Beviltiškai gynyboje žaidusios „Viči-Aistės“ patyrė pralaimėjimą Lenkijoje

Sandra Linkevičienė
Augusto Didžgalvio nuotr. / Sandra Linkevičienė
0

Kauno „VIČI-Aistėms“ nepavyko laimėti antrųjų iš eilės rungtynių moterų Eurolygos turnyre. Lietuvos komanda išvykoje nusileido Gdynės „Lotos“ (Lenkija) ekipai rezultatu 97:80 (36:27, 26:16, 18:12, 17:25) ir patyrė penktąjį pralaimėjimą.

Labai rezultatyvių rungtynių pirmojo kėlinuko ketvirtąją minutę rezultatas dar buvo lygus 10:10. Tačiau skylėta Lietuvos čempionių gynyba po krepšiu leido nesunkiai taškus rinkti Aneitai Henry, pelniusiai net 15 taškų per pirmąsias 10 minučių. „VIČI-Aisčių“ komandą šiek tiek gelbėjo tolimi metimai, tačiau ketvirčiui besibaigiant aikštelės šeimininkės susikrovė dviženklę persvarą – 32:21.

Po nesėkmingos antrojo kėlinuko pradžios kauniečių taškų deficitas padidėjo iki 15 taškų (42:27). Sandra Linkevičienė pelnė 7 taškus iš eilės, sumažindama atsilikimą iki 10 taškų, tačiau už klaidas gynyboje „VIČI-Aistės“ ir toliau buvo baudžiamos negailestingai. Kai Lietuvos komandos snaiperės ėmė nebepataikyti iš toli, „Lotos“ krepšininkės dar kartą atitrūko ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė 21 taško persvarą po Adrijanos Knezevič metimo – 62:41.

Trečiajame kėlinuke komandų rezultatyvumas sumažėjo. Jo pradžioje Ivana Jalcova tritaškiu padidino aikštelės šeimininkių persvarą iki 24 taškų. „VIČI-Aisčių“ bandymai sumažinti atsilikimą nebuvo sėkmingi.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje kaunietės pasinaudojo Lenkijos klubo atsipalaidavimu ir ėmė rinkti taškus. Po minutės petraukėlės „VIČI-Aistės“ tęsė sėkmingą atkarpą ir sumažino atsilikimą iki 16 taškų (82:66). Dar labiau priartėti sutrukdė dvi klaidos: puolime pražanga buvo nubausta Courtnay Pilypatis, o vėliau sužingsniavo Tatsiana Likhtarovič.

Rankų kaunietės nenuleido. Rima Valentienė pataikė du tolimus metimus, vieną pridėjo Vita Kuktienė, greitą ataką užbaigė kamuolį perėmusi S. Linkevičienė – po dar vieno „VIČI-Aisčių“ spurto „Lotos“ persvara sumažėjo iki 11 taškų (88:77), tačiau laiko išgelbėti rungtynes nebeliko. Skirtumas galėjo būti mažesnis, tačiau per paskutinę minutę kaunietės dukart apmaudžiai suklydo.

„VIČI-Aisčių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė S. Linkevičienė, pelniusi 22 taškus, V. Kuktienė įmetė 13, S. Okockytė ir C. Pilypaitis – po 10 taškų.

„Lotos“ gretose išsiskyrė G. Roberts, surinkusi 21 tašką ir atkovojusi 8 kamuoliųs, A. Henry sąskaitoje – 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Kitas Eurolygos rungtynes „VIČI-Aistės“ žais lapkričio 30 dieną Kaune prieš Buržo “Bourges Basket” (Prancūzija) komandą.