2013 12 04 /2013 12 05

Beviltiškai pirmąjį kėlinį sužaidusi „Kibirkštis“ nesugebėjo atsitiesti – antroji nesėkmė Eurolygoje

Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės savo arenoje 55:68 (8:29, 12:12, 16:15, 19:12) nusileido Maskvos srities „Sparta&K“ ekipai. Jurgitos Štreimikytės treniruojamai komandai tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės.
Rima Valentienė
Rima Valentienė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Nors rungtynes dvitaškiu pradėjo Greta Šniokaitė (2:0), jau netrukus viešnios iš Rusijos persvėrė rezultatą (4:6). Ketvirčio viduryje Vilniaus klubo žaidimas išsiderino, „Sparta&K” spurtavo 15:0 (6:22), o Lietuvos klubui nepadėjo net dvi „Kibirkšties-VIČI“ vyriausiosios trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės paprašytos minutės pertraukėlės. Po dešimties minučių kovos komandas skyrė 21-as taškas (8:29).

Antrą kėlinį „Kibirkštis-VIČI“ pradėjo penkiais iš eilės pelnytais taškais (13:29), tačiau netrukus rusės susigrąžino turėtą pranašumą (18:37). Ketvirčio pabaigoje Vilniaus klubo deficitas vėl pasiekė daugiau nei dvidešimt taškų (20:41).

Trečią kėlinį vėl penkiais taškais iš eilės pradėjo Lietuvos klubas (25:41), tačiau perimti žaidimo  kontrolės „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko. Vilniaus klubui buvo pavykę sušvelninti skirtumą iki 16-os taškų, tačiau po pusvalandžio kovos komandos vėl skyrė dvidešimt taškų (36:56).

Paskutinį kėlinį „Kibirkšties-VIČI“ komanda pradėjo neturėdama ko prarasti. Po sėkmingai sužaistos atkarpos ir G.Šniokaitės bei Sofijos Aleksandraviciaus taškų skirtumas sumenko iki 14-os (46:60). Likus dviems minutėms komandos teskyrė jau tik 8 taškai (55:63), tačiau tada tritaškį smeigė „Sparta&K” ekipa ir Rusijos klubas šventė pergalę (55:68).

„Rungtynių pradžioje mums trūko agresyvumo, – po mačo tikino „Kibirkšties-VIČI“ puolėja Mantė Kvederavičiūtė. – Varžovės pabėgo į priekį ir nebegalėjome pavyti. Žinoma, ketvirtame kėlinyje buvo atsiradusi viltis, turime patyrusių snaiperių, tačiau rungtynių eigos nepavyko pakeisti. Visos komandos mūsų grupėje labai stiprios ir laukia tik sunkios rungtynės.“

„Rungtynių baigtis buvo nulemta pirmoje pusėje, nes antroje dalyje jau žaidėme lygiai, – po rungtynių teigė „Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Rusės puikiai pataikė, mums trūko agresyvumo gynyboje ir prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių. Varžovės atidžiai prižiūrėjo ir mūsų lyderė Vitą Kuktienę, prieš ją žaidė fiziškai stipresnė žaidėja, stengėsi ją išbauduoti. Pabaigoje galėjome persverti rungtynių eigą, tačiau padarėme kelis neteisingus sprendimus.“

„Puikiai pradėjome rungtynes, sėkmingai pataikėme, šią pergalę skiriame Šabtajui Kalmanovičiui, – po rungtynių teigė „Sparta&K” komandos vyriausiasis treneris Aleksanderis Vasinas. – Rungtynių pabaigoje mes pavargome, pas mus Maskvoje jau būtų gili naktis, padarėme kelis blogus sprendimus ir skirtumas sumažėjo.“

„Kibirkštis-VIČI“: V.Kuktienė 14, S.Aleksandravičius 13, M.Kvedaravičiūtė 8, H.Mershon 6, I.Krastina 5, G.Šniokaitė 4, R.Valentienė 3, L.Pikčiūtė 2.

„Sparta&K“: S.Petrovič ir E.Baliakova po 19, A.Jonesas 14, N.Vieru ir D.Namok po 6, K.Tichonenko ir E.Karčenko po 2.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

7. Salamankos „Perfumerias Avenida“ (Ispanija) 3 1 2 179:206 4

Į atkrintamąsias varžybas pateks pirmas keturias vietas grupėse užėmusios komandos bei dvi geriausios penktosiose pozicijose likusios ekipos.