Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 02 24

„Budivelnyk“ generalinis direktorius Gediminas Navikauskas: legionieriai iš Ukrainos išsiuntė šeimas ir patys veržėsi išvažiuoti

Ukrainą krečiantys neramumai neaplenkė ir sporto pasaulio. Penktadienį buvo sustabdytas šalies krepšinio čempionatas, o neramumus pajutę krepšininkai savo šeimas išsiuntė namo. Kijevo „Budivelnyk“ klubo, kuriame žaidžia trys krepšininkai iš Lietuvos Darjušas Lavrinovičius, Dainius Šalenga ir Michailas Anisimovas, generalinis direktorius Gediminas Navikauskas teigė, kad krepšininkai ne tik norėjo išlydėti šeimas namo, bet ir patys išvažiuoti iš Ukrainos. Anot lietuvio vadybininko, ypač sunku buvo įkalbėti likti amerikiečius.
Kijevo „Budivelnyk“ komanda
Kijevo „Budivelnyk“ komanda / „Scanpix“ nuotr.

Latviai ir lietuviai – įpratę

G.Navikauskas neslėpė, kad neramumai Kijeve paveikė komandą. Krepšininkai suskubo pasirūpinti, kad nieko nenutiktų jų šeimoms, todėl antrosios pusės su vaikais grįžo iš kur atvykę.

Tiesa, anot generalinio direktoriaus, ne visi ir krepšininkai buvo pasiryžę likti. Kai kuriuos amerikiečius įkalbėti buvo labai sunku: „Dabar jau viskas kiek aprimę, tačiau tikrai jautėme tuos neramumus ir mes. Kai buvo pats įkarštis, mes buvome Liublianoje, žaidėme Europos taurės rungtynes. Tačiau prieš tai važiavome per miestą ir matėme, kaip žmonės juda aikštės link.

Lietuviams ar latviams – kitaip, mes visko matę ir prie visko įpratę, bet amerikiečiai išsigando.

Grįžome, kai jau viskas buvo kiek aprimę, bet vis tiek jautėsi įtampa. Ypač amerikiečiams. Lietuviams ar latviams – kitaip, mes visko matę ir prie visko įpratę, bet amerikiečiai išsigando. Visų žaidėjų šeimos išvažiavo, o jie liko. Amerikiečius teko sunkiai įkalbinėti, kad neišvažiuotų.“

Komandą priglaustų Kaunas

Kijevo klubo generalinis direktorius teigė, kad nors čempionatas sustabdytas neaišku kuriam laikui, treniruotės vyksta.

Vienintelė diena, kai krepšininkai liko namuose, buvo penktadienis: „Treniruotės vysta ir dabar. Mes jas nutraukę buvome tik vieną dieną – penktadienį. Tada žaidėjai liko namuose, o klubo vairuotojas juos aprūpino maistu ir kitais reikiamais dalykais.“

Paklaustas, ar tikrai Kijeve trūko maisto atsargų, G.Navikauskas tikino to nepastebėjęs: „Nežinau, gal kažkur ir buvo taip, bet aš nepastebėjau. Gal kokiuose kioskuose trūko, bet prekybos centruose maisto tikrai buvo. Ir benzino tiekimas buvo ne toks sklandus tik dėl techninių kliūčių, nes per barikadas sunku pervežti.“

Nors kol kas galvojame žaisti Kijeve, tarėmės su Kaunu, kad mus priimtų, jei prireiktų.

Lietuvis atskleidė, kad ekipa buvo priversta galvoti, kur tektų žaisti Europos taurės rungtynes, jei situacija Kijeve dar paaštrėtų.

G.Navikauskas tikino, kad susitarti su Kaunu nebūtų jokių problemų: „Ukrainos čempionato mačai yra atidėti ir kuriam laikui, dar nežinome. Tačiau mes žaidžiame Europos taurėje, o ten niekas nieko nestabdė.

Atstovai mūsų paprašė, kad susirastumėme areną, kur galėtume žaisti, jei būtų labai įtempta padėtis. Nors kol kas galvojame žaisti Kijeve, tarėmės su Kaunu, kad mus priimtų, jei prireiktų. „Žalgirio“ arenos atstovai mielai sutiko, mes palaikome gerus santykius.“

Žmonės tapo tolerantiškesni

G.Navikauskas neigė, kad „Budivelnyk“ dėl šių neramumų galėtų susidurti su finansinėmis bėdomis: „Mes turime klubo savininką, kuris garantuoja už visą klubo biudžetą. Su mano minimais savininkais jokių problemų nėra, jie yra vakarietiškų pažiūrų, tikri europiečiai ir viskas šituo klausimu yra gerai. Vienintelis dalykas, ko dabar labiausiai laukiame, kada galėsime žaisti.“

Ukrainos krepšinio klubo generalinis direktorius tikino, kad jo paties įvykiai Ukrainoje neišgąsdino. Vyras teigė, kad panašius įvykius išgyveno ir Lietuvoje, todėl tiek jam, tiek kitiem komandos lietuviams tai – nebaisu.

Buvau ir Maidane pasižiūrėti, tačiau tai manęs labai neišgąsdino. Aš jau tai esu išgyvenęs, juk ir Lietuvoje panašių dalykų buvo.

G.Navikauskas pasakojo, kad buvo nuėjęs ir į Maidaną: „Važinėju po miestą, kelis kartus teko atsidurti net tuose vadinamuose kontrolės postuose. Sustabdydavo, ir nors važinėju Ukrainoje registruotu automobiliu, parodydavau dokumentus, pamatydavo, kad lietuvis, ir praleisdavo važiuoti toliau. Buvau ir Maidane pasižiūrėti, tačiau tai manęs labai neišgąsdino. Aš jau tai esu išgyvenęs, juk ir Lietuvoje panašių dalykų buvo. Galbūt todėl mes, lietuviai, ramiai į tai reaguojame.“

G.Navikauskas taip pat pastebėjo, kad Ukrainoje žmonės tapo vienas kitam tolerantiškesni, solidaresni. Anot jo, ukrainiečiai vairuodavo kaip kokioje Rytų šalyje, be jokių taisyklių. O dabar visi vieni kitus praleidžia, nepažeidinėja taisyklių ir pan. Jaučiams susikaupimas ir solidarumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius