2014 02 27

Darricko Leonardo tritaškis išplėšė pergalę „Lietkabeliui“ pirmose BBL aštuntfinalio rungtynėse

Pirmose Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai rungtynėse namuose 67:66 (14:18, 17:21, 16:9, 20:18) palaužė „Ventspils“ (Latvija) krepšininkus. Antrosios aštuntfinalio rungtynes vyks šeštadienį Ventspilyje.
Panevėžio „Lietkabelis“
Panevėžio „Lietkabelis“ / kk "Lietkabelis"

„Lietkabelio“ ekipa aktyviai pradėjo susitikimą ir po M.Kazono dvitaškio šeimininkai pirmavo – 7:2. Tiesa, praėjusio sezono BBL čempionai, įpusėjus kėliniui, išlygino rezultatą – 11:11, o ketvirčio pabaigoje sugebėjo įtvirtinti savo pranašumą – 14:18.

Nors antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo D.Griškėnas – 17:18, „Ventspils“ krepšininkai jau po kelių minučių susikrovė dviženklį pranašumą – 35:22. Panevėžio komandą iš letargo miego pabudino M.Kazono tritaškis, po kurio A.Brazio treniruojama ekipa iki pirmosios mačo dalies pabaigos stabilizavo padėtį – 31:39.

Sužaidus vos 3 minutes trečiajame kėlinyje, „Lietkabelis“ sugebėjo išlyginti rezultatą – 39:39. „Ventspils“ netrukus nutraukė taškų badą, tačiau R.Olanderis ir I. Neliubovas po ilgos pertraukos išvedė šeimininkus į priekį – 47:43. Tiesa, ketvirčio pabaigoje Latvijos ekipa susigrąžino pranašumą – 47:48.

Lemiamame kėlinyje ekipos ilgą laiką demonstravo gynybinį krepšinį ir, sužaidus penkias minutes, „Ventspils“ buvo priekyje – 55:52. „Lietkabelis“ sugebėjo išlyginti rezultatą – 57:57, tačiau svečiai vėl šovė į priekį 61:57. Tiesa, panevėžiečius ėmė traukti M.Kazonas ir D.Leonardas – 61:61 (39 min.).

Likus žaisti kiek mažiau nei 30 sekundžių, „Ventspils“ į priekį išvedė R.Zakis – 63:61. Kitos atakos metu D.Leonardo reidas buvo nevykęs, o latviai atsakė dviem baudų metimais – 65:61. „Lietkabelio“ snaiperis M.Kazonas pataikė tritaškį – 64:65. Po taiklios S.Valterio baudos, pergalę fantastišku tritaškiu „Lietkabeliui“ išplėšė D.Leonardas – 67:66.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ komandoje rungtyniavo Mantas Kazonas, surinkęs 17 taškų, 13 – pridėjo D.Leonardas, 12 – Ivanas Neliubovas, 10 – Rajanas Olanderis.

„Ventspilio“ klube išsiskyrė Rolands Zakis, įmetęs 16 taškų, po 9 pelnė Harvey Grantas ir Maris Gulbis.

Atsakomąsias BBL čempionato aštuntfinalio rungtynes „Lietkabelio“ krepšininkai žais šeštadienį Ventspilyje nuo 17 val.