2014 03 07

Dėl vietos NKL ketvirtfinalyje kovojančių komandų serijose – lygybės 2:2

NKL aštuntfinalyje toliau santykius aiškinasi ir dėl dviejų kelialapių į ketvirtfinalį kovoja keturios komandos. Ketvirtadienį ketvirtąsias serijos iki trijų pergalių rungtynes žaidė Kauno „Žalgirio-2“ ir „Šilutės“ komandos bei Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Šakių „Zanavykas“. Po šių mačų paaiškėjo, kad ketvirtfinalio dalyviams išaiškinti prireiks maksimalaus rungtynių skaičiaus.
Rungtynių akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Šilutės“ ir „Žalgirio“ dublerių serijoje komandos laimi išvykose

Po savų žiūrovų akivaizdoje patirto skaudaus pralaimėjimo trečiose serijos rungtynėse „Šilutė“ deklaravo, kad į Kauną važiuoja tik pergalės, t.y. lyginti rezultato.

Kitaip ir būti negalėjo, nes pralaimėjimo atvejų pajūrio komanda būtų pradėjusi ankstyvas atostogas. Arvydo Straupio auklėtiniai savo pažadą ištesėjo. Po įnirtingos kovos šilutiškiai rungtynes laimėjo rezultatu 84:64, išlygino serijos rezultatą 2:2 ir varžybų finišo tiesiąją susigrąžino į Šilutės miestą.

Rungtynės prasidėjo šeimininkų nokautu – sužaidus 4 minutes šilutiškiai pirmavo 13:2. Prie šio spurto daugiausiai prisidėjo 6 taškus pelnęs Vytautas Kamarūnas. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgirio“ dubleriai skirtumą kiek apmažino, bet tada 6 taškus iš eilės pelnė Nerijus Anglickis, dar du pridėjo Evaldas Šaulys ir kėlinį svečiai iš pajūrio laimėjo 24:14.

Antrajame ketvirtyje vaizdas pasikeitė kardinaliai. Nors po pirmųjų trijų minučių komandas skyrė tas pats dešimties taškų skirtumas (18:28), tačiau trys tikslūs Martyno Echodo reidai iniciavo jaunųjų žalgiriečių spurtą 11:1 ir kauniečiai priartėjo iki minimumo (29:30).

Iš letargo miego šilutiškius pažadino V. Kamarūno dvitaškis, tritaškį pridėjo Edgaras Sosnovskis, bet rezultatyviomis atakomis atsakę žalgiriečiai svečiams nutolti neleido (33:35). Kėlinio pabaigoje dvitaškį į kauniečių krepšį įrideno Arnas Kazlauskas, netiksliu tritaškiu atsakė Vytenis Jasikevičius ir prieš ilgąją pertrauką švieslentė rodė „Šilutės“ pranašumą 37:33.

Antroje rungtynių pusėje toliau virė atkakli kova. Po Donato Tarolio dėjimo „Žalgiris-2“ priartėjo iki 39:42, o po tikslių Vytenio Jasikevičiaus ir Aleho Kojenetso baudų metimų komandas teskyrė 1 taškas (43:44). Antroje ketvirčio pusėje A. Kazlauskas ir Deividas Pukis pataikė po tritaškį metimą, E. Šaulys įdėjo kamuolį iš viršaus ir „Šilutė“ vėl nutolo (47:55). Paskutinę minutę komandos apsikeitė tiksliais metimais – 49:57.

Lemiamą ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo itin agresyviai. Tritaškį pataikė Nerijus Barauskas, du taškus su pražanga pelnė Martynas Varnas (55:57). Į žalgiriečių pastangas A. Kazlauskas atsakė tritaškiu ir kiek apramino aistras (55:60).

Porą minučių komandas skyrė 5 taškai, kol iniciatyvos ėmėsi Arvydo Straupio auklėtiniai – vieną baudos metimą pataikė N. Anglickis, tritaškį į „Žalgirio-2“ krepšį įskraidino Deividas Pukis, 4 taškus pridėjo E. Mološčiakas, iš viršaus įdėjo E. Sosnovskis ir komandas vėl skyrė dviženklis skaičius (57:72).

„Žalgirio“ pastangas priartėti niekais pavertė sėkmingas E. Mološčiako žaidimas – po gynėjo taškų ir rezultatyvaus perdavimo skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki rekordinio – 59:77. Paskutinę kėlinio minutę aikštėje pasirodęs Arnoldas Kuncaitis dvitaškiu dar labiau padidino šilutiškių persvarą. Rungtynes rezultatu 84:64 laimėjo „Šilutė“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 19 taškų pelnęs ir 8 atšokusius kamuolius sugriebęs Arnas Kazlauskas. 17 taškų į kauniečių krepšį įmetė Eivydas Mološčiakas, dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Nerijus Anglickis – centro sąskaitoje 16 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. 11 taškų pelnė Vytautas Kamarūnas.

„Žalgirio-2“ komandoje išsiskyrė 13 taškų įmetęs Justas Tamulis. 11 pridėjo Martynas Echodas, 9 – Donatas Tarolis (9 atk. kam.).

Penktosios komandų rungtynės vyks šeštadienį (03.08), 16:00 val., Šilutėje.

Suvalkijos derbyje stipresnė komanda paaiškės Šakiuose

Keturių rungtynių kovoje dėl kelialapio į NKL ketvirtfinalį neužteko ir Marijampolės bei Šakių klubams. „Sūduva-Mantinga“ savų žiūrovų akivaizdoje 75:67 (18:20, 8:11, 27:19, 22:17) palaužė Šakių „Zanavyko“ ekipą ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje. Jam įpusėjus, daugiausia Mato Sapiegos ir Mariaus Valukonio pastangomis, šeimininkai įgijo 5-6 taškų persvarą, kurią išsaugojo iki finalinės sirenos.

Marijampolės klubui 21 tašką pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Marius Valukonis, po 12 taškų įmetė Benas Bagdonavičius, Matas Sapiega (7 atk. kam.) ir Donatas Sabeckis (7 atk. kam.), 9 pridėjo Žilvinas Kuklierius (7 rez. perd.).

Pralaimėjusiems Paulius Kleiza įmetė 15 taškų, Paulius Abramavičius – 14 (7 atk. kam.), Paulius Beliavičius – 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Vilius Šumskis surinko 10 taškų (9 atk. kam.).

Lemiamas rungtynes komandos žais šeštadienį Šakiuose. Rungtynių pradžia – 16:00 val.