2011 05 26

Dalaso „Mavericks“ krepšininkai – NBA pirmenybių finale

Penktosiose NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynėse Dalaso „Mavericks“ klubas trečiadienį namuose 100:96 (26:27, 26:28, 20:21, 28:20) nugalėjo Oklahomos „Thunder“ krepšininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1 bei tapo pirmuoju 2010–2011 metų NBA pirmenybių finalininku.
Dirkas Nowitzki
Dirkas Nowitzkis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame finalo serijos mače savo arenoje „Mavericks“ varžovus nugalėjo 121:112, bet antrąsias rungtynes pralaimėjo 100:106. Trečiajame mače išvykoje Dalaso komanda iškovojo pergalę rezultatu 93:87, o ketvirtosiose rungtynėse svetur buvo pajėgesnė po pratęsimo – 112:105.

Trečiadienį „Mavericks“ ekipai, kuri reguliariajame sezone Vakaruose buvo trečia, o konferencijos čempione antrą kartą klubo istorijoje tapo po penkerių metų pertraukos, po 26 taškus pelnė Shawnas Marionas ir Dirkas Nowitzkis, 14 – Jose Juanas Barea, 12 – Jasonas Terry'is, 9 – Tysonas Chandleris, 7 – Brendanas Haywoodas.

Svečių, kurie Vakaruose po reguliariojo sezono buvo ketvirti, gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Russellas Westbrookas (31 tšk.), Kevinas Durantas ir Jamesas Hardenas (po 23 tšk.) bei Nickas Collisonas (12 taškų).

„Mavericks“ klubo varžove kovoje dėl čempiono titulo bus Žydrūno Ilgausko Majamio „Heat“ komanda arba Čikagos „Bulls“ ekipa. Rytų konferencijos finalo serijoje „Heat“ krepšininkai pirmauja 3-1.

2005–2006 metų sezono NBA čempionato finale „Mavericks“ nugalėtoju tapusiam Majamio klubui pralaimėjo 2-4.