2015 01 31

Donatas Motiejūnas sužaidė NBA karjeros mačą, o „Rockets“ ir toliau laimi

Lietuvis Donatas Motiejūnas pasiekė naują karjeros NBA rekordą, o „Houston Rockets“ (33/14) komanda iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės NBA čempionate. Trenerio Kevino KcHale‘o vedama ekipa išvykoje 93:87 (29:21, 31:21, 9:22, 24:23) nugalėjo „Boston Celtics“ (16/26) krepšininkus.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas D.Motiejūnas iš viso penktadienį įmetė 26 taškus ir atkovojo 12 kamuolių – paskutiniame ketvirtyje jis prie pergalės prisidėjo 10 taškų. Aukštaūgis pataikė 8 dvitaškius iš 11, 3 tritaškius iš 5, 1 baudos metimą iš 3, taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, bet prarado 4 kamuolius ir kartą prasižengė.

Krepšininkas pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą ir pakartojo atkovotų kamuolių rekordą.

„Tiesiog stengiausi padėti komandai nugalėti. Tai man yra svarbiausia“, – po rungtynių spaudos atstovams kalbėjo lietuvis.

„Rockets“ klubas po dviejų kėlinių pirmavo 18 taškų, trečiajame ketvirtyje komanda iš 20 metimų prametė 16 ir ketvirtajame kėlinyje svečių persvara sumažėjo iki trijų taškų.

Ketvirtąjį kėlinį „Rockets“ pavyko pradėti spurtu ir vėl nutolti 80:70, bet netrukus „Celtics“ vėl kvėpdavo į nugarą 84:81.

Labiau priartėti aikštės šeimininkai nesugebėjo, o Hjustono ekipos pergalę baudų metimais įtvirtino Corey Breweris ir Hardenas.

Etatinis „Rockets“ ekipos pergalių kalvis Jamesas Hardenas šiose rungtynėse pataikė vos 4 metimus iš 21 ir įmetė 14 taškų.

„D.Motiejūno ūgis ir universalumas buvo neišsprendžiamos problemos mano komandai“, – apie lietuvio pasirodymą kalbėjo „Celtics“ treneris Bradas Stevensas.

Prie pergalės taip pat svariai prisidėjo 15 taškų surinkęs ir 10 kamuolių atkovoję Joshas Smithas, 14 taškų pelnė Jamesas Hardenas (6 atk. kam., 7 rez. perd.), 10 – Corey Breweris.

Bostono komandai po 17 taškų pridėjo Brandonas Bassas (8 atk. kam.) ir Marcusas Thorntonas (7 atk. kam.), 13 – TayShaunas Prince‘as, 10 – Avery Bradley.

„Rockets“ Vakarų konferencijoje žengia trečia, o „Celtics“ Rytuose – vienuolikta.