2014 09 21 /19:34

„Chimki“ lemiamame mače paskandino „Žalgirį“ 90:64 ir laimėjo Vlado Garasto taurę

Rimas Kurtinaitis ir jo vadovaujamas Maskvos srities „Chimki“ iš Lietuvos išvažiuoja ne tuščiomis. Treniruočių stovyklą pas mus surengęs rusų krepšinio klubas šią savaitę dalyvavo ir pajūryje surengtame Valdo Garasto taurės turnyre ir jį laimėjo. Maskviečiai lemiamose geriausių keturių turnyro komandų grupės mače sutriuškino Kauno „Žalgirio“ ekipą 90:64 (20:11, 19:20, 31:13, 20:20) ir galutinėje įskaitoje su dviem pergalėmis užėmė pirmąją vietą. Tiek pat laimėjimų turnyro lentelėje turėjo ir „Žalgiris“, tačiau tarpusavio dvikova lėmė, kad kauniečiai liko antri. Tad žalgiriečiai nesugebėjo apginti turnyro laimėtojo titulo.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Du pirmuosius kėlinius pirmavusius Rusijos krepšininkus žalgiriečiai bandė vytis kaip galėdami – net varžovams nurūkus 29:13, kauniečiai surado jėgų prisivyti iki 29:35, o pailsėti ekipos nuėjo „Chimki“ klbui pirmaujant 39:31.

Tačiau po pertraukos net ir pailsėję kauniečiai neprilygo svečiams iš Rusijos: „Chimki“ labai greitai susikrovė 18 taškų pranašumą – 53:35, labai greita perkopė ir dvidešimties taškų skirtumą – 61:35, 67:41 ir tapo aišku, kad intriga dvikovoje baigta. Po trijų ketvirčių Maskvos srities krepšininkai turėjo 26 taškų persvarą – 70:44 ir paskutinis kėlinys buvo tik formalumas.

Paskutiniajame kėlinyje „Žalgirio“ trenerių štabas daugiau laiko suteikė jauniausiems ekipos krepšininkams. A.Gudaitis pelnė 5 taškus, pasižymėjo ir aikštelėje pasirodęs Donatas Tarolis – 53:78. Kėlinio viduryje tritaškį pataikė Vytenis Lipkevičius (57:80), dar po du taškus surinko V.Kariniauskas ir D.Tarolis, o Laurynas Birutis bloku pavaišino varžovus. Paskutinius V.Garasto taurės turnyro taškus pelnė V.Lipkevičius – 64:90.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 14 (4 atk. kam.), D.Songaila 9 (4 atk. kam.), V.Kariniauskas 8 (5 rez. perd.), V.Lipkevičius 6 (4 rez. perd.), J.Andersonas, D.Tarolis ir L.Lekavičius po 5, T.Dimša 4, A.Milaknis (5 atk. kam.), S.Vene ir E.Ulanovas po 2, L.Birutis 0.

„Chimki“: P.Koponenas 16 (4 rez. perd.), J.Lauvergne 15, T.Rice‘as 13 (6 rez. perd.), M.Popovičius ir J.Augustine‘as po 10 (6 atk. kam.).

Po pirmojo varžybų etapo – dviejų grupių kovų – iš 8 kovojusių klubų į naujai sudarytą keturių geriausių komandų ratą pateko Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Lietuvos rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“.

„Žalgiris“ ir „Chimki“ prasimušė į šį varžybų etapą su po vieną įskaitine pergale. Šeštadienį „Žalgiris“ nugalėjo „Lietuvos rytą“ 70:66, o „Neptūnas“ palaužė rusus 77:72 ir net trys komandos, be vilniečių, turėjo šansą virš galvos kelti V.Garasto taurę.

Tačiau sostinės komanda sekmadienį garsiai trinktelėjo durimis, prispausdama ir „Neptūną“ – įveikė klaipėdiečius 82:66 ir pelnydama pirmąjį įskaitinį tašką.

Galutinėje geriausių turnyro keturių komandų lentelėje pirmi tapo „Chimki“ atstovai, antras – „Žalgiris“, trečias – „Lietuvos rytas“ ir ketvirti – šeimininkai „Neptūno“ krepšininkai.

Galutinė turnyro dėl 1-4 vietų lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 2 1 237:193

2. Kauno „Žalgiris“ 2 1 209:224

3. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 2 200:211

4. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 2 211:229

Palangos arenoje, kur buvo varžomasi dėl 5-8 vietų turnyre, penkti liko „Šiauliai“, kurie sekmadienį 93:82 (27:26, 23:19, 23:18, 20:19) nugalėjo autsaiderės pozicijoje likusią Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) ekipą, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius.

Šeštoji pozicija atiteko Ukrainos čempionams Kijevo „Budivelnik“ krepšininkams, nors jie paskutinį mačą 60:65 (17:19, 15:14, 8:14, 20:18) ir pralaimėjo septintąją vietą užėmusiai Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) komandai.

5. „Šiauliai“ 2 1 241:219

6. Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) 2 1 211:213

7. „Ventspils“ (Latvija) 2 1 219:204

8. Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) 0 3 226:261

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius