2012 04 29 /19:52

BBL taurė – trečius metus iš eilės „Žalgirio“ rankose

Kauno „Žalgiris“ apgynė Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionų vardą. Finalo rungtynėse žalgiriečiai 74:70 (22:26, 20:10, 17:18, 15:16) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir BBL taurę iškovojo trečius metus iš eilės.
„Žalgirio“ triumfo akimirka
Triumfo akimirka / sportoakimirka.lt

Rungtynės sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“, tačiau „Žalgiris“ antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą, spurtavo 12:0 ir persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas Mantas Kalnietis.

„Lietuvos rytas“, kurio kitą savaitę laukia VTB Jungtinės lygos finalo ketvertas, šiose rungtynėse vėl leido pailsėti kai kuriems lyderiams. Renaldas Seibutis nežaidė visiškai, o nė vienas kitas „Lietuvos ryto“ žaidėjas aikštelėje nepraleido daugiau nei 25 minučių.

19 taškų prie „Žalgirio“ pergalės prisidėjo M.Kalnietis, po 11 – Marko Popovičius ir Mindaugas Kuzminskas, 8 – Milovanas Rakovičius.

Sostinės ekipoje sėkmingiausiai žaidė Tyrece'as Rice'as (20 tšk.), Predragas Samardžiskis (15 tšk.), Steponas Babrauskas (9 tšk.) ir Artūras Jomantas (7 taškai).

Komandų statistika
„Žalgiris“ - „Lietuvos rytas“
74 Taškai 70
16/30 (53,3 %) Dvitaškiai 17/38 (44,7 %)
17 Klaidos 14

Per 7 BBL lygos gyvavimo metus tik dvi Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ yra iškovoję BBL  čempionų vardus. 2005 metais „Žalgiris“ tapo pirmuoju BBL čempionu, „Lietuvos rytas  iškovojo šį trofėjų 2006, 2007 metais. 2008 metais „Žalgiris“ susigrąžino BBL aukso medalius, 2009 ant BBL sosto vėl užlipo „Lietuvos rytas“. 2010 ir 2011 stipriausias vėl buvo „Žalgiris“. Kauno komanda gali tapti pirmoji, kuri BBL čempionų vardus iškovos 3 kartus iš eilės.

sportoakimirka.lt nuotr./Rungtynių akimirka

RUNGTYNIŲ EIGA

Starto penketai:

„Žalgiris“: M.Kalnietis, T.Delininkaitis, V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas.
„Lietuvos rytas“: A.Rašičius, S.Babrauskas, A.Jomantas, L.Robertsas, J.Valančiūnas.

• 1 kėlinys

2 min. Rungtynės prasidėjo didele sparta. Per dvi minutes abi komandos pelnė 14 taškų. Po antro iš eilės Stepono Babrausko tritaškio „Lietuvos rytas“ priekyje 13:8.

5 min. Jonas Valančiūnas pirmuosius taškus pelno baudų metimais. „Lietuvos rytas“ priekyje 15:10.

6 min. J.Valančiūną keičia Predragas Samardžiskis. R.Javtokas dvitaškiu mažina atsilikimą iki 3 taškų. Tai ketvirtasis R.Javtoko taškas.

7 min. M.Rakovičius ir P.Samardžiskis apsikeičiai taikliais metimais iš baudos aikštelės. Vilniečiai priekyje 19:14.

8 min. T.Klimavičius smeigia tritaškį, bet Tyrese'as Rice'as čia pat sumeta abu baudis metimus. 21:17 – „Žalgiris“ besivejančio vaidmenyje.

9 min. T.Rice'as pataiko iš toli, kai šiam kamuolį atmeta puikiai po krepšiu prasiveržęs Dovydas Redikas. „Lietuvos rytui“ apsigynus, dar du taškus prideda P.Samardžiskis – 26:18.

10 min. Mindaugas Kuzminskas pataiso netaiklų M.Popovičiaus tritaškį. Kėlinys baigiasi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 26:22. Kol kas rezultatyvus ir greitas krepšinis.

• 2 kėlinys

11 min. Vilmantas Dilys pabando efektingai įdėti per T.Klimavičių – nepavyksta, bet žalgiriečiui fiksuojama pražanga – 27:22.

12 min. Paulius Jankūnas pataiko iš po krepšio po juvelyrinio T.Klimavičiaus perdavimo nuo tritaškio linijos. Beje, šiandien – P.Jankūno gimtadienis.

13 min.  M.Kuzminskas tritaškiu išveda „Žalgirį“ į priekį, netrukus dar vieną tolimą bombą išauna ir M.Popovičius. J.Valančiūnas desperatiškai klimpsta „Žalgirio“ gynyboje, o kauniečiai jau pirmauja 32:27.

14 min. M.Kalnietis sumeta du baudos metimus, o tai jau 12:0 „Žalgirio“ spurtas. 34:27.

15 min. P.Samardžiskis nutraukia „Lietuvos ryto“ taškų badą. Makedonas kol kas žaidžia geriau nei J.Valančiūnas.

17 min. T.Delininkaitis prasižengia jau 3 kartą. A.Rašičius pataiko iš vidutinio nuotolio, bet P.Jankūnas atsako triatškiu. „Žalgiris“ priekyje 37:33.

19 min. M.Kalnietis prasiveržia link krepšio ir pelno du taškus. Jo sąskaitoje jau 12 taškų.

20 min. Paskutinę kėlinio ataka po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ atlieka idealiai: M.Kuzminskas pataiko iš toli, tad po dviejų kėlin „žaliai balti“ priekyje 42:36.

• 3 kėlinys

21 min. T.Delininkaitis pelno 2 taškus su pražanga ir didina „Žalgirio“ persvarą iki 9 taškų – 45:36.

22 min. T.Rice'as pataiko iš toli. J.Valančiūną A.Džikičius laiko ant suolelio.

23 min. T.Delininkaitis sumeta abi baudas, tačiau gindamasis pats prasižengia jau 4 kartą (47:39).

24 min. P.Samardžiskis pelno 4 taškus iš eilė – 49:43.

25 min. P.Samardžiskis – du taškai su pražanga! 49:46.

26 min. Dar du P.Samardžiskio taškai. 51:48. Makedono sąskaitoje jau 15 taškų.

27 min. T.Rice'as mažina „Lietuvos ryto“ atsilikimą iki minimumo, „Žalgiris“ prašo minutės pertraukėlės.

28 min. J.Valančiūnas išveda „Lietuvos rytą“ į priekį, bet „Žalgiris“ čia pat taip pat atsako dvitaškiu. Kauniečiai priekyje 53:52.

29 min. M.Popovičius pataiko iš toli.

30 min. M.Kuzminskas laisvas ir dar vienas „Žalgirio“ tritaškis! Tiesa, kėlinį užbaigia A.Rašičiaus baudos metimai. Prieš ketvirtą kėlinį „Žalgiris“ turi penkių taškų pranašumą – 59:54.

• Ketvirtas kėlinys

2 min. M.Kalnietis pataiko iš toli – 64:56.

3 min. D.Redikas baudų metimais švelnina skirtumą – 66:58.

5 min. M.Popovičius pataiko iš toli ir „Žalgirio“ persvara tamp rekordine – 70:58.

6 min. R.Javtokas netrukdomas iš po krepšio pelno taškus – 72:58.

7 min. T.Delininkaitis įspūdingai blokuoja D.Rediko metimą iš toli. Kamuolys atsiduria tribūnose.

8 min. Po minutės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ pelno 5 taškus iš eilės – 72:63.

9 min. M.Katelynas dar mažina atsilikimą – 72:65. „Lietuvos rytas“ vėl apsigina, o T.Rice'as prasiveržima užbaigia 2 taškais.

10 min. M.Kalnietis pataiko du baudos metimus – 74:67.

10 min. T.Rice'as realizuoja tik vieną baudos metimą – 74:68. „Lietuvos rytas“ apsigina. T.Rice'as pelno greitus du taškus. „Žalgiris“ priekyje 74:70. Lieka 15,7 sek.

10 min. „Žalgiris“ praranda kamuolį, tačiau du V.Dilio tritaškiai metimai tikslo nepasiekia... „Žalgiris“ iškovojo BBL taurę trečius metus iš eilės – 74:70.