Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Edas Nickus: „Rūta Meilutytė – pavyzdys jauniems krepšininkams“

Edas Nickus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Edas Nickus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno rajono „LSU-Atleto“ vyr. treneris Edas Nickus ne tik rengiasi svarbiausioms komandos kovoms Lietuvos krepšinio lygoje, bet ir daug dėmesio skiria Lietuvos sporto universiteto savaitgalio krepšinio akademijai. Čia kiekvieną sekmadienį prakaitą lieja jaunieji krepšininkai.

– LSU savaitgalio krepšinio akademija įkurta prieš du mėnesius. Ar pasiteisino jos veikla?

– Daug dėmesio skiriame žaidėjų krepšinio technikai gerinti. Jaunieji krepšininkai kiekvieną sekmadienį pluša negailėdami jėgų. Be to, su jais diskutuojame apie ateitį, norime, kad jie būtų išskirtinės asmenybės.

Remiuosi ilgamete patirtimi, stebiu LKL žaidėjus ir galiu teigti, kad svarbus ne tik geras fizinis ar taktinis, bet ir psichologinis pasirengimas, stipri valia. Jaunasis krepšininkas privalo pasitikėti savimi, turėti tikslą.

Ne pirmo ryškumo žaidėjai krepšinio pasaulyje išlieka ilgiau – tampa gabiais treneriais, vadybininkais ar net pasirinkę kitą kelią neatitolsta nuo krepšinio. Vis dėlto pagrindinis akademijos tikslas – parengti kuo geresnį krepšininką. Taip pat labai svarbu, kad čia praktiką atlieka universiteto studentai – būsimieji treneriai.

– Kas dirba akademijoje?

– Stengiamės, kad savo žinias jauniesiems krepšininkams perduotų patyrę treneriai. Užsiėmimus vedė Rimvydas Samulėnas, Romualdas Petronis, Darius Dikčius, Laimonas Eglinskas, patirtimi dalijosi Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Kšyštofas Lavrinovičius.

Lietuvoje daug gerų specialistų, siekiame, kad jie perduotų savo žinias. Nežinau nė vieno aukštumas pasiekusio krepšininko, kurį būtų parengęs vienas treneris. Apie būsimas žvaigždes turime galvoti jau dabar.

Dažnai pakalbu su treneriais, matau dar vieną Lietuvos krepšinio bėdą. Nemažai talentingų 17-mečių krepšininkų taip ir neprasibrauna iki vyrų krepšinio. Nelabai turime ką kviesti į LKL komandas. Vadinasi, kažką darome netinkamai. Dažnai baigę sporto mokyklas vaikinai neturi kur tęsti krepšininko karjeros, nedaug galimybių ir įstojus į aukštąją mokyklą.

– Užsiėmimai vyksta sekmadieniais. Jauniems krepšininkams tai – nemažas krūvis.

– Jauniems krepšininkams geriausias pavyzdys galėtų būti Rūta Meilutytė. Pažiūrėkite, kiek laiko ji treniruojasi. Ar nors vienas krepšininkas tiek laiko skiria treniruotėms? Tam, kad pasiektum aukštumų, reikia skirti daug pastangų.

Apskritai daugumos vaikų sveikata labai prasta. Nemažai ateinančių sportuoti jaunų žaidėjų duomenys neatitinka minimalių reikalavimų. Mūsų akademijoje treniruojasi 11–18 metų krepšininkai, stengsimės, kad kuo daugiau jaunuolių taptų ne tik gerais krepšininkais, bet ir išskirtinėmis asmenybėmis.

– Tikitės, kad dar daugiau jaunuolių susidomės akademijoje rengiamomis treniruotėmis?

– Mes galime padėti jauniems krepšininkams, tačiau vien trenerio noro neužtenka. Neabejoju, kad per kelis mėnesius jie pagerino įgūdžius, padėjome atskleisti klaidas.

Ateityje ketiname rengti ilgesnius užsiėmimus, matome, kad pusantros valandos neužtenka. Jaunieji krepšininkai turi treniruotis tris valandas per dieną. Stengsimės pakviesti geriausius trenerius ir kad akademiją lankytų apie pusšimtis jaunuolių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek