2009 02 23

„Cavaliers“ nušlavė nuo kelio „Pistons“

Reta išmtis – L.Jamesas ne rezultatyviausias komandos žaidėjas. „Cavaliers“ sekmadienį namie 99:78 sutriuškino „Detroit Pistons“, o nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė po traumos į aikštę grįžęs Delonte Westas. Jo sąskaitoje 25 taškai.
L.Jamesas šįkart nebuvo rezultatyviausias. Jį taškais aplenkė D.Westas.
L.Jamesas šįkart nebuvo rezultatyviausias. Jį taškais aplenkė D.Westas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Ar Delonte buvo traumuotas? Čia tai bent! Jis žaidė taip, lyg nebūtų praleidęs nė vienerių rungtynių“, – džiaugėsi komandos draugo pasirodymu L.Jamesas. Jis pelnė 20 taškų .

16 rungtynių praleidęs D.Westas stebino taiklumu – pataikė visus penkis mestus tritaškius. „Kai pataikai metimus, įgauni pasitikėjimo, o adrenalinas padėjo pamiršti traumą“, – kalbėjo mačo herojus.

Atrodo, Detroito komanda neturėjo jokių šansų išsigelbėti šiose rungtynėse. Jau antrajame kėlinyje po aikštės šeimininkų spurto, kurio iniciatoriais buvo Mo Williamsas ir Žydrūnas Ilgauskas, Klivlando komanda pirmavo 43:19. Trečiajame ketvirtyje skirtumas pasiekė net 36 taškus.

„Žaidėme taip, lyg būtume pirmą kartą susirinkę į aikštę“, – visiškai be ūpo kalbėjo 14 taškų surinkęs svečių gynėjas Allenas Iversonas. „Viską lėmė gera gynyba dvikovos pradžioje“, – pergalės priežastį įvardijo „kavalierių“ treneris Mike'as Brownas.

„Cavaliers“ iškovojo 43-ią pergalę, o savo aikštėje – 25-ą (iš 26). Pastarąjį rodiklį per visą NBA lygos istoriją yra pavykę pasiekti 17 klubų.

Lietuvio sąskaitoje – 16 taškų, 8 atkovoti kamuoliai, du blokuoti metimais ir rezultatyvus perdavimas. Per 23 minutes Didysis Z prametė tritaškį, pataikė 7 dvitaškius iš 13 ir realizavo abu baudų metimus.