2014 02 27

Donatas Motiejūnas su „Rockets“ neprilygo „Clippers“, „Thunder“ pralaimėjo trečią kartą iš eilės

NBA lygos reguliariajame sezone sužaista dešimt susitikimų. Trečią pralaimėjimą iš eilės patyrė absoliutus lygos lyderis „Thunder“, varžovus it šiltą vilną suvyniojo „Blazers“, o „Rockets“ su Donatu Motiejūnu nusileido „Clippers“. Vakarų konferencijoje kova dėl 1-5 vietos aštrėja kas dieną.
Blake'as Griffinas ir Donatas Motiejūnas
Blake'as Griffinas ir Donatas Motiejūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Los Angeles Clippers“ (40/20) – „Houston Rockets“ (39/19) 101:93 (26:22, 20:26, 28:25, 27:20)

Po trijų ketvirčių komandas skyrė tik taškas – šeimininkai pirmavo 74:73. Lemiamo ketvirčio pradžioje „Clippers“ surengė nedidelį spurtą 8:2 (82:76). Sužaidus 4 su puse minutės Donatas Motiejūnas pataikė dvitaškį ir nutraukė beveik dviejų minučių taškų „sausrą“.

Lietuvis ant suolo sėdo likus žaisti 5 minutes ir „Rockets“ atsiliekant 80:86. Komandos keitėsi taikliais metimas, nesugebėdamos apsiginti ir likus dviem minutėm „Clippers“ toliau pirmavo 95:89. Per likusį laiką nugalėtojas nepasikeitė.

D.Motiejūnas „Rockets“ ekipai per 22 min. 19 sek. įmetė 8 taškus (2/4 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė, tačiau išvengė klaidų.

„Clippers“: B.Griffinas (11/23 dvit., 16 atk. kam.) 23, D.Collisonas (3/5 trit.) 19, Ch.Paulas (5/12 dvit., 9 rez. perd.) 14, D.Jordanas (6/7 dvit., 10 atk. kam.) 13, M.Barnesas 11.

„Rockets“: D.Howardas (9/12 dvit., 5/9 baud., 11 atk. kam.) 23, J.Hardenas (1/6 trit.) 18, J.Hamiltonas (4/8 trit.) 16, D.Motiejūnas 8, C.Parsonsas (2/8 dvit., 1/5 trit.) 7, O.Ašikas ir J.Linas po 6.

Į nemenką duobę įkrito ir absoliutaus lygos lyderio statusą prarado „Oklahoma City Thunder“ (43/15) klubas, namuose 104:114 (27:26, 25:25, 24:21, 28:42) pralaimėjęs „Cleveland Cavaliers“ (23:26).

Tai buvo trečias iš eilės „Thunder“ pralaimėjimas, o iki šių rungtynių per visą sezoną ekipa namuose buvo iš viso pralaimėjusi tik tris kartus. Įdomu, kad ši nemaloni serija sutapo su pagrindinio įžaidėjo Russello Westbrooko grįžimu po traumos. Geriausią lygos gynybą iki šiol rodęs „Thunder“ klubas per tris pralaimėtas rungtynes į savo krepšį praleido atitinkamai 103 („Heat“), 125 („Clippers“) ir 114 („Cavaliers“) taškų.

Šįkart „Thunder“ į nokautą pasiuntė Klivlando klubo lyderis Kyrie Irvingas, per lemiamą ketvirtį įmetęs 14 iš savo 31 taško. Nugalėtojai ketvirtojo kėlinuko metu pataikė 14 metimų iš 21.

„Thunder“: K.Durantas (6/7 dvit., 4/9 trit., 10 atk. kam., 9 rez. perd.) 28, R.Westbrookas (5/11 dvit., 3/6 trit., 9 rez. perd.) 24, S.Ibaka (8/12 dvit., 13 atk. kam.) 16.

„Cavaliers“: K.Irvingas (6/12 dvit., 4/7 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd., 4 perimt. kam.) 31, J.Jackas 21, S.Hawesas 19, L.Dengas 13, T.Thompsonas (11 atk. kam.) 11.

Visiškai kitaip mačas klostėsi Vakarų konferencijos lyderį „pagauti“ vis dar galintiems „Portland Trail Blazers“ (40/18) krepšininkams. Pastarieji namuose pasiekė įspūdingiausią sezono pergalę, 124:80 (29:20, 29:14, 24:25, 42:21) sutriuškinę „Brooklyn Nets“ (26/29).

Šeimininkams sekėsi viskas – pataikyta 54 proc. metimų, kova dėl atšokusių kamuolių laimėta 58:38, atlikta kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (29:18), blokų (6:1), geriau mestos baudos (91 proc. prieš 71 proc.).

„Blazers“: M.Williamsas (3/5 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.) 21, W.Bartonas (8/11 dvit., 11 atk. kam.) 20, N.Batumas 19, D.Lillardas 14, V.Claveras 13, R.Lopezas (8 atk. kam.) ir C.McCollumas po 11.

„Nets“: D.Willimsas 12, J.Johnsonas 11, M.Plumplee 10, M.Thorntonas 9.

Vakarų konferencijos viršūnėje itin karšta. „Thunder“ (43/15) yra atitrūkę kiek labiau, tačiau „Spurs“ (41/16), „Blazers“ (40/18), „Clippers“ (40/20) ir „Rockets“ (39/19) stumdosi itin aršiai.