Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 24d. 13:22

Jaunuosius krepšinio čempionus pradžiugino prezidentės dėmesys, Arvydą Sabonį pralinksmino ant laiptų palikta čempionų taurė

Dalia Grybauskaitė pasveikino krepšininkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė pasveikino krepšininkus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė ir pasveikino 2012 metų Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionato aukso medalių laimėtojus – Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinę.

"Šiandien jus visi vadina auksiniu jaunimu – per šešerius metus Lietuvai ir sau atnešėte jau penkias pergales. Tai nėra tik gražus vardas – tai iššūkis ir didžiulė atsakomybė jums. Esate kovotojai, kurių Lietuvai reikia ne tik krepšinyje", – sveikindama nugalėtojus sakė šalies vadovė.

Pasak šalies vadovės, tokios pergalės ne tik įkvepia, užgrūdina, padeda nepalūžti sunkiausiomis akimirkomis, bet įpareigoja kasmet siekti vis daugiau. Prezidentės teigimu, savo pavyzdžiu sportininkai įrodė, kad tik dirbant ir iki paskutinės sekundės kovojant išvien, kaip viena komanda, galima pasiekti savo tikslų.

Prezidentės medaliais ir padėkos raštais apdovanoti 18 Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinės narių – krepšininkai, treneriai, gydytojas ir komandos vadovas.

Pas aukščiausią šalies vadovę ši auksinė karta apsilanko jau ketvirtą kartą – nuo tada, kai tapo šešiolikmečių Europos čempionais iki dabar – kai nužygiavo iki aukso medalių mūsų žemyno dvidešimtmečių pirmenybėse.

„Malonus jausmas būti čia, nes šie vaikinai dar žaidžia be materialinio atlygio, žaidžia už Lietuvą ir geriausiems atlygis jiems – mūsų prezidentės ir federacijos dėmesys. Stengėmės dominuoti Europoje ir tikimės, jog savo pavyzdžiu užkrėsime kitas rinktines“, – linkėjo auksinės rinktinės vedlys Kazys Maksvytis.

Ši rinktinė įrodė, kad iš tikrųjų yra auksinė komanda.

Į prezidentūrą jaunimo rinktinę lydėjo ir Lietuvos krepšinio federacijos nariai: prezidentas Arvydas Sabonis, generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

„Kaip ir kiekvienas tėvas labai džiaugiuosi, kai vaikas laimi. Ir laimi auksinį medalį. Ši rinktinė įrodė, kad iš tikrųjų yra auksinė komanda. Ir yra ne Jonas (Jonas Valančiūnas – 15min.lt past.) ir komanda, o komanda ir Jonas. O gali būti ir tik komanda“, – sakė A.Sabonis.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Taurė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Taurė

Tiesa, legendinui šalies krepšininkui dar prieš apdovanojimų ceremoniją teko pasirūpinti čempionų taure. Kuomet visi krepšininkai išskubėjo į vidinį kiemelį, ant pagrindinių prezidentūros laiptų liko niekieno nesaugomas trofėjus. A.Sabonis su šypsena priėjo prie jo, paėmė į rankas ir pajuokavo, kad jaunieji krepšininkai iškovojo tiek daug titulų, kad šis „jau nebereikalingas“.

Ši vasara K.Maksvyčio treniruojamiems vaikinams buvo paskutinė. Didžiausia daugelio U-20 rinktinės narių svajonė – prasibrauti į suaugusiųjų rinktinę.

"Šių vaikinų charakteris geras ir ne vienas jų jau pradės ruoštis Rio de Žaneiro olimpiadai. Po ketverių metų jiems bus 24-eri, pats laikas tapti vyrų rinktinės dalimi“, – kalbėjo A.Sabonis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek