2015 03 18

Donatas Motiejūnas buvo „Rockets“ lyderis – jo 23 taškai pribaigė „Magic“

Donatas Motiejūnas „Houston Rockets“ (45/22) ekipos gretose buvo rezultatyviausias žaidėjas, o jo vedama komanda antradienį iškovojo pergalę. Trenerio Kevino McHale'o treniruojamas Hjustono klubas namuose 107:94 (28:24, 23:26, 26:28, 30:16) nugalėjo „Orlando Magic“ (21/48) krepšininkus.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Starto penkete mačą pradėjęs Lietuvos rinktinės narys D.Motiejūnas ant parketo praleido 32 minutes, per kurias įmetė 23 taškus, pataikydamas 6 iš 10 dvitaškių, 2 tritaškius iš tiek pat galimų ir 5 iš 8 baudų. Taip pat puolėjas atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus prasižengė.

20-ies pelnytų taškų ribą lietuvis peržengė 6-ąjį kartą šį NBA sezone.

„Tai yra komandos geroji ir labai svarbi savybė. Tu gali matyti 5 ar 6 žaidėjus, pelnančius dviženklį taškų skaičių, – po pergalės sakė „Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas. – Kamuolys juda aikštėje ir visi turi progas. Nesvarbu, ar man stringa žaidimas, mes vis tiek laimime ir tai puikus dalykas“.   Gynėjas iš 14 metimų prametė 10, tačiau surinko 17 taškų.

Dvikovos laimėtojas paaiškėjo ketvirtame kėlinyje. Victoro Oladipo taškai likus žaisti beveik penkioms minutėms sumažino „Rockets“ pranašumą iki dviejų taškų, tačiau šeimininkai pelnė 13 taškų be atsako ir, likus mažiau nei minutei iki dvikovos pabaigos, atitrūko 107:92.

Orlando komandai tai yra penktas pralaimėjimas iš eilės.

„Rockets“ Vakarų konferencijoje užima 4-ąją, o „Magic“ Rytų konferencijoje – 13-ąją vietas.

„Rockets“: Donatas Motiejūnas 23 (6/10 dvit., 2/2 trit., 5/8 baud., 7 atk. kam. , 4 rez. perd.), Trevoras Ariza ir Jamesas Hardenas po 17 (3/10 dvit., 1/4 trit., 8/11 baud., 8 atk. kam.), Corey Breweris 13, Patrickas Beverley 12.

„Magic“: Victoras Oladipo 29 (10/18 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), Benas Gordonas 13, Nikola Vučevičius 11, Elfridas Paytonas 10.

Dvidešimt penktą pralaimėjimą 66-ose NBA sezono rungtynėse patyrė septintąją vietą Vakarų konferencijoje užimantis bei nugalėtojo titulą ginantis „San Antonio Spurs“ klubas.

Antradienį svečiuose stebint 19,8 tūkst. žiūrovų „Spurs“ krepšininkai po pratęsimo 100:104 (29:25, 23:17, 23:26, 21:28, 4:8) turėjo pripažinti penkioliktojoje pozicijoje Rytų konferencijoje esančios absoliučios lygos autsaiderės „New York Knicks“ (14 pergalių bei 53 pralaimėjimai) komandos pranašumą.

22 taškus nugalėtojams pelnė Langstonas Galloway'us, 21 – Aleksejus Švedas, 16 – Andrea Bargnani (10 atk. kam.), 12 – Lou Amundsonas (17 atk. kam.), 11 – Jasonas Smithas, 8 – Lance'as Thomas.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Tony Parkeris (21 tšk.), Timas Duncanas (17 tšk.), Kawhis Leonardas (13 tšk.), Tiago Splitteris (12 tšk. bei 13 atk, kam.), Marco Belinelli (12 tšk.), Danny'is Greenas ir Borisas Diawas (po 8 taškus).

Kituose antradienio NBA lygos reguliariojo sezono mačuose sėkmė taip pat lydėjo arenų šeimininkus:

„Detroit Pistons“ – „Memphis Grizzlies“ 105:95,

„New Orleans Pelicans“ – „Milwaukee Bucks“ 85:84,

„Los Angeles Clippers“ – „Charlotte Hornets“ 99:92.