2015 04 09

Charakterį parodžiusią „Aisčių“ komandą nuo LMKL bronzos skiria viena pergalė

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažojo finalo serijos rungtynėse Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ išvykoje 68:59 (13:17, 10:17, 28:16, 17:9) palaužė Klaipėdos „Fortūnos“ klubą. Serijos iki trijų pergalių rezultatas yra 2:0, o kitas susitikimas vyks balandžio 13 dieną, pirmadienį, Kaune.
Neringa Skadaitė
Neringa Skadaitė / Lino Šilkaičio nuotr.

„Fortūnos“ ekipa nuo pat mačo pradžios pademonstravo ryžtą išlyginti serijos rezultatą ir sužaidus 5 minutes pirmavo 12:0. „Aistės-LSU-Paradis“ greitai atsigavo po šalto dušo ir priartėjo (11:14), o kėlinys baigėsi viešnioms atsiliekant 13:17.

Antrajame ketvirtyje šeimininkės vėl susigrąžino iniciatyvą spurtavusios 10:2 po 20 minučių pirmavo dviženkliu skirtumu – 34:23.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Nors „Fortūna“ sužaidus 7 minutes dar buvo priekyje (46:37), „Aistės“ sužaidė galingą atkarpą (14:2) ir pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį – 51:48. Agnės Černeckytės dvitaškis kiek pagerino klaipėdiečių nuotaikas prieš lemiamą atkarpą – 50:51.

Ramunės Kumpienės auklėtinės sėkmingai startavo ketvirtajame kėlinyje bei persvėrė rezultatą savo naudai – 56:51. Užsitęsusią viešnių tylą nutraukė Lauros Svarytės, Neringos Skadaitės ir Jolantos Marmienės tritaškiai – 60:56.

„Fortūna“ iš duobės neišlipo ir po minutės pertraukėlės, nes dvitaškį pridėjo N.Skadaitė – 62:56. Abiems komandoms apsikeitus tiksliomis atakomis, likus žaisti pusantros minutės „Aistės-LSU-Paradis“ išliko arčiau pergalės – 64:59. N.Skadaitė likus 50 sekundžių pelnė dar du taškus ir taip įtvirtino savo komandos pergalę.

„Fortūna“: M.Solopova (8 atk. kam., 6 rez. perd.) 14, L.Aglinskaitė (1/7 trit.) 12, M.Grigalauskytė (6 atk. kam.) 10.

„Aistės-LSU-Paradis“: N.Skadaitė (9/17 dvit.) 29, J.Marmienė (6 atk. kam.) 15, L.Svarytė (9 atk. kam.) 13.