Čempionių charakteris: Lietuvos krepšininkės paskutinėmis sekundėmis palaužė brites

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė
fibaeurope.com / Sandra Linkevičienė prabilo lemiamu metu.
0

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pademonstravo čempionių charakterį. Sudėtingose pirmosiose E grupės rungtynėse Algirdo Paulausko auklėtinės paskutinėmis sekundėmis sugebėjo išsikapstyti iš keblios situacijos ir dramatiškai 64:63 (16:15, 14:17, 18:17, 16:14) palaužti Didžiosios Britanijos komandą. Ši pergalė mūsiškėms garantavo bilietą į pirmenybių ketvirtfinalį.

Aiškių favoričių statusą lietuvės pateisino tik mačo pradžioje, kai pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 6 taškų pranašumu (13:7). Vėliau kovingai žaidusios britės, pasinaudodamos ne visada užtikrinta mūsiškių gynyba, išlygino žaidimą (22:22, 30:30).

Įsidrąsinusios varžovės trečiajame kėlinyje perėmė iniciatyvą (34:40). Lietuvės pasivijo ir aplenkė (42:40), tačiau ketvirtajame kėlinyje britės vėl šovė į priekį (50:56). Likus žaisti 5 minutes britės dar pirmavo saugiu pranašumu (55:61), bet A.Paulausko auklėtinės pakilo į lemiamą šturmą.

Sandros Linkevičienės ir Eglės Šulčiūtės vedamos lietuvės dramatiškai persvėrė rezultatą (64:63). Britės turėjo galimybę surengti dar vieną ataką, tačiau S.Linkevičinė perėmė kamuolį, o mūsiškės protingai jį perdavinėdamos tarpusavyje neleido varžovėms prasižengti iš šventė sudėtingą pergalę.

Abiejų rinktinių statistika – kone identiška. Tiesa, britės laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (44 prieš 37), o po lietuvių krepšiu sugriebė net 17 kamuolių (mūsiškės po varžovių – 11). Savo ruožtu lietuvės rečiau pažeidinėjo taisykles (14 prieš 21).

Verta pažymėti, jog A.Paulausko auklėtinės suklydo 19 kartų (britės – 18). Tai yra geriausias mūsiškių rezultatas kol kas šiame čempionate.

Lietuva: A.Bimbaitė 16, S.Linkevičienė 14 (7 atk. kam.), E.Šulčiūtė 9. G.Petronytė 8, R.Valentienė ir M.Solopova – po 6 taškus.

Didžioji Britanija: J.Page 19 (7 atk. kam.), J.Leedham 14, K.Butler 11.

Ši nesėkmė praktiškai palaidojo Didžiosios Britanijos krepšininkių galimybes pakilti bent iki ketvirtosios E grupės vietos ir tęsti kovą dėl čempionato medalių.

Tuo tarpu trečią įskaitinę pergalę iškovojusios lietuvės tapo vienvaldėmis naujosios grupės lyderėmis ir užsitikrino bilietą į pirmenybių ketvirtfinalį.

6.Didžioji Britanija303-31

Kitas rungtynes E grupėje lietuvės žais šeštadienį, birželio 25 dieną, su Baltarusijos rinktine.