2013 07 16

Be ugnelės žaidę Lietuvos dvidešimtmečiai Europos čempionate pralaimėjo Turkijai 48:52

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinė Europos pirmenybėse Estijos sostinėje Taline per trečiąjį kėlinį sukrapštė vos 4 taškus, sužaidė nerezultatyviausias turnyro rungtynes ir patyrė antrąją nesėkmę turnyre. Tomo Pačėso vedama komanda 48:52 (10:14, 12:13, 4:8, 22:17) nusileido Turkijos bendraamžiams ir E grupėje nukrito į trečiąją vietą.
Tomas Pačėsas
Tomas Pačėsas / Aliaus Koroliovo/15 min.lt nuotr.

Lietuviai mače su turkais nė karto nepirmavo: jie nuo pirmųjų minučių atsiliko 2:4, 4:12. Antrojo kėlinio viduryje lietuviai turėjo dešimties taškų deficitą, o trečiame turkai turėjo 9 taškų persvarą 35:26.

Turkijos komanda šio pranašumo neiššvaistė ir ketvirtame kėlinyje, kadangi lietuviai ir šiame ketvirtyje net šešias minutes buvo sustoję bei neįmetė nė taško. Nors lietuviai dar spurtavo ir pabandė pakeisti mačo eigą, jau buvo vėlu.

Abiems komandoms prastai sekėsi pataikyti tritaškius: lietuviai realizavo 6 metimus iš 27 (22 procentai), o turkai – 2 iš 20 (10 proc.). Neblizgėjo T.Pačėso kariauna mesdama ir dvitaškius – tikslą pasiekė vos 11 metimų iš 34 (32 proc.), kai varžovai užfiksavo 49 proc. pataikymą – 20 iš 41. Lietuviai už varžovus ir klydo dažniau – 19 klaidų prieš 10.

Lietuvių negelbėjo net laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (53 prieš 37).

Lietuvai taškų pelnė: V.Kariniauskas 9, I.Vaitkus 8, T.Jogėla 7, M.Mockevičius 6, M.Kačinas ir L.Chatkevičius (12 atk. kam.) po 4, O.Olisevičius (1/6 tritaškiai) ir M.Paliukėnas po 3, Ž.Riauka ir P.Semaška po 2.

Turkijai daugiausia taškų pelnė: S.Geyikas 21 (7 atk. kam.), E.Eroglu 10 (8 rez. perd.), B.Candanas (7 atk. kam.) ir R.Tekinas po 7.

Lietuvių varžovais trečiadienį bus Kroatijos krepšininkai, kurie antradienį 66:61 (18:9, 11:17, 20:17, 17:18) nugalėjo Vokietijos ekipą.

Kitame šios grupės mače lyderė Graikijos komanda 70:47 (16:12, 14:7, 29:7, 11:21) sutriuškino Juodkalnijos dvidešimtmečius krepšininkus.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

F grupėje antradienį įvykusių rungtynių rezultatai:

Slovėnija – Rusija 69:88 (19:19, 18:25, 14:23, 18:21)

Latvija – Italija 88:81 (23:16, 19:16, 28:22, 18:27)

Ispanija – Prancūzija 70:52 (17:7, 12:15, 23:16, 18:14)

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Latvija 4 4 0 330:305 8

2. Ispanija 4 2 2 286:257 6

3. Italija 4 2 2 294:296 6

4. Rusija 4 2 2 292:295 6

5. Prancūzija 4 1 3 244:264 5

6. Slovėnija 4 1 3 244:264 5

Į ketvirtfinalį pateks ir kovą dėl medalių tęs keturios geriausios kiekvienos grupės komandos.

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas