2014 01 05

BBL: „Nevėžis“ įveikė „Ventspils“, o „Lietkabelis“ nusileido „Barsy“

Dvi Lietuvos krepšinio komandos šeštadienį rungtyniavo Baltijos krepšinio lygoje (BBL), tačiau joms sekėsi skirtingai.
Arvydas Šikšnius
Arvydas Šikšnius / kedainiunevezis.lt/

Vienvaldžiu B grupės lyderiu tapo Kėdainių „Nevėžio“ (8/1) klubas, namuose 75:57 (16:13, 20:14, 25:13, 14:17) įveikęs antroje vietoje likusią „Ventspils“ (6/2) komandą.

Tai buvo penktoji iš eilės „Nevėžio“ pergalė šiose pirmenybėse. Tuo pačiu kėdainiečiai nutraukė ir Ventspilio ekipos keturių pergalių seriją.

„Nevėžis“ nuo varžovų atitolo jau antrame kėlinyje, kuomet trijų minučių atkarpą sužaidė 15:3 ir susikrovė dviženklę persvarą (31:21, 18-ąją min.). Visus taškus ant „i“ šeimininkai sudėliojo grįžę po ilgosios pertraukos. Jie dar kartą šovė į priekį 18:3 (59:34, 28-ąją min.), o likusi mačo dalis liko tik formalumas.

„Nevėžio“ krepšininkai itin taikliai atakavo iš toli – tikslą pasiekė 10 tritaškių iš 19 bandymų (53 proc.).

„Nevėžis“: A.Šikšnius (4/4 trit., 5 rez. perd.) 16, A.Adomaitis (6/7 dvit.) 14, V.Dabkus 11, G.Leonavičius 9, V.Ginevičius ir R.Jakštas po 8.

Ventspils“: L.Williamsas (5/6 dvit.) 12, D.Lejasmeiersas 9, T.Leimanis 7.

Kitose šios grupės rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ (1/7) ekipa namuose apmaudžiai 81:82 (28:27, 19:19, 19:20, 15:16) nusileido Atyrau „Barsy“ (4/6) klubui.

Panevėžio klubas pralaimėjo tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis, po lietuvio Edgaro Želionio dvitaškio, persvėrusio rezultatą. Per likusias 16 sekundžių Lietuvos klubas rezultatyvios atakos nebesukūrė.

„Lietkabelis“: R.Olanderis (7/8 dvit., 2/3 trit., 5/9 baud.) 25, J.Gintvainis (7 rez. perd.) 13, M.Kazonas 11.

„Barsy“: G.Sirutavičius (4/5 dvit., 5/10 trit., 4 perimt kam.) 25, E.Želionis (6/8 dvit., 8 atk. kam.) 16, D.Hillas (5/6 dvit., 8 atk. kam.) 10.