2015 02 08

Beprotiškame trileryje Rimo Kurtinaičio „Chimki“ palaužė Maskvos CSKA

Tikras trileris sekmadienį vyko VTB Jungtinėje lygoje, kurioje susitiko du pirmenybių lyderiai. Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ (15/2) namuose 107:104 (32:24, 18:32, 34:19, 23:29) palaužė čempionų titulą ginančius Maskvos CSKA (16/3) krepšininkus, kuriems tai buvo antroji nesėkmė iš eilės.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Alfredo Pliadžio nuotr.

CSKA vertėsi be traumuotų Aarono Jacksono ir Viktoro Chriapos, o buvęs žalgirietis Sonny Weemsas po traumos sužaidė antras rungtynes šią savaitę ir niekuo neišsiskyrė. R.Kurtinaičio auklėtinių gretose nebuvo kito buvusio žalgiriečio – Marko Popovičiaus.

Viso susitikimo metu vyko itin atkakli ir permaininga kova. Pirmajame ketvirtyje solidų pranašumą susikrovę aikštės šeimininkai jį iššvaistė antrajame, tačiau po ilgosios pertraukos vėl žaidė sėkmingiau. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje spurtavę svečiai pradėjo lipti „Chimki“ krepšininkams ant kulnų, o po Vitalijaus Fridzono ir Milošo Teodosičiaus tolimų metimų paskutinės minutės viduryje priartėjo iki 2 taškų – 102:104. Tuomet Tyrese'as Rice'as prarado kamuolį, o M.Teodosičius išlygino rezultatą. Likus 14 sekundžių svečiai nutarė stabdyti varžovus be pražangų, o paskutinę sekundę pergalę išplėšė tolimą metimą pataikęs buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Tyrese'as Rice'as.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 22 taškus surinkę Petteri Koponenas (5/7 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.) ir Paulas Davisas (8/10 dvit., 7 išpr. praž.). T.Rice'o sąskaitoje – 18 taškų (2/7 trit.), 7 rezultatyvūs perdavimai ir 5 klaidos. 16 taškų pridėjo Tyleris Honneycuttas (7 atk. kam.), po 10 – Jegoras Vialtsevas (5 rez. perd.) ir Sergejus Monia.

Svečiams M.Teodosičius (5/6 dvit., 4/9 trit., 9/10 baudų, 9 rez. perd., 7 išpr. praž., 6 kl.) pelnė 31, Nando de Colo – 23, V.Fridzonas – 18, Andrejus Vorontsevičius (4/5 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.) – 12, Kyle'as Hinesas (3/3 dvit., 5 atk. kam.) – 10 taškų.