Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar vienam šalies sporto sirgaliui gresia problemos dėl „krepšinio-fašistinių“ gestų

Lietuvos krepšinio sirgalius pavadintas „olimpiniu naciu“
Lietuvos krepšinio sirgalius pavadintas „olimpiniu naciu“
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar vienam Lietuvos sporto sirgaliui gresia nemalonumai dėl aistros krepšiniui. Londono olimpiados krepšinio varžybose „ne kaip visi“ už savo rinktinę sirgęs mūsų šalies aistruolis Prokuratūros kaltinamas nesantaikos kurstymu, fašizmu, fašistinės simbolikos naudojimu – jam gresia iki dviejų metų nelaisvės.

Incidentas su neįvardijamu, tačiau iš nuotraukų Lietuvos Prokuratūros tyrėjų jau identifikuotu mūsų šalies krepšinio sirgaliumi įvyko per Londono olimpiados krepšinio rungtynes tarp Lietuvos ir Argentinos komandų.

Britų padarytoje nuotraukoje, kurią išplatino portalas „Daily Mail“ yra užfiksuotas lietuvis, iškėlęs ranką panašiai, lyg rodydamas nacių saliutą.

„Liudininkai sako, kad tie sirgaliai gėrė ir vaikščiojo po sekciją palei pat priešininkų komandos gerbėjus“, -  rašė „Daily Mail“.

Tvarką prižiūrintys savanoriai ir policininkai, esą, kreipėsi į Lietuvos sirgalių minią ir prašė jų atsisėsti ir netrukdyti kitiems stebėti rungtynių.

„Bet kai prie jų priėjo du juodaodžiai savanoriai, vienas iš Lietuvos sirgalių į juos sureagavo fašistiniu gestu ir pradėjo „ūkauti“, imituodamas beždžionių garsus “, – rašo britų portalas.
Nors netoliese buvo du policininkai, vyrui buvo leidžiama ir toliau rodyti gestą, kol savanoriai nuėjo.

Britų antirasistinės organizacijos pareiškė protestą ir pareikalavo ištirti šį kriminaliniu nusikaltimu įvardinamą lietuvio poelgį, o „Daily Mail“ šį žmogų pavadino „Olimpiniu naciu“.

Šalies Prokuratūra jau  žino pavardę vyriškio, kuris neva juodaodžius savanorius  pasveikino nacistiniu saliutavimu. Už nesantaikos kurstymą prieš bet kokią  tautą, rasę, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę pagal šalies įstatymus prasižengusiam gresia iki dvejų metų nelaisvės.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, jam vadovauja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

Tai jau antras atvejis, kai už neva rasistinius išsišokimus baudžiamas Lietuvos krepšinio sirgalius.

36-erių metų Petras Leščinskas Londone buvo apkaltintas rasistiniu išpuoliu ir po rungtynių su Nigerija teismo nubaustas 11 tūkst. lt bauda. Kaip aiškino britai, lietuvis taip pat kurstė rasinę neapykantą skleisdamas beždžiones imituojančius garsus ir rodydamas nacistinius gestus.

Tuo tarpu Lietuvos krepšinio sirgaliai yra pareiškę, jog smerkia bet kokias rasizmo formas ar diskriminaciją dėl odos spalvos, rasės, seksualinės orientacijos ar religijos.

„Lietuva yra kentėjusi nuo brutalių fašistinių nacių Vokietijos ir Sovietų Sąjungos režimų, ir jos žmonės puikiai supranta milžinišką skausmą, psichologinę ir ilgalaikę etninės diskriminacijos žalą, – buvo dar per olimpiadą rašoma angliškai išplatintame Lietuvos krepšinio sirgalių pranešime. – Šio ir visų kitų aistruolių skanduotė buvo visiškai nesuprasta ir netinkamai interpretuota persirengusių policijos pareigūnų.

Minėtas gestas – vienos ar dviejų rankų pakėlimas po plojimo – dažnai naudojamas Lietuvoje sporto renginiuose ir jokiu būdu nėra „nacių saliutas“. Net pati tokia mintis yra visiškai pasibjaurėtina Lietuvos sirgaliams“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Krepšinis
Parašykite atsiliepimą apie 24sek