Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2012 01 05

Dainius Šalenga: „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ susitikime pergalę lems atskirų žaidėjų mikrodvikovos

Neseniai vėl į Kauno „Žalgirį“ iš Prienų „Rūdupio“ sugrįžęs Dainius Šalenga yra bene daugiausia kartų prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ žaidęs žalgirietis. Krepšininkas būsimų rungtynių laukia, vadina jas principinėmis ir sako, kad pergalę gali lemti atskirų žaidėjų mikrodvikovos. Pirmasis šį LKL sezoną amžinų priešininkų susitikimas įvyks šeštadienį sostinės „Siemens“ arenoje.
Dainius Šalenga
Dainius Šalenga / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Nuotaikos prieš varžybas yra geros. Jos visada prieš rungtynes būna geros, tik po jų, priklausomai nuo jų baigties, būna arba geros, arba sugenda. Ruošiamės kovai, varžovus žinome, tas mačas vyksta jau daug metų – dešimt ar daugiau. Net nežinau kelintos rungtynės jau bus man.

„Lietuvos rytas“ – energinga komanda, neturinti didelių žvaigždžių, bet visi stengiasi, visi žaidžia, visi pasitiki savimi, matyt, tą įskiepijo treneris. Jie laimėjo daug tokių rungtynių šį sezoną, kai kažkuriuo momentu perlaužė jų eiga, galima sakyti, kad valios dėka laimėjo. Pavojinga komanda, nes koks rezultatas bebūtų, su jais visada reikia žaisti, nes gali per kelias minutes „atžaisti“ 10 ar 15 taškų.

Mūsų tarpusavio rungtynėse labai daug lemia žaidėjų mikrodvikovos, nes tiek treneriai, tiek žaidėjai žino visi vieni kitų žaidimo schemas. Yra žaidėjai, kurie „daro“ taškus ir kiekvienose rungtynėse susirenka savo taškus, tik priklauso, kokiu procentu juos pelno. Atsiranda ir keli žaidėjai, kurie „iššauna“. Steponas Babrauskas yra kelis kartus „iššovęs“, nors prieš tai žaidė neišskirtinai, tačiau kovoje su „Žalgiriu“ „iššovė“. Mūsų uždavinys bus sustabdyti jų daug taškų pelnančius žaidėjus, tačiau taip pat ir neleisti įsižaisti dabar ne taip pastebimiems žaidėjams.

Pagal žaidėjų sudėtį „Žalgirį“ gal ir galima pavadinti favoritu, tačiau kiekvienos rungtynės prasideda nuo nulio. Kiekvienos varžybos yra nauja istorija ir jas laimi tas, kuris geriau sužaidžia tą dieną. Be to, jie žaidžia namie, kur rungtyniauja agresyviai. Be abejo, mes taip pat važiuojame laimėti. Tai pagrindinis mūsų varžovas. Norime turėti savo aikštės pranašumą. Tai daug lemiančios varžybos abiems komandoms, žiūrint į ateitį. Be to, tai – principinis mačas, kurio visi labai laukia.

Tai, kad gerai sužaidžiau prieš „Lietuvos rytą“ rungtyniaudamas „Rūdupyje“, nieko nereiškia. Tai jau istorija, nes „Žalgiris“ ir „Rūdupis“ žaidžia skirtingai. Be to, koks buvo vilniečių nusiteikimas, kai jie žaidė su Prienais, tai yra viena, o kai su „Žalgiriu“ – kita“, – prieš būsimą mačą svarstė D.Šalenga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius