2011 02 15

BBL: Utenos „Juventus“ komanda perrašinėja klubo istoriją (video)

Utenos „Juventus“ klubas pasiekė tai, ko iki šiol nebuvo pavykę padaryti per visą komandos istoriją. Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės turnyro rungtynėse Roberto Giedraičio auklėtiniai 97:65 (26:16, 21:14, 25:16, 25:19) įveikė Alytaus „Alytaus“ klubą ir pateko tarp keturių geriausių turnyro komandų.
Žydrūnas Urbonas
Žydrūnas Urbonas surinko aštuonis taškus. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prieš savaitę iki paskutinio ketvirčio su alytiškiais kovoję „Juventus“ krepšininkai šį kartą juokauti nebuvo linkę. Po keturių Mariaus Pociukonio taškų iš eilės, sužaidus šešias minutes, Utenos ekipa įgijo šešių taškų pranašumą (18:12), o po pirmojo kėlinio jau buvo priekyje dviženkle persvara – 26:16.

Mariaus Janišiaus vedini „Alytaus“ krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje buvo priartėję (20:26), tačiau aikštės šeimininkai atsakė atkarpa 9:2 ir po Aurimo Adomaičio dvitaškio su pražanga vėl nutolo – 35:22. „Juventus“ komandos aikštės gynyba ketvirčio pabaigoje dar sykį sutrikdė varžovus ir spurtu 9:0 kėlinį baigusi Utenos ekipa įpusėjus susitikimui jau turėjo solidžią persvarą – 47:30.

Po didžiosios pertraukos intrigos aikštelėje nebeliko. „Juventus“ komanda tikslių metimų dėka ir toliau tolo nuo varžovų. Po M.Pociukonio tikslių metimų serijos uteniškių persvara pasiekė dvidešimties taškų ribą (52:32), o kėlinio pabaigoje „Juventus“ komanda dar labiau nutolo – 72:46.

Po Gintauto Matulio dėjimo paskutiniame ketvirtyje sužaidus keturias minutes „Juventus“ persvara padidėjo iki trisdešimties taškų (83:53), o per likusį laiką varžovams priartėti jau nepavyko – 97:65.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Marius Prekevičius, 12 – Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.), 11 – Marius Pociukonis, 10 – Gintautas Matulis, 9 – Aurimas Kieža (9 atk. kam., 5 rez. perd.), po 8 – Žygimantas Šeštokas ir Žydrūnas Urbonas (tritaškiai 2/2), 7 – Aurimas Adomaitis (7 atk. kam.), 6 – Gediminas Maceina (7 rez. perd.), 4 – Tomas Markevičius, po 2 – Jonas Elvikis ir Arūnas Vasiliauskas.

Svečių gretose išsiskyrė Aurimas Birgelis (17 tšk.), Saulius Kazevičius (15 tšk.) bei Marius Janišius (14 tšk.).