2011 02 12

Du taiklūs Dariaus Šilinskio baudų metimai atnešė „Techasui“ dramatišką pergalę

„Kalnapilio – Lietuvos krepšinio lygos (LKL)“ čempionato rungtynėse pirmajame kėlinuke nokdauną patyrę „Techaso“ krepšininkai atsigavo ir, po dramatiškos kovos, įveikė „Kauno“ komandą rezultatu 75:74.
Gintaras Leonavičius ir „Techaso“ žaidėjai
G.Leonavičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmasis kėlinukas tragiškai prasidėjo „Techaso“ krepšininkams, pastarieji dažnai klydo ir niekaip nerado kelių link varžovų krepšinio.Tokiu bedančiu panevėžiečių puolimu naudojosi kur kas sėkmingiau atakas rezgę šeimininkai, kurie, likus žaisti dvi minutes pirmavo 21:6. Iki ketvirčio pabaigos svečiams pavyko kiek sumažinti deficitą, bet jis vis dar buvo dviženklis – 23:10.

Antrajame kėlinuke situacija aikštėje neiskeitė. Kauniečiai toliau kontroliavo situaciją ir sužaidus penkias minutes  pirmavo 31:17. Iki didžiosios pertraukos „Techasas“ bandė vytis šeimininkus, o jų pastangos atsispindėjo rezultate. Nors „Kaunas“ buvo priekyje, tačiau svečiai sugebėjo kiek priartėti – 34:25.

Trečiajame ketvirtyje „Techasas“ nebeleido surengti spurto šeimininkams ir žaidimas apsilygino. Tačiau to buvo maža, kad panevėžiečiai pasivytų „Kauno“ krepšininkus. Skirtumas tarp ekipų svyravo nuo 7 iki 9 taškų. Tačiau įpusėjus kėlinukui  „Techasas“ buvo arti kaip niekad (40:36). Netrukus  svečiai persvėrė rezultatą savo naudai (42:40, 3min.), bet iki kėlinuko pabaigos pranašumo neišlaikė – 46:45.

Lemiamas buvo paskutinis kėlinukas, kuriam įpusėjus šeimininkai vėl pirmavo dviženkliu skirtumu – 65:55.Netrukus Leonavičiaus tolimas metimas vėl kiek aptirpdė kauniečių persvarą, tačiau jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Ūzas ir atstatė pusiausvyrą.  Likus žaisti dvi minutes, „Kaunas“ turėjo 4 taškų pranašumą (70:66), likus žaisti 19 sekundžių, svečių deficitas buvo minimalus (74:73). Lemiamos atakos metu Darius Šilinskis prametė dvitaškį, tačiau pats atkovojo kamuolį ir privertė prasižengti varžovą, realizavo abi baudas ir išplėšė savo ekipai pergalę.

19 taškų prie „Techaso“ pergalės prisidėjo Gintaras Leonavičius, 16 - Andrius Aleksandrovas, 12 - Vaidotas Volkus.

Laikinosios sostinės ekipoje sėkmingiausiai žaidė Šarūnas Vasiliauskas (24 tšk.), Rokas Ūzas (14 tšk.) ir Rolandas Jakšatas (8 taškai).

Iškovojęs devintąją pergalę šešioliktosiose rungtynėse „Techasas“ trylikos komandų turnyre lieka šeštas, o aštuntojoje pozicijoje esantis „Kaunas“ patyrė jau vienuoliktąją nesėkmę per septyniolika susitikimų.

Reguliariojo sezono lyderiu lieka penkiolika pergalių iš eilės iškovojęs vicečempionas Kauno „Žalgiris“ (15/0), lenkiantis nugalėtojos titulą ginančią Vilniaus „Lietuvos ryto“ (13/2) komandą bei Prienų „Rūdupio“ (11/4) krepšininkus.