2014 07 26

Domantas Sabonis atvedė 18-mečius į Europos čempionato antrą etapą

Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate Lietuvos rinktinė laimėjo antras rungtynes iš eilės. Šeštadienį Lietuva 77:61 (15:15, 21:12, 23:19, 18:15) įveikė Anglijos bendraamžius krepšininkus.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Gynėjas Justas Vazalis tolimu metimu pradėjo šį mačą, po to į krepšį įkrovė D.Sabonis ir Lietuvos rinktinė pirmavo 5:0. Įpusėjus kėliniui lietuviai toliau išlaikė pranašumą (8:4) ir kontroliavo situaciją. Anglai spurtavo tik ketvirčio pabaigoje bei sugebėjo išlyginti rezultatą (15:15).

Antrajame kėlinyje kurį laiką anglai kovojo taškas į tašką ir nenusileido lietuviams, tačiau vėliau Lietuvos krepšininkai įsibėgėjo ir  po T.Paliukėno tolimo metimo turėjo 6 taškų persvarą (27:21). 4 taškus iš eilės pelnęs D.Sabonis Lietuvos komandos pranašumą padidino iki dviženklio skaičiaus (31:21, 4 min.). Per likusį laiką varžovai tik nežymiai priartėjo (36:28). Skirtumas iki didžiosios pertraukos galėjo būti ir didesnis, tačiau lietuviams koją kišo klaidos. D.Sabonis jau po 20 minučių buvo surinkęs dvigubą dublį (11 tšk., 10 atk .kam.).

Po 4 iš eilės įmestų D.Sabonio taškų Lietuvos komanda turėjo dviženklę persvarą (46:35, 6 min.), įpusėjus trečiajam kėliniui lietuviai atotrūkį padidino iki 15 taškų (50:35). Lietuvos ekipa dominavo po varžovų krepšiu, tiksliai atakavo krepšį, o varžovai nerado priešnuodžių tokiam žaidimui (54:37, 3 min.). Anglai iki ketvirčio pabaigos priartėjo tik nežymiai (59:46).

Paskutinėje rungtynių dalyje Anglijos atstovai niekaip negalėjo įmesti taškų, o tuo pasinaudoję lietuviai spurtavo (64:46 6 min.). Gerą gynybą demonstravusi Lietuva įpusėjus ketvirčiui turėjo saugią persvarą  (66:50) ir leido varžovams įmesti tik 4 taškus. Per likusį laiką patikimai žaidę lietuviai išlaikė solidų pranašumą.

Lietuvos komanda blokavo 6 varžovų metimus (3 iš jų – Laurynas Birutis), atliko  dukart daugiau rezultatyvių perdavimų (20:9) ir dominavo kovoje dėl kamuolių (43:32).

Lietuvius į pergalę vedė nesulaikomai žaidęs Domantas Sabonis, kuris per 25 minutes įmetė 21  tašką (7/11 dvit., 1/1 trit., 4/6 baudos), atkovojo 14 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, perėmė kamuolį, 4 kartus suklydo, išprovokavo 5 pražangas ir 2 kartus prasižengė.

Įdomu, kad Anglijos rinktinėje žaidė ir lietuvis – Druskinikuose gimęs Justas Muzikevičius.

Lietuva: D.Sabonis (14 atk. kam.) 21, T.Paliukėnas (4/7 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.) 18, R.Žuklevičius 8, R.Miniotas (6 atk. kam.) ir T.Zdanavičius po 7.

Anglija: J.Steelas (tritaškiai 2/3) 16, D.Lautieras-Ogunleye (dvitaškiai 3/9) 11, P.Whelanas 8.

Lietuvos  rinktinė B grupėje užėmė antrąją vietą ir į antrąjį etapą pateko su viena įskaitine pergale. Jame lietuviai varžysis su Latvija, Italija ir Lenkija.

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Kroatija 3 3 0 256:175 6
2. Lietuva 3 2 1 141:161 5
3. Prancūzija 3 1 2 207:199 4
----------
4. Anglija 3 0 3 92:161 2

Antrojo etapo E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Kroatija 2 2 0 168:128 4
2. Italija 2 2 0 150:123 4
3. Latvija 2 1 1 127:140 3
4. Lietuva 2 1 1 141:161 3
5. Lenkija 2 0 2 136:150 2
6. Prancūzija 2 0 2 134:154 2