Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donatas Motiejūnas apie pirmuosius nuotykius JAV: „Du mėnesius gyvenau be televizijos ir interneto, tad nuolat treniravausi“

Donatas Motiejūnas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Donatas Motiejūnas
Šaltinis: Tritaskis.lt
0
A A

Nors Hjustono „Rockets“ klubo treniruočių stovykla startuos tik po mėnesio, jau dabar keletas žaidėjų pluša salėje ir tobulina savo žaidimą. Vienas iš tokių vaikinų yra Donatas Motiejūnas, norintis jau pirmąjį savo sezoną įsitvirtinti NBA lygoje.

21 metų 213 cm ūgio krepšininkas po vienos iš tokių treniruočių sutiko duoti interviu oficialiai Hjustono „Rockets“ svetainei. Lietuvis papasakojo apie sunkumus, iškilusius atvykus į JAV, sunkias treniruotes ir artimiausius tikslus.

– Jau kelis mėnesius gyveni JAV. Kas labiausiai pasikeitė čia atvykus?

– Sunkiausia turbūt buvo atvykti čia iš Europos. Po NBA vasaros lygos turėjau grįžti į gimtinę ir gauti darbo vizą. Gavęs vizą galvojau, kad toliau viskas bus paprasta – atvyksiu į JAV, gausiu būstą ir viskas eisis kaip iš pypkės. Tačiau grįžus į JAV viskas pasirodė ne taip paprasta. Pavyzdžiui, norint gauti mašiną reikia socialinio draudimo numerio, beveik du mėnesius gyvenau be interneto ir televizijos. Yra daug smulkių niuansų. Tačiau tai nauja patirtis, o ji visuomet yra linksma.

– Ar „Rockets“ skautų direktorius Artūras Karnišovas, kuris taip pat yra iš Lietuvos, neparuošė tavęs tokiems dalykams?

– Jis turi savo šeimą, aš juk nesu jo vaikas, kad turėtų mane globoti (juokiasi). Tačiau nesakau, jog jis visiškai nepadėjo. Artūras supažindino mane su reikalingais žmonėmis. Tačiau visus smulkius dalykus stengiausi daryti pats, nes turiu gyventi savarankiškai.

– Du mėnesius praleisti be televizijos ir interneto tavo amžiaus jaunuoliui skamba kaip beprotybė. Ką veikei per šį laiką?

– Iš tiesų viskas buvo nuostabu. Nors tai skamba kiek keistai, tačiau visą savo laisvalaikį galėjau skirti treniruotėms. Taigi aš tik valgiau, miegojau ir treniravausi. Buvau susikoncentravęs tik į tai, kaip tapti geresniu žaidėju. Tikrai nesiskundžiu šiais mėnesiais, nes visą save atidaviau krepšiniui.

– O kaip kultūros skirtumai persikėlus iš Europos į Hjustoną? Įsivaizduoju, kad gyvenimo stilius skiriasi gana smarkiai. Ar aš teisus?

– Būsiu atviras – labai didelių skirtumų nepastebėjau. Čia labai daug meksikietiško maisto užkandinių – Europa tuo nepasižymi. Tačiau tai gerai, nes maistas čia išties skanus.

– Gerai, pakalbėkime rimčiau. Kaip sekasi tobulėti krepšinio aikštelėje? Puikiai pasirodei NBA vasaros lygoje, o dabar pluši salėje su keliais kitais aukštaūgiais. Ar per pratybas buvo tave nustebinęs ir privertęs pasitempti žaidėjas?

– Žinoma. Kiekvienas čia plušantis vaikinas stengiasi iš visų jėgų. Tačiau išvadas daryti sunku – treniruotės yra vienas dalykas, o rungtynės – kitas. Per pratybas stengiuosi žaisti kiek įmanoma energingiau. Tačiau kaip jau sakiau, rungtynėse kartais viskas pasikeičia. Per treniruotes stebuklus išdarinėjantis krepšininkas rungtynėse gali būti visai nepastebimas. Mano tikslas yra gerai žaisti rungtynėse, o per treniruotes mėginu įrodyti savo vertę treneriams. Noriu būti kuo geresnis krepšininkas.

– „Rockets“ treneris Kevinas McHale‘as garsėja tuo, jog iš savo žaidėjų reikalauja tik keleto dalykų, kuriuos jie geriausiai moka. Jis nenori, kad žaidėjai rungtyniautų per daug universaliai ir per daug galvotų aikštelėje. Ar tau tinka tokia filosofija?

– Iš dalies tai teisingas požiūris. Tačiau dabar treneris tobulina visus mano žaidimo aspektus, nes dar turiu labai daug ką išmokti. Puolimas, gynyba, vienas prieš vieną, du prieš du – visko mokomės drauge. Tačiau taip, jis prašo žaisti paprasčiau, kai atsiduriame aikštėje. Strategas taip pat parodė man keletą jo paties anksčiau naudotų firminių judesių.

– Ar tau naudinga kasdien treniruotis su tokiu gynybos monstru kaip Omeras Ašikas?

– Žaisdamas prieš tokio tipo aukštaūgį labai greitai supranti, kokio lygio krepšininkas pats esi ir ko reikia, jog patobulėtum. Jis jau užsitarnavo savo reputaciją, dabar atėjo mano eilė. Man reikia išmokti varžytis su tokiais atletais, kadangi netrukus su panašiais krepšininkais žaisiu kone kasdien.

– Ko išmokai iki šiol?

– Tokiose dvikovose svarbiausias mano ginklas yra greitis. Vis tik O.Ašikas taip pat vikrus, tad turiu žaisti protingai. Neseniai atvykau iš Europos ir kasdien mokausi naujų dalykų apie NBA. Pagrindinis mano tikslas – kuo daugiau sužinoti ir tapti protingesniam.

– Ar turi asmeninį tikslą kitam sezonui?

– „Ei, Gerssonai, koks mano tikslas kitam sezonui“, – D.Motiejūnas paklausė „Rockets“ viceprezidento Gerssono Rosso. „Tavo tikslas yra patobulinti kiekvieną savo žaidimo komponentą, sustiprinti kūną ir rasti būdą, kaip tapti vienu pagrindinių komandos žaidėjų“, – atšovė šis.

– Tai sukčiavimas.

– Visai ne, tai idealus atsakymas. Tai aš girdžiu kiekvieną dieną. Dėl to ir dirbu.

Tritaskis.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek