Čempionišką komandą sukūrė klubo viceprezidentas Ginas Rutkauskas, buvęs ilgametis „Žalgirio“ generalinis direktorius, su Kauno komanda į Lietuvą atvežęs abu svarbiausius Europos klubinio krepšinio trofėjus. Jo suburtas „Žalgiris“ dar 1998-aisiais iškovojo Europos, o 1999-aisiais ir Eurolygos taurę.
„Jevgenijus Pašutinas („Lokomotiv“ treneris – Red.) su savo sudėtimi jau dabar gali galvoti apie „Top 16“ kito sezono Eurolygoje. Dabartinėje „Lokomotiv“ komandoje kiekvienas žaidėjas – tai arba Eurolygos atkrintamųjų varžybų, ar net stipriausio senojo žemyno turnyro čempionas.
Ir žiūrėdamas į šią sudėtį dar kartą supranti, kaip svarbu, siekiant sėkmės, turėti kokybišką vadybą, turinčią ir patirties, ir ryšių. Nors dauguma Rusijos spaudos vieningai gieda ditirambus Pašutinui, kuris finale sudaužė Fotsį Katsikarį, savo konkurentą dėl Rusijos rinktinės trenerio kėdės, apie generalinio vadybininko Gino Rutkausko įtaką pergalingos komandos projektui kalbama mažiau. Bet būtent šio Lietuvos specialisto nuopelnas, kad Krasnodare atsirado ryškiausios „Lokomotiv“ žvaigždės, – šešėlyje likusį lietuvį po Krasnodaro komandos triumfo Šarlerua prisiminė Rusijos krepšinio naujienų portalas „basket-planet.com“.
„Lokomotiv“ ne tik laimėjo Europos taurę, bet ir gavo tiesioginį bilietą į 2013-2014 m. Eurolygą.
