Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 21d. 15:08

Butautas: vieta rinktinėje negarantuota niekam (video)

Kauno sporto halėje vyko draugiškos vyrų krepšinio rungtynės. Savo jėgas išbandė Ramūno Butauto treniruojama Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė ir Europos čempionatui besirengianti 20-mečių rinktinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lietuvos krepšinio federacija šalies vyrų rinktinei Europos čempionate yra iškėlusi tikslą būti tarp keturių stipriausių ekipų. R.Butauto teigimu, komandos planai nepasikeitė net ir netekus keturių pagrindinių rinktinės ramsčių.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiajam treneriui Ramūnui Butautui, prasidėjus antrajam pasirengimo etapui, rūpesčių nemažėja. Be Rimanto Kaukėno netekties, nemažai klaustukų lieka ir dėl Lino Kleizos.

Tiesa, strategas tikisi, kad derybos su L.Kleizos agentu baigsis sėkmingai ir krepšininkas galės padėti mūsų šalies komandai. Nepaisydamas netekčių, R.Būtautas viliasi, jog dabartiniems rinktinės žaidėjams pavyks kompensuoti lyderių netektį. Pasak specialisto, vietą nacionalinėje komandoje turės išsikovoti kiekvienas krepšininkas.

„Šiandien pradedame antrąjį pasirengimo etapą. Stovykloje dalyvaus šešiolika krepšininkų. R.Kaukėnas Lietuvos rinktinei neatstovaus dėl asmeninių priežasčių. Turime klaustuką dėl L.Kleizos. Kadangi jis nėra pasirašęs kontrakto su jokiu klubu, negalime jo apdrausti. Be draudimo krepšininkas negali treniruotis, nes traumos atveju netektų galimybės pasirašyti sutartį su NBA komanda. Su žaidėjo agentu vyksta intensyvios derybos ir artimiausiu metu tikiuosi Liną išvysti treniruočių stovykloje“, – sakė R.Butautas.

– Ar jau žinoma, kas pakeis R.Kaukėną?

– R.Kaukėno pozicijoje turime Renaldą Seibutį, Mindaugą Lukauskį ir Tomą Delininkaitį. Atakuojančio gynėjo pozicijoje galės žaisti ir lengvasis krašto puolėjas.

– Ar šiems trims žaidėjams jau garantuota vieta rinktinėje?

– Vieta rinktinėje negarantuota niekam. Mūsų šaliai atstovaus tie krepšininkai, kurie geriausiai pasirodys per treniruotes bei draugiškas rungtynes.

– Galbūt svarstėte galimybę kaip įžaidėją išbandyti R.Kaukėną, tačiau iškritus jam ši problema tapo dar didesnė?

–  Ne paslaptis, kad įžaidėjo problema yra pati didžiausia. Svarstome galimybę šioje pozicijoje išbandyti ir kurį nors atakuojantį gynėją. Kaukėnas buvo vienas iš kandidatų. Jis su Ramūnu Šiškausku sėkmingai pavaduodavo Šarūną Jasikevičių. Netekus visų šių krepšininkų problema dar labiau paūmėjo, tačiau stengsimės ją išspręsti.

– Kada tikitės, kad L.Kleiza prisidės prie Lietuvos rinktinės?

– Norėčiau, kad tai įvyktų kuo greičiau. L.Kleiza turi gerinti savo sportinę formą, treniruotis su komanda, kad išmoktų visas gynybos sistemas bei puolimo kombinacijas. Jeigu jis prie rinktinės negalės prisidėti artimiausiu metu, jo pasirengimas bus labai skylėtas, o dalyvavimas Europos čempionate – miglotas.

– Ar pasikeitė rinktinės tikslai?

– Mūsų tikslai yra visiems aiškūs. Žinoma, netekus keturių pagrindinių komandos žaidėjų juos pasiekti bus kur kas sunkiau. Tačiau esame kupini ryžto, stengsimės daryti viską, kas įmanoma ir neįmanoma.

VIDEO: R.Butautas: Vieta rinktinėje negarantuota niekam
krepsinis.net

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek