2014 06 06

Dvikova dėl NBA čempionų titulo prasidėjo „Spurs“ pergale pirtimi tapusioje arenoje ir LeBrono Jameso trauma

NBA lygos finalo seriją pergale pradėjo reguliaraus sezono geriausia komanda. „San Antonio Spurs“ klubas namuose 110:95 (26:20, 28:29, 20:29, 36:17) įveikė „Miami Heat“, kuriems nesėkmę apkartino dar ir lyderio LeBrono Jameso trauma. Dėl sugedusios oro kondicionavimo sistemos „Spurs“ arenoje temperatūra siekė 30 laipsnių karščio.
LeBronas Jamesas patyrė traumą
LeBronas Jamesas patyrė traumą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iki rungtynių pabaigos likus keturioms minutėms „Spurs“ persvara siekė tik keturis taškus (94:90), tačiau traumą patyrė L.Jamesas ir svečių žaidimas sugriuvo.

„Spurs“ snaiperiai netrukus smeigė tris tritaškius iš eilės, o „Heat“ per daug skubėjo, tad jų atakos baigdavosi nesėkmėmis. Po minutėlės rezultatas jau buvo 105:95 ir „Spurs“ teliko sutvarkyti formalumus.

„Spurs“ krepšininkai įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (45:31), atliko net 30 rezultatyvių perdavimų („Heat“ – 16), bet 22 kartus suklydo („Heat“ – 16). „Spurs“ taiklumas siekė net 59 proc. (tritaškiai – 52 proc.), kai „Heat“ krepšį atakavo tik 47 proc. taiklumu (tritaškiai – 41,4 proc.)

Antrosiose serijos rungtynės sekmadienį vėl vyks San Antonijuje, o po jų serija dviem mačams persikels į Majamį.

„Spurs“: T.Duncanas (9/10 dvit., 10 atk. kam.) 21, T.Parkeris (6/13 dvit., 2/2 trit., 8 rez. perd.) 19, M.Ginobili (11 rez. perd.) 16, T.Splitteris 14, D.Greenas 13.

„Heat“: L.Jamesas (7/14 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam.) 25, D.Wade'as 19, Ch.Boshas (9 atk. kam.) 18, R.Allenas 16, R.Lewisas 10.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas