2014 11 19

BBL: „Prienai“ ir „Lietkabelis“ šventė pergales

Ketvirtąją pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) B grupėje iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (4/2) klubas, kuris namuose 84:74 (22:18, 20:21, 23:11, 19:24) pranoko Jekabpilio „Jekabpils“ (4/2) ekipą su Povilu Čukinu.
Dainius Šalenga
Dainius Šalenga / Augusto Didžgalvio nuotr.

Rungtynių pradžioje vyko kova taškas į tašką, o sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes „Lietkabelis“ buvo priekyje (12:11), bet tuomet „Jekabpils“ spurtavo 7:0 ir truktelėjo į priekį – 18:12. Panevėžiečiai smogė dar stipriau – ketvirtį baigė įmesdami 10 taškų be atsako ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 22:18.

Antrajame kėlinyje šeimininkai dar buvo šiek tiek padidinę pranašumą (23:18), bet svečiai čia pat išlygino rezultatą – 23:23. Sužaidus 5 minutes Jekabpilio ekipa jau pirmavo 34:29, bet „Lietkabelio“ laimėta atkarpa 11:0 vėl išvedė Gintaro Kadžiulio auklėtinius į priekį – 40:34. Iki kėlinio pabaigos „Jekabpils“ sugebėjo sumažinti deficitą pusiau – 39:42.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelio“ klubas įjungė papildomą pavarą – sužaidus beveik 4 minutes pirmą kartą įgytas dviženklis pranašumas – 53:41. Latviai viso ketvirčio metu negalėjo prilygti šeimininkams, kurie prieš lemiamą atkarpą pirmavo 15 taškų – 65:50.

Per paskutines dešimt žaidimo minučių „Lietkabelis“ užtikrintai išlaikė dviženklį pranašumą ir įsirašė ketvirtąją pergalę šiame turnyre.

„Lietkabelis“: Dainius Šalenga 19 (3/7 tritaškiai), Evaldas Žabas 12 (5 rez. perd., 4 kld.), Jurica Žuža, Noah Dahlmanas (6 atk. kam.) ir Žygimantas Jonušas po 10, Ivanas Neliubovas 9 (5 atk. kam.).

„Jekabpils“: Rinaldas Sirsninis 21 (7/9 tritaškiai), Rihardas Kuksikas 17 (2/9 tritaškiai), Povilas Čukinas 14, Pavelas Veselovas 12 (5 kld.).

„Prienai“ – „TLU/Kalev“ (Talinas) 92:74 (28:10,19:29, 24:14, 21:21)

„Prienų“ krepšininkai savo aikštėje žaidė BBL čempionato rungtynes su „TLU Kalev“ komanda iš Talino. Abi komandos iki šio mačo turėjo savo sąskaitose tik po vieną pergalę. Tiesa, varžovai iš penkių žaistų rungtynių, „Prienai“ – keturių.

Tado Stankevičiaus sprendimu kautis su varžovais iš Talino buvo patikėta jaunimui. Ir toks sprendimas pasiteisino, nes žaidėjai pasinaudojo jiems suteikta galimybe, rašo kvitrina.com.

Kajus Okmanas į varžovų krepšį įmetė 17 taškų, Domantas Šeškus – 16. Geras rungtynes sužaidė Dominykas Milka, kurio sąskaitoje 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Prienų“ komanda pirmavo visas rungtynes ir iki mačo pabaigos išsaugojo po pirmojo kėlinio įgytą pranašumą. Varžovai nugalėti 18 taškų skirtumu (92:74).

Aikštelės šeimininkai rungtynes pradėjo sėkmingomis atakomis, kurias taikliais metimais užbaigė Vidmantas Sragauskis ir Giedrius Staniulis (4:0). Svečių treneris iškart sureagavo ir paėmė minutės pertraukėlę. Bet jinai nelabai padėjo. „Prienų“ komanda neblogai judėjo gynyboje, o varžovų metimai skriejo pro šalį. Tado Stankevičiaus auklėtiniai išnaudojo varžovų klaidas ir sėkmingai rinko taškus. Likus iki kėlinio  pabaigos 2,5 min. aikštelės šeimininkai įgijo 20 taškų persvarą. Po V. Sragauskio taiklaus baudos metimo „Prienų“ pranašumas buvo šoktelėjęs iki 21 taško (27:6), o po pirmojo kėlinio prieniškiai pirmavo 18 taškų skirtumu (28:10).

„Prienų“ komandos strategas visą kėlinį aikštelėje laikė jaunąjį Kajų Okmaną ir Domantą Šeškų. Kartu su jais žaidė Dominykas Milka, V. Sragauskis ir Paulius Ivanauskas. Pirmoje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkams pavykdavo išlaikyti dviženklį pranašumą (39:21), bet antroje pusėje Estijos komandos krepšininkai pradėjo mažinti atsilikimą ir kėlinio pabaigoje komandas skyrė tik 8 taškai (47:39).

Šis kėlinys pagal savo scenarijų buvo panašus į pirmąjį kėlinį. „Prienų“ krepšininkai vėl dominavo aikštelėje ir dar pirmoje kėlinio pusėje atstatė 20 taškų persvarą (61:41). Kėlinio pabaigoje po Kajaus Okmano eilinio tritaškio komandas jau skyrė 21 taškas (71:50). Po trijų kėlinių „Prienų“ krepšininkų persvara siekė 18 taškų (71:53).

Kaip ir trečiąjį  šį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai iš Talino. Jie laimėjo trijų minučių atkarpą 10:3 ir sumažino skirtumą iki 9 taškų (74:65). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 11 taškų (78:67). Antroje kėlinio pusėje po Domanto Šeškaus eilinių taiklių baudos metimų „Prienai“ vėl įgijo 20 taškų pranašumą (89:69). Per paskutines dvi minutes nieko reikšmingo aikštelėje neįvyko ir Tado Stankevičiaus kariauna laimėjo rungtynes 18 taškų skirtumu (92:74).

„Prienai“: K.Okmarnas 17 (5/10 trit.), D.Milka 17 (11 atk.kam.), D.Šeškus 16 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), G.Staniulis 14 (6/6 dvit., 2/8 baudų), V.Stragauskis 11 (1/7 trit.), P.Ivanauskas 9 (9 atk. kam., 10 rez. perd.).

„TLU/Kalev“: R.Grabauskas 26 (12/23 dvit., 2/2 baudų, 12 atk. kam., 27 n. b.), R.Tammas 17 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), R.Roosas 14 (3/5 trit.).