Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 13d. 10:23

„Blazers“ miego daktaras keičia krepšininkų įpročius

Portlando komanda laimi keisdama dienos režimą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Portlando komanda laimi keisdama dienos režimą
Pasibaigus treniruotei Bostone, Portlendo „Trail Blazers“ treneris Nate‘as McMillanas sukvietė komandos krepšininkus ir rėžė jiems kalbą prieš artėjančias rungtynes. Bebaigdamas kalbėti, vietoje įprastinių žodžių „eikite anksti miegoti“, treneris patarė neužmigti kuo ilgiau.

„Jis pasakė maždaug taip: išeikite į miestą. Komendanto valanda yra 2 nakties, – prisiminė „Trail Blazers“ vidurio puolėjas LaMarcus Aldridge‘as – Mes visi pradėjome juoktis“.

Tačiau treneris nejuokavo. Ir krepšininkams tai nebuvo naujiena. Liepdamas savo auklėtiniams kuo ilgiau neiti miegoti, McMillanas norėjo juos išlaikyti Portlendo laiko juostoje.

Naujas miego rėžimas yra taktika, padedanti Portlendo komandai iškovoti pergales varžovų aikštelėse.                                                                                                                 

Problemos dėl laiko skirtumo

Portlendas yra Vakarų Amerikoje, todėl nuo Rytinės pakrantės jį skiria 2-3 valandų laiko skirtumas. Pernai Rytinės pakrantės laiko zonoje laimėję vos 7 kartus per 21 mačą, šį sezoną „Trail Blazers“ iškovojo 7 pergales iš 9. Iš kur tokie pokyčiai?

Krepšininkai didžiąją dalį nuopelnų skiria žmogui, kuris nepelnė nė vieno taško ir nepastatė nė vienos užtvaros. Žilagalvis gydytojas Charlesas Czeisleris pasiūlė naudoti absoliučiai naują kelionių miego grafiką tam, kad neišmuštų iš ritmo biologinio žmogaus laikrodžio.

„Trail Blazers“ paprastai iš Portlendo išskrisdavo 8 valandą ryto, 5 popiet būdavo Rytinėje pakrantėje, pavyzdžiui, Orlande. Tada 6 valandą iškart skubėdavo į treniruotę, po jos eidavo miegoti, o rungtynių rytą laukdavo dar viena treniruotė.

Czeisleris komandos trenerio McMillano paklausė, kodėl komanda keliauja būtent taip. Treneris negalėjo rasti tinkamo atsakymo.

„Aš sakiau maždaug: „Mmm... Nes mmm... Nes mes taip visada darydavome“, – prisiminė McMillanas.

Tačiau toks kelionės būdas nebuvo patogus nei treneriui, nei žaidėjams. Skrydis iš Portlendo paprastai būdavo po rungtynių. Po jų atletai negali užmigti iki 2 valandos, tada kelias valandas numigę jau 8 valandą ryte turi būti lėktuve. Jame žaidėjai tik miega, o atvykę į naują miestą pirmiausia nori valgyti. Taip išsiderindavo ir jų mitybos procesas.

Treniruotė – 10 val. vakaro

Czeisleris pasiūlė būdą, kuris 15-20 proc. pagerintų krepšininkų savijautą. Treneris sutiko pabandyti.
Todėl lapkričio pradžioje, kai „Blazers“ išsiruošė į pirmą tolimą kelionę, lėktuvas iš Portlendo pakilo tik 12 valandą dienos. Krepšininkams buvo leista išsimiegoti dar prieš kelionę.

„Jau lėktuve galėjome jausti skirtumą. Visi atrodė pasirengę dienai, – prisiminė „Blazers“ puolėjas Travsias Outlaw. – Paprastai krepšininkai nesikalbėdavo ir tiesiog eidavo miegoti, o dabar visi juokavo ir bendravo tarpusavy“.

Apie 9 valandą vakaro atvykę į Orlandą, Portlendo krepšininkai šokiravo šio miesto „Magic“ komandos trenerius. „Trail Blazers“ žaidėjai 22.15 val. atbėgo į aikštę ir pradėjo savo vakarinę treniruotę.

„Niekada nepamiršiu, kaip tada atrodė Orlando trenerių veidai, – juokėsi „Trail Blazers“ fizinio parengimo treneris Jay Jensenas. – Jie sakė, kad nėra matę nieko panašaus“.

Tuo metu buvo vėlyvas metas Orlande, bet normalus laikas pagal Portlendo laiko juostą – šiame mieste tada buvo tik 19.15 val.

Pergalių serija patvirtino programos efektyvumą

Po treniruotės komanda vietos laiku nuėjo miegoti ypač vėlai. Jeigu krepšininkai Portlende eina miegoti 1 val. nakties, Orlande jiems rekomenduota eiti miegoti 4 val. Įprasta rytinė treniruotė buvo atšaukta, kad žaidėjai normaliai išsimiegotų.

Kitą vakarą „Trail Blazers“ palaužė „Magic“ komandą ir tapo vos viena iš trijų komandų, išsivežusių pergales iš Orlando šį sezoną.

Po šios pergalės sekė laimėjimai Majamyje ir Minesotoje ir pralaimėjimas mažu skirtumu Naujajame Orleane.

Krepšininkai ir treneriai patvirtino naują programą. Todėl kai antrą kartą komanda išsiruošė į kelionę, visi žinojo naująją tvarką.

„Trail Blazers“ krepšininkai vėl skynė pergales – šįkart Detroite, Niujorke ir Vašingtone. Rungtynes Bostone, prieš kurias McMillanas rėžė krepšininkus prajuokinusią kalbą, „Trail Blazers“ pralaimėjo, tačiau kelionę užbaigė laimėjimu Toronte.

Czeisleris Portlendo komandos rūbinėje dabar vadinamas tiesiog „miego daktaru“. „Trail Blazers“ krepšininkai dėl savo pergalių serijos jaučiasi skolingi gydytojui.

„Miegodami tokiu režimu mes esame ir pailsėję, ir susikoncentravę rungtynėms“, – nauju miego grafiku džiaugėsi Portlendo komandos lyderis Brandonas Roy.

Dabar niekam nekyla klausimų dėl naujos tvarkos.

 „Kai laimi, nori tai daryti dar kartą“, – abejonių dėl miego grafiko neturėjo ir „Blazers“ treneris.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek