2014 03 01

BBL: „Pieno žvaigždės“ pateko į ketvirtfinalį, „Lietkabelis“ baigė pasirodymą

Lengvai į Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalį žengė ir antrąją pergalę prieš latvius iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai. Tuo tarpu, Panevėžio „Lietkabeliui“ pasirodymas turnyre jau baigtas.
„Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“
„Pieno žvaigždės“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šeštadienį Rimanto Grigo treniruojami „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai namuose 93:67 (17:10, 27:23, 26:17, 23:17) sutriuškino Liepojos „Liepaja/Triobet“ ekipą su Andriumi Mažučiu ir žengė į ketvirtfinalį, kuriame jų lauks „lietuviškojo“ Tartu „TU/Rock“ klubo ir Jekabpilio „Jekabpils“ komandos dvikovos laimėtojas.

Pirmąjį mačą Latvijoje lietuviai buvo laimėję rezultatu 92:79.

Pasvalio komanda šiame susitikime vertėsi be dar apie mėnesį negalėsiančio žaisti Egidijaus Dimšos, o taip pat be Rolando Alijevo ir naujoko Marshawno Powello.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo ir pirmajame mače pasvaliečius į pergalę vedęs Evaldas Kairys. Geriausias sezono rungtynes sužaidusio puolėjo sąskaitoje – 25 taškai (9/12 dvit., 7/10 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 3 blokuoti metimai ir 6 išprovokuotos pražangos.

17 taškų pridėjo Dovydas Redikas (8/12 dvit., 0/3 trit., 5rez. perd., 3 per. kam.), 15 – Paulius Sorokas, 13 – Ingus Bankevicas (3/3 trit.), 9 – Aleksandras Kudriavcevas, 7 – Artūras Jomantas (5 atk. kam., 5 rez. perd., 6 per. kam.).

Svečiams Paulas Hillas (1/5 dvit., 2/5 trit., 4 kl.) ir Artis Ate (4/11 dvit.) pelnė po 12, Ivaris Timermanis – 11, Lauris Blausas (8 atk. kam., 7 kl.) – 10 taškų.

A.Mažutis per 22 minutes įmetė 5 taškus (1/3 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 1 bei perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas ir sykį pažeidė taisykles.

Atsakomosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) aštuntfinalio rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa svečiuose – 55:84 (22:22, 11:19, 14:20, 8:23) nusileido Ventspilio „Ventspils“ krepšininkams.

Pirmąsias rungtynes Panevėžyje Algirdo Brazio auklėtiniai laimėjo minimalia persvara – 67:66.

Pirmojo kėlinio pradžioje abi ekipos keitėsi taikliomis atakomis ir, įpusėjus ketvirčiui, minimalia persvara pirmavo „Ventspils“ – 11:10. Rezultatui esant – 14:12, „Lietkabelis“ inicijavo spurtą – 10:1, po kurio ekipas skyrė 7 taškai – 22:15. Tiesa, iki kėlinio pabaigos varžovai stabilizavo padėtį rungtynėse – 22:22.

Nors antrąjį ketvirtį taikliu metimu pradėjo J.Gintvainis, latvių ekipa netrukus pradėjo krautis savo pranašumą – 24:29 (15 min.). Nemažinę apsukų R.Štelmaherio auklėtiniai padidino pranašumą iki dviženklio – 28:39, kurį ketvirčio pabaigoje „Lietkabelis“ kiek aptirpdė – 33:41.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiams keletą kartų pavyko sumažinti deficitą iki 6 taškų, tačiau „Ventspils“ po kelių minučių susigrąžino dviženklį pranašumą – 45:55. Ketvirčio pabaigoje ekipos įsivėlė į chaotišką krepšinį, tačiau šeimininkų komanda persvaros nešvaistė – 47:61.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelio“ ekipos deficitas padidėjo iki dvidešimties ir daugiau taškų, o mačą pergalingai užbaigė „Ventspils“ krepšininkai, kurie laimėjo susitikimą rezultatu – 55:84.

Panevėžiečių gretose išsiskyrė atitinkamai 11 ir 10 taškų surinkę Darius Griškėnas (3/5 trit.) ir Jokūbas Gintvainis (5/6 dvit.). 9 taškus pridėjo Mantas Kazonas (3/6 trit.), po 6 - Ivanas Neliubovas (6 atk. kam., 3 per. kam.) ir Ryanas Olanderis (3/8 dvit.).