2012 12 14

BBL: pirmoji „LSU-Baltai“ pergalė, „Palanga“, „Šiauliai“ ir „Juventus“ jau kitame etape

Penktadienį pergale pasirodymą Baltijos krepšinio lygos (BBL) D grupėje baigė „LSU-Baltai“. LSU studentai 89:75 (13:16, 20:17, 28:23, 28:19) nugalėjo Pernu „Parnu“ komandą iš Estijos.
Rungtynių akimirka / Vytauto Mikaičio nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Pirmoji dvikovos dalis vyko atkakliai, o po dviejų kėlinių rezultatus buvo lygus – 33:33. Pirmaujanti komanda nuolat keitėsi ir trečiajame kėlinyje, kurio pabaigoje sėkmingiau sužaidė „LSU-Baltai“, po dviejų tritaškių,  įsiveržę į priekį 61 – 56. Ketvirtajame kėlinyje LSU komanda toliau didino persvarą ir nepaliko vilčių „Parnu“ ekipai.

Pirmame komandų susitikime 68-55 Pernu krepšininkai. „LSU-Baltai“ komanda (1/7) D grupėje liko penktoje vietoje ir į kitą etapą nepateko.

„LSU-Baltai“: Arūnas Vasiliauskas ( 5/5 dvitšk.) 21, Taurantas Tamošiūnas 21 ( 4/7 tritšk.), Žygimantas Skučas 17 (7 atk. kam.), Šarūnas Vingelis 13,  Mindaugas Stašys 9 ( 9  rez.perd.).

Pernu „Parnu“:  Osvaldas Matulionis 32 (7 atk. kam.), Augustas Pečiukevičius 11 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Rain Raadikas 11.

„LSU-Baltai“ vyr.treneris Darius Dikčius: „Šiandien komanda sužaidė gerai, pagaliau mūsų atkaklus darbas treniruočių metu duoda rezultatų. Žaidėme greičiau, pagerėjo puolimas. Dabar sutelksime visą dėmesį į Lietuvos krepšinio lygą. Neabejoju, kad einame teisingu keliu“

„LSU-Baltai“ žaidėjas Taurantas Tamošiūnas: „ Šį vakarą turėjome įrodyti, kad galime nuveikti daugiau. Laimėti buvo garbės reikalas. Manau, kad komanda nuo šiol žais sėkmingiau, geriau suprantame vienas kitą. Mums šis laimėjimas svarbus postūmis siekti daugiau“.

„Parnu“ žaidėjas Osvaldas Matulionis: „Šiandien „LSU-Baltai“ labiau norėjo laimėti. Komanda po praėjusios akistatos gerokai pasikeitusi. Visada smagu grįžti į Lietuvą. Jeigu palygintume Lietuvos ir Estijos klubinį krepšinį – individualiai žaidėjai panašaus pajėgumo, tačiau mūsų šalies komandos kur geriau žaidžia komandinį žaidimą“.

Itin svarbią pergalę Baltijos krepšinio lygoje (BBL) iškovojo Kėdainių „Nevėžis“ (4-6).

Kėdainiečiai namuose 87:76 (24:11 22:19 24:28 17:18) įveikė Rakverės „Tarvas“ (5-4).

Tam, kad jie žengtų į varžybų „Top 16“ etapą, „Nevėžiui“ reikia, jog savo paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse Rygos „Barons kvartals“ patirtų pralaimėjimą vos vieną pergalę turinčiai Talino „Tallinn Kalev“.

„Nevėžis“: Andrius Aleksandrovas 16, Darius Šilinskis (5 atk. kam.) 15, Mindaugas Girdžiūnas (8 rez. perd.), Šarūnas Kulevičius ir Rolandas Jakštas (8 atk. kam.) po 10, Tony Bishopas (7 atk. kam.) 9.

„Tarvas“: Brandisas Raley'us Rossas 14, Maris Lakša ir Reimo Tammas (7 atk. kam.) po 13, Juris Umbrasko (8 atk. kam.) 12, Oliveris Metsalu 9.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Vietą Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Top 16“ etape užsitikrino „Palanga“ (4-4), išvykoje 93:86 (21:14 21:25 22:25 29:22) nugalėjusi Raplos „Rapla“ (1-8).

Palangiškiams BBL reguliariajame sezone liko sužaisti vos du mačus – šeštadienį prieš Talino TTU ir antradienį prieš Atyrau „Barsy“.

„Palanga“: Parrishas Brownas 27, Modestas Kumpys (11 atk. kam., 5 kld.) 18, Mari Konate (5 atk. kam.) ir Mantas Mockevičius po 14, Evaldas Lengvinas ir Justas Petkevičius po 9.

„Rapla“: Illimaras Pilkas (5 atk. kam.) 26, Indrekas Kajupankas ir Raido Ringmetsas (6 atk. kam.) po 14, Raitas-Riivo Laane 12.

Įtikinamą pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate iškovojo ir trečiąją vietą B grupėje užsitikrino Utenos „Juventus“ (5/4) klubas, kuris svečiuose 72:52 (26:13, 20:10, 15:16, 11:13) sutriuškino Valgos „Maks and Moorits“ (2/8) ekipą.

Šeštadienį paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse uteniškiai svečiuose susitiks su Tartu „TU/Rock“ komanda.

Mače Valgoje svečiai iš Lietuvos visus klausimus išsprendė dar pirmoje mačo pusėje. Jau po pirmųjų dešimties minučių dviženklę persvarą turėję (26:13) „Juventus“ krepšininkai antrajame kėlinyje spurtavo 12:0 ir ėmė triuškinti varžovus – 46:20.

Nors po didžiosios pertraukos Estijos komanda laimėjo atkarpą 9:0 ir sumažino deficitą iki keturiolikos taškų (32:46), „Juventus“ klubas ne tik neleido varžovams priartėti iki vienženklio taškų skirtumo, bet ir vėl nutolo.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Arvydas Čepulis tritaškiu sugrąžino uteniškiams dvidešimties taškų persvarą (67:47), o rungtynes Ryčio Vaišvilos auklėtiniai laimėjo rezultatu 72:52.

„Juventus“ ekipai 14 taškų surinko Nerijus Varnelis (9 atk. kam.), 13 – Darrickas Leonardas (7 atk. kam.), 9 – Gintautas Matulis, po 8 – Paulius Morkeliūnas ir Arvydas Čepulis, 7 – Laimonas Kisielius (7 atk. kam.), 6 – Darius Gvezdauskas, 5 – Karolis Petrukonis (7 atk. kam., 3 blk.), 2 – Aidas Viskontas.

Aikštės šeimininkų komandoje pasižymėjo Joonas Jervelainenas (15 tšk.) ir Raitis Grafas (12 tšk.).

Pergalingai rungtynės Baltijos krepšinio lygoje (BBL) susiklostė „Šiauliams“ (7-2).

Šiauliečiai A grupės rungtynėse išvykoje 94:58 (22:14 25:19 19:10 28:15) sutriuškino Talino TTU (1-8).

A grupėje liksią antri „Šiaulių“ krepšininkai priešingai nei TTU savo kovas BBL tęs „Top 16“ etape.

„Šiauliai“: Vitalijus Liutyčius (6 atk. kam.) 20, Vytautas Šulskis 16, Chase'as Simonas 15, Aurimas Kieža 11, Klymas Artamonovas (4 kld.) 10, Saulius Kuzminskas (6 atk. kam.) ir Papa Dia (5 atk. kam.) po 7.

TTU: Arnoldas Andrew 18, Kiuras Akenpargas (6 atk. kam.) 14, Maadis Sarmetsas (5 atk. kam.) 11.