2015 04 23

Čempioniškas charakteris: be savo lyderių pratęsimą žaidęs „San Antonio Spurs“ nepalūžo

NBA čempionų titulą ginantys „San Antonio Spurs“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti.
NBA: „Los Angeles Clippers“ – „San Antonio Spurs“ (antrosios serijos rungtynės)
NBA: „Los Angeles Clippers“ – „San Antonio Spurs“ (antrosios serijos rungtynės) / „Scanpix“ nuotr.

Pirmąsias Vakarų konferencijos atkrintamąsias rungtynes pralaimėję „pentinai“ antrą kartą klaidų nekartojo – išvykoje 111:107 (28:24, 24:23, 25:27, 17:20, 17:13) įveiktas „Los Angeles Clippers“ klubas.

Tiesa, ir antrasis mačas Greggo Popovichiaus auklėtiniams buvo ne ką lengvesnis – prireikė pratęsimo.

Nors antroje rungtynių pusėje „Spurs“ ir buvo susikrovusi dviženklę persvarą, šeimininkai sugrąžino intrigą.

Ketvirtajam kėliniui artėjant į pabaigą, svečiai tyčia pažeidinėdavo taisykles prieš prastai baudas metantį DeAndre Jordaną, tačiau tai mažai gelbėjo. Lemiamo ketvirčio pradžioje dviženklę persvarą turėję „Spurs“ ją išvaistė, o prasidėjus paskutinei minutei Chrisas Paulas įmetė du baudų metimus ir išvedė savo komandą į priekį – 94:92. Visgi Patricko Millso rankos lemiamomis akimirkomis nedrebėjo ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jo metu G.Popovichiui teko verstis iš karto be dviejų savo lyderių. Tony Parkeris ketvirtajame kėlinyje susiėmė už skaudančio achilo, o Emanuelis Ginobilis susirinko šešias pražangas. Visgi trečiasis didžiojo „Spurs“ trejeto narys Timas Duncanas kovojo kaip už tris – per 44 minutes surinko 28 taškus ir atvedė savo ekipą į pergalę.

„Clippers“ nuo pirmojo pralaimėjimo serijoje neišgelbėjo ir įspūdingai žaidęs lyderis Blake'as Griffinas. Amerikietis parketą paliko savo sąskaitoje turėdamas trigubą dublį: surinko 29 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Serijos rezultatas dabar yra lygus - 1:1. Trečiąsias rungtynes komandos žais San Antonijuje.

„Clippers“: B.Griffinas 29 tšk. (12 atk. kam., 11 rez. perd., 5 kl.), Ch.Paulas 21 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), D.Jordanas 20 (6/17 baudų metimai, 15 atk. kam., 3 bl.).

„Spurs“: T.Duncanas 28 (14/22 dvitaškiai, 11 atk. kam.), K.Leonardas 23 (9 atk. kam.), P.Millsas 18 (6/6 baudų metimai).