2011 04 10

Apgynė trofėjų: BBL finale Kauno „Žalgiris“ 75:67 palaužė VEF

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai apgynė BBL čempionų vardus. Po nervingos, sunkios ir permainingos kovos kauniečiai Baltijos krepšinio lygos finale 75:67 (20:14, 20:21, 13:20, 22:12) nugalėjo Rygos VEF krepšininkus. Pirmą kartą į finalą patekę R.Butauto auklėtiniai apdovanoti sidabro medaliais. Tai buvo antrasis „Žalgirio“ titulas šį sezoną.
T.Klimavičius pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju.
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo nuotr.

Naudingiausio finalinio ketverto žaidėju atiteko „Žalgirio“ aukštaūgiui Tadui Klimavičiui. Nors 28-erių krepšininkui sezono pradžia nebuvo sėkminga, pastaruoju metu jis demonstruoja vis geresnį žaidimą. Finale krepšininkas surinko 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Komandos rungtynes pradėjo tokiais startiniais penketais:

„Žalgiris“: M.Brownas, T.Klimavičius, A.Milaknis, D.Collinsas ir T.Plaistedas.

„VEF“: S.Valters, T.Hughes, K.Janicenoks, K.Berzins, A.Parahouski

Rungtynes BBL čempionai pradėjo čempioniškai – nuo pat pirmųjų minučių įgijo pranašumą ir vertė varžovus klysti tiek puolime, tiek gynyboje. Prabėgus penkioms minutėms komandas skyrė 8 taškai (16:8). Dukart „Žalgirio“ persavara siekė 10 taškų (18:8, 20:10), o pirmąjį kėlinį kiek sėkmingiau užbaigę R.Butauto auklėtiniai pelnė keturis taškus be atsako ir sušvelnino skirtumą iki 6 taškų – 14:20.

Antrajame kėlinyje VEF pratęsė spurtą ir pelnė dar keturis taškus iš eilės (18:20). Per pirmąsias tris su puse minutės žalgiriečiams pasižymėti nepavyko, o latvių spurtas tęsėsi. R.Butauto vadovaujamas klubas išlygino rezultatą (20:20), tačiau taškų badą nutraukė T.Klimavičiaus tritaškis (23:20). Netrukus svečiai gavo tokį patį antausį. Kauno „Žalgiris“ atkuto, pelnė 10 taškų iš eilės ir kėlinio viduryje susigrąžino dviženklį pranašumą (30:20). Po spurtų šou pabaigos, komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau žalgiriečiai kėlinio pabaigoje nesustabdė VEF snaiperių ir ilsėtis išėjo turėdami penkių taškų persvarą (40:35).

Po didžiosios pertraukos VEF dar labiau priartėjo (38:40), o žalgiriečiai ėmė vis dažniau klysti. Rygos VEF krepšininkai laimėjo atkarpą 12:4 ir persvarą susigrąžino į savo rankas (47:44). Antroje kėlinuko dalyje svečiai drąskė varžovų gynybą baudos aikštelėje ir nuolat buvo priekyje (47:46, 49: 46, 51:49, 53:51). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė du taškai 55:53.

Lemiamos finalo ketvirčio pirmosios minutės kiek sėkmingiau klostėsi R.Butauto vadovaujamai komandai (57:53). Akrobatiniai M.Pociaus sugebėjimai neleido VEF įsibėgėti (55:57), o trys T.Klimavičiaus taškai iš eilės vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį (58:57). Nors Ventspilio komanda kelis kartus lygino rezultatą, iniciatyva jau priklausė šeimininkams. Nervų aikštelėje netrūko, nes skirtumas buvo per kuklus, norint galvoti apie pergalę. Visus kozirius savo rankose išlaikę žalgiriečiai šventė sunkią pergalę rezultatu 75:67.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 15 (9 atk. kam.), P.Jankūnas 12, M.Brownas 9, D.Collinsas (6 rez. perd., 5 kl.), M.Pocius bei M.Kalnietis (5 kl.) po 7, A.Milaknis 6, T.Watsonas 4, T.Delininkaitis, T.Pleistedas, M.Kuzminskas ir O.Samhanas po 2.

VEF: T.Hughesas 16, K.Janičenokas 12 (5 rez. perd.), T.Cainas 10.

***

BBL pusfinalio barjerą Kauno „Žalgirio“ įveikė be didesnio vargo. 53 taškų skirtumu pamokę „Ventspils“ ekipą, žalgiriečiai bandys apginti čempionų vardus. Ir šio trofėjaus sieks ne kur kitur, o krepšinio mekoje Kauno sporto halėje. Namų sienos ir aistringi sirgaliai neabejotinai taps šeštuoju Kauno „Žalgirio“ žaidėju.Pakilios nuotaikos bus ir kauniečių varžovai. R.Butauto auklėtiniai pusfinalyje sensacingai palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir pirmą kartą ne tik klubo, bet ir šalies istorijoje varžysis dėl garbingiausio BBL titulo. Beje, būtent Rygos VEF komanda tapo šių metų BBL Elito diviziono reguliariojo sezono nugalėtoja.

Drausmė, kovingumas, gera gynyba ir komandinis žaidimas – anot lietuvio R.Butauto, toks buvo pergalės prieš Vilniaus klubą receptas.

VEF strategas, paklaustas, ar užteks laiko pasiruošti dvikovai su Kauno „Žalgiriu“, šyptelėjo: „Kadangi esu geros nuotaikos, leisiu sau pajuokauti. Jei mes žaistume trečią valandą, būtų tikrai mažiau laiko“.

1 kėlinys 2min.

Rungtynės prasideda aktyviai ir rezultatas sužaidus dvi minutes lygus 5:5. Po kartą komandos varžovus baudžia iš trijų  ir dviejų taškų zonos.

1 kėlinys 4min.

Pirmaisiais smuikais groja T.Klimavičius ir A.Milaknis. Įgiję septynių taškų pranašumą (12:5), žalgiriečiai atkakliai siekia pergalės ir BBL finale.

1 kėlinys 6min.

Prabėgus šešioms minutėms komandas skiria 8 taškai (16:8) ir į akis krenta štai tokia statistika: VEF jau suklydo septynis kartus.

1 kėlinys 10min.

Dukart „Žalgirio“ persavara siekė 10 taškų (18:8, 20:10), tačiau kėlinio pabaigoje R.Butauto auklėtiniai pelnė keturis taškus be atsako ir sušvelnino skirtumą iki 6 taškų – 14:20.

2 kėlinys 1min.

Antrojo kėlinio pradžioje VEF tęsia spurtą. Iš eilės pelno dar keturis taškus ir mažina atsilikimą iki dvijeų taškų. 18:20.

2 kėlinys 4min.

Rygos VEF išlygina rezultatą ir spurtą pratęsia iki 10:0, tačiau taškų badą prabėgus trim su puse minutės nutraukia iš toli pataikantis Tadas Klimavičius.

2 kėlinys 5min.

Dabar jau „Žalgiris“ atsako spurtu 6:0 ir įsiveržia į priekį 26:20.

2 kėlinys 6min.

Dabar jau VEF gauna tokį pat antausį nuo žalgiriečių, kurie pelno 10 taškų iš eilės (30:20).

2 kėlinys 8min.

Spurtų šou baigėsi. Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis, kauniečiai išsaugo solidų pranašumą (38:28).

2 kėlinys 10min.

Visgi kėlinio pabaigoje žalgiriečiai neatsilaiko prieš VEF snaiperius ir jų pranašumas tirpsta iki 5 taškų (40:35).

3 kėlinys 1min.

Per pirmąją trečiojo kėlinio minutę nei vienai komandai pasižymėti nepavyksta.

3 kėlinys 3min.

Prabėgus trims minutėms, abi komandos dažniau klysta nei sėkmingai užbaigia atakas. Kauniečiai suklydo jau 15 kartų ir juos skaudžiai baudžia Vetspils snaiperiai. Du jų tritaškiai ir persvarą vėl grįžta į VEF rankas. 45:44.

3 kėlinys 6min.

Rezultatą lygina M.Pocius. Po keitimo pasirodęs krepšininkas pelno du taškus su pražanga 49:49.

3 kėlinys 10min.

Antroje kėlinio dalyje varžovai iš Latvijos nuolat buvo priekyje (47:46, 49: 46, 51:49, 53:51). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė du taškai 55:53.

4 kėlinys 1min.

Akrobatiniai M.Pociaus sugebėjimai neleidžia VEF įsibėgėti (55:57).

4 kėlinys 3min.

Kauniečiai surengia spurtą 7:0 ir pirmauja trijų taškų skirtumu (60:57).

4 kėlinys 6min.

Likus keturioms minutėms komandas skiria penki taškai (65:60). Priekyje žalgiriečiai.

4 kėlinys 8min.

Permaininga Kova tęsiasi: VEF atsilikimą mažina iki 63:65.

4 kėlinys 9min.

Iniciatyvą išlaiko Kauno klubas. Likus minutei komandas skiria 5 taškai.

4 kėlinys 10min.

Lieka 40 sekundžių, VEF pataiko tolimą metimą ir mažina atsilikimą iki keturių taškų 67:71.

Rungtynes 75:67 laimi čempiono titulą apgynę kauniečiai, tad titulas lieka Kaune.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams