2010 06 11

„Celtics“ išlygino NBA finalo serijos rezultatą (video)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serijoje – vėl lygybė. Bostono „Celtics“ namuose rezultatu 96:89 (19:16, 23:29, 18:17, 36:27) nugalėjo Los Andželo „Lakers“ ekipą. Po ketverių rungtynių – 2:2. Penktosios rungtynės taip pat bus žaidžiamos Bostone.
Bostono „Celtics“ pergalė
Bostono „Celtics“ pergalė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lūžis įvyko ketvirto kėlinuko pradžioje, kai atsarginiai šeimininkų žaidėjai ėmė vienas po kito siųsti kamuolį į NBA čempionų krepšį, o gindamiesi akylai prižiūrėjo Kobe Bryantą ir Pau Gasolį. Po Gleno Daviso, Nate’o Robinsono ir Rasheed’o Wallace’o metimų „keltai“ pirmavo 79:70. Svečiams nepadėjo ir dvi iš eilės R.Wallace'o bei N.Robinsono techninės pražangos. Kol ant suolo sėdėjo Paulas Pierce’as, Kevinas Garnettas ir Rajonas Rondo, jų komandos draugai pelnė dar šešis taškus ir pirmąkart rungtynėse pirmavo dviženkliu skirtumu – 85:74.

„Lakers“ pavyko sušvelninti varžovų pranašumą – likus kiek daugiau nei dviem minutėmis iki ketvirto ketvirčio pabaigos komandas skyrė vos šeši taškai (87:81). Čia pat du taškus su pražanga pelnė P.Pierce’as, tačiau K.Bryantas atsakė trimis baudų metimais. „Lakers“ apsigynė ir likus daugiau nei minutei turėjo galimybę dar pakeisti dvikovos eigą, tačiau R.Rondo perėmė kamuolį ir metimu iš po krepšio padėjo tašką – „Celtics“ šventė pergalę rezultatu 96:89.

„Celtics“: P.Pierce'as 19 (5 klaidos), G.Davisas 18 (23 min., 7/10 dvitaškiai, 4/4 baudos), K.Garnettas 13, R.Allenas ir N.Robinsonas – po 12, R.Rondo – 10.

„Lakers“: K.Bryantas 33 (7 klaidos), P.Gasolis 21, L.Odomas 10, R.Artestas 9.