėlinys

Likus sekundėms iki dvikovos pradžios „Lietuvos ryto“ ekipos sirgaliai pažėrė baltų lapelių lietų, po to išskleidė didžiulį plakatą, kurio piešinys ir užrašas buvo įžeidžiantis „Žalgirį“ ir jo gerbėjus: „Negaliu pamiršti tik vienos minties... Kaip atsikratyt tos išsigimusios žalios genties“.

Rungtynes sėkmingiau pradeda vilniečiai, tačiau M.Brownas ir D.Šalenga greitai išlygina žaidimą ir rezultatą – 7:7. Svečiai kol kas sėkmingiau kovoja dėl atšokusių kamuolių ir sukuria sau galimybę kartoti metimus. Po greitos „Žalgirio“ kontratakos T.Klimavičius persveria rezultatą kauniečių naudai – 10:11.

M.Brownas smeigia tritaškį, B.Popovičius už kalbas su teisėju gauna techninę pražangą, R.Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės. Vilniečiai atsilieka 12:16. Aikštės šeimininkai šaudo pro šalį ir taškus renka tik nuo baudų metimų linijos. Vilniečių ekipoje pasipila klaidos, „Žalgiris“ tai išnaudoja ir svečių pranašumas išauga iki 9 taškų – 16:25. Pirmą kėlinį laimi kauniečiai 18:25.

Antras kėlinys

Komandos beveik pora minučių nesugeba pelnyti taškų. Jų badą dviem taikliais baudos metimais nutraukia M.Pocius. Aikštėje aktyvesni ir taiklesni „Žalgirio“ krepšininkai – kol kas jie tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose – 20:29. Po minutės pertraukėlės A.Baynesas ir M.Gecevičius kartu prameta 4 baudos metimus. Vilniečiai suaktyvina gynybą, tačiau be pražangų apsiginti jiems nepavyksta. Įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos rytas“ atsilieka 22:33.

Aikštės šeimininkus dėjimu iš viršaus mėgina prikelti A.Baynesas, tačiau kitoje aikštės pusėje tritaškį smeigia M.Brownas – 26:38. Vilniečiams po D.Zavacko tritaškio pavyksta sumažinti skirtumą iki 10 taškų, bet jie nesusitvarko gindamiesi – 29:40. „Lietuvos ryto“ krepšininkai dvi atakas iš eilės pelno taškus ir išprovokuoja pražangas. G.Krapikas pyksta ir ima minutės pertraukėlę. M.Begičius prasižengia ketvirtą kartą, jį keičia P.Butkevičius. Įpusėjus rungtynėms vilniečiai atsilieka 37:44.

Trečias kėlinys

Po pertraukos vilniečiai per kelias atakas sugeba sumažinti skirtumą. Po A.Bayneso dviejų iš eilės dėjimų iš viršaus vilniečiai atsilieka tik 2 taškais – 46:48. Po G.Krapiko paimtos minutės pertraukėlės niekas nesikeičia – A.Baynesas vėl krauna kamuolį iš viršaus ir lygina rezultatą. T.Watsonas siunta ir atsako dvitaškiu iš po krepšio. Vėliau dar prideda baudos metimą ir „Žalgiris“ vėl priekyje 48:51.

D.Zavackas gauna ketvirtą pražangą. Vilniečiai po S.Babrausko 4 taškų iš eilės persveria rezultatą savo naudai – 55:51. Svečius traukti imasi M.Pocius – smeigia tritaškį.Tuo pačiu atsako S.Babrauskas ir dar išprovokuoja A.Juškevičiaus pražangą. Po jo taiklaus baudos metimo – 59:54. M.Bjelica pelno du taškus ir išprovokuoja T.Watsono ketvirtą pražangą. „Lietuvos rytas“ priekyje 64:54. T.Klimavičius pataiko tritaškį, po trijų kėlinių aikštės šeimininkai pirmauja 64:57.

Ketvirtas kėlinys

„Žalgirio“ sirgaliai paleido žalių ir baltų balionų lietų iš antro arenos aukšto. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. M.Begičius prasižengia penktą kartą. B.Popovičius pelno 5 taškus iš eilės , dar po du prideda D.Borovnjakas, A.Jomantas ir skirtumas šokteli iki 15 taškų – 75:60. Aikštės šeimininkų spurtą tritaškiu nutraukia M.Brownas, tuo pačiu atsako B.Popovičius.

„Žalgirio“ krepšininkų gynyba braška, vilniečiai randa vis daugiau spragų, pasipila kauniečių klaidos – 80:65. M.Kalnietis prasiveržia, pelno du taškus ir išprovokuoja pražangą. Po M.Browno dviejų taiklių baudos metimų skirtumas mažėja iki 10 taškų – 80:70. Vilniečiai dažnai stoja prie baudų metimo linijos, tačiau visų šansų neišnaudoja. Svečiai mėgina vytis, tačiaqu klimsta „Lietuvos ryto“ gynyboje. M.Gecevičius pelno 6 taškus iš eilės ir didina aikštės šeimininkų pranašumą iki 17 taškų – 89:72. Paskutinė rungtynių minutė – tik formalumas, titulą ginantys vilniečiai laimi triuškinamai 91:74.