2014 11 23 /10:16

Donatas Motiejūnas surinko dvigubą dublį, o „Rockets“ nutraukė „Mavericks“ seriją

Kone 40 minučių rungtyniavęs Donatas Motiejūnas pagal rezultatyvumą buvo trečias komandos žaidėjas, o kovoje dėl atšokusių kamuolių puikiai pavadavo susižeidusį Dwightą Howardą. „Houston Rockets“ (10/3) namuose 95:92 (29:29;, 31:22, 17:17, 18:24) įveikė iki tol šešias pergales iš eilės pasiekusią „Dallas Mavericks“ (10/4).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti kiek mažiau nei minutę priekyje buvo „Mavericks“ (92:88), tačiau kaip tikras lyderis sužaidė Jamesas Hardenas. Jis išprovokavo pražangą ir sumetė baudas, o po nepavykusios svečių atakos pataikė dvitaškį su pražanga, pridėjo baudos metimą ir išvedė komandą į priekį – 93:92.

Likus žaisti 22 sek. J.Hardenas perėmė kamuolį ir varžovai pražanga jau stabdė T.Arizą, kuris baudų metimais užtikrino pergalę.

Be vieno lyderių D.Howardo žaidusioje „Rockets“ ekipoje itin didelis krūvis teko D.Motiejūnui, už kurį ilgiau (20 sek.) rungtyniavo tik K.Papanikolaou.

Lietuvis aikštėje praleido beveik 38 minutes (37:34) ir įmetė 14 taškų (4/5 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 12 atšokusių kamuolių, atliko du rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir 5 kartus suklydo.

D.Motiejūnui tai buvo antros rezultatyviausios šio sezono rungtynės ir geriausios pagal atkovotus kamuolius. Per visą NBA karjerą jis nėra buvęs rungtyniavęs taip ilgai.

„Rockets“: J.Hardenas (4/9 dvit., 4/9 trit., 12/13 baud., 8 atk. kam.) 32, P.Beverley (6/11 trit.) 20, D.Motiejūnas (12 atk. kam.) 14, K.Papanikolaou 8.

„Mavericks“: M.Ellisas 17, B.Wrightas (11 atk. kam.) 14, T.Chandleris (13 atk. kam.) 13, J.Nelsonas ir D.Nowitzkis po 11.