2013 02 06

Donato Motiejūno indėlis į įspūdingą Hjustono klubo pergalę – penki taškai bei atkovotas kamuolys

Antrą pergalę iš eilės NBA čempionate iškovojo aštuntąją vietą Vakarų konferencijoje užimantis „Houston Rockets“ (27 pergalės ir 23 pralaimėjimai) klubas su Donatu Motiejūnu.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį namuose „Rockets“ krepšininkai 140:109 (38:37, 39:25, 27:24, 36:23) sutriuškino šeštojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančius „Golden State Warriors“ (30 pergalių bei 18 pralaimėjimų) krepšininkus.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 5 taškus, gynyboje atkovojo 1 kamuolį bei 4 kartus prasižengė. Per beveik 6 žaidimo minutes (05:49) D.Motiejūnas pataikė vienintelį mestą tritaškį bei vienintelį mestą dvitaškį metimą. Taigi, lietuvis  pataikė šimtu procentų.

28 taškais prie pergalės prisidėjo Jeremy'is Linas, 18 – Jamesas Hardenas, 16 – Chandleris Parsonsas, 14 – Toney'is Douglas, 13 – Marcusas Morrisas, 12 – Patrickas Pattersonas (10 sugriebtų kamuolių), po 11 – Omeras Ašikas (15 atk. kam.) bei Patrickas Beverley'is.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Jarrettas Jackas (20 tšk.), Davidas Lee (18 tšk.), Carlas Landry'is (12 tšk.), Andrew Bogutas ir Richardas Jeffersonas (po 10 taškų).

Hjustono krepšininkai antradienio rungtynėse pakartojo absoliutų NBA lygos rekordą, pataikę 23 tritaškius metimus. Pirmą kartą 23 tritaškius mače pataikė „Orlando Magic“ ekipa, 2009 metų sausio 13 dieną 139:107 nugalėjusi Sakramento „Kings“ krepšininkus.

Net 77 taškus per pirmus du kėlinius pelnę Hjustono krepšininkai dar pirmoje mačo dalyje pataikė 14 tritaškių. Tai – taip pat pakartotas NBA rekordas.