2012 04 28 /21:44

Be kelių lyderių žaisdamas „Lietuvos rytas“ 89:61 įveikė VEF ir žengė į BBL finalą

Vilniaus „Lietuvos rytas“ užtikrintai žengė į Baltijos krepšinios lygos (BBL) finalą. Pusfinalio mače nuo pat rungtynių pradžios dominavę vilniečiai rezultatu 89:61 (27:19, 20:12, 24:15, 18:15) įveikė Rygos VEF krepšininkus, treniruojamus Ramūno Butauto.
Rungtynių akimirka / sportoakimirka.lt nuotr.

Aleksandras Džikičius šiose rungtynėse leido pailsėti kai kuriems lyderiams: Reinaldas Seibutis ir Mindaugas Katelynas apskritai nežaidė, Steponas Babrauskas aikštelėje praleido vos 8 minutes.

RUNGTYNIŲ EIGA

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“, kuris netruko įgyti apčiuopiamą persvarą. Vienu metu pirmajame kėlinyje ji jau siekė 13 taškų (23:10). Septyni iš eilės Donato Zavacko taškai VEF atsilikimą sumažino iki 6 taškų (25:19), o kėlinys baigėsi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 27:19.

Beje, rungtynės dar pirmajame kėlinyje D.Zavackui baigėsi persirengimo kambaryje – praskelta VEF legionieriaus galva pasruvo krauju. D.Zavackas susižeidė susidūręs su filmavimo kamera.

Antrojo kėlinio viduryje „Lietuvos rytas“ spurtavo 7:0 ir padidino persvarą iki 17 taškų (41:24). Po pertraukos VEF svarstyklių savo pusėn taip ir nepersvėrė. Vilniečiai išlaikė intensyvų žaidimo tempą ir po trijų kėlinių jau buvo priekyje 71:46. Ketvirtas kėlinys taip pat buvo tik formalumas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Dovydas Redikas (16 tšk.), Lawrence'as Robertsas (14 tšk.), Predragas Samardžiskis (10 tšk.), Paulius Dambrauskas (8 tšk.), Tyrece'as Rice'as ir Aleksandras Rašičius (po 8 tšk.).

11 taškų pralaimėjusiems pelnė Kasparas Berzinis, 10 – Antanas Kavaliauskas, 8 – Siimas-Sanderis Vene, po 7 – Maurice'as Bailey ir Donatas Zavackas.

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 117:64 sutriuškino varžybų šeimininkę Šiaulių „Šiaulių“ komandą

• Dominuoja „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“
    Per 7 BBL lygos gyvavimo metus tik dvi komandos yra iškovojusios BBL  čempionų vardus – LKL grandai Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. 2005 metais „Žalgiris“ tapo pirmuoju BBL čempionu, „Lietuvos rytas  iškovojo šį trofėjų 2006, 2007 metais. 2008 metais „Žalgiris“ susigrąžino BBL aukso medalius, 2009 ant BBL sosto vėl užlipo „Lietuvos rytas“. 2010 ir 2011 stipriausias vėl buvo „Žalgiris“. Kauno komanda gali tapti pirmoji, kuri BBL čempionų vardus iškovos 3 kartus iš eilės.