-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 10 13

Erikas Kučiauskas apie darbo vaikų ir profesionalų krepšinyje skirtumus: jų nedaug

Daugiau nei pusantro dešimtmečio įvairiose Lietuvos krepšinio komandose rungtyniavęs Erikas Kučiauskas sausį tapo Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) treneriu.
Erikas Kučiauskas
Erikas Kučiauskas / skm.lt nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Buvęs Vilniaus „Statybos“, Alytaus „Alitos“, „Panevėžio“ ir Vilniaus „Sakalų“ klubų puolėjas šiuo metu padeda tobulėti perspektyviems šalies jaunuoliams bei ruošiasi antram sezonui Moksleivių krepšinio lygoje (MKL).

Nejaučia didelio skirtumo

Dar prieš praverdamas SKM duris, nuo 2009 m. rudens E. Kučiauskas ėjo „Sakalų“ ekipos vyriausiojo trenerio pareigas.

Anot jo, vaikų ir saugusių krepšinyje labiausiai skiriasi tik pasiruošimas rungtynėms. Pastarieji peržiūri bei analizuoja varžovų žaidimo vaizdo įrašus, o vyriausiems treneriams padeda asistentai.

„Iš esmės vaikų ir vyrų treniravimas labai nesiskiria, – pastebėjo E. Kučiauskas. – Nors, jeigu iš karto pateikiama per daug informacijos, sunkiau ją įsisavinti vaikams.“

Buvęs krepšininkas įsitikino, kad labiausiai prie profesionalių sportininkų gyvenimo yra priartėję vyresnio amžiaus jaunuoliai.

„Vaikinų rungtynės nėra filmuojamos, bet po jų pasikalbame apie tai, kas buvo gerai ir blogai. Patys analizuojame savo klaidas“, – pažymėjo 39 metų SKM treneris.

Svarbiausi teisingi judesiai

Sostinės krepšinio mokykloje E. Kučiauskas treniruoja vyriausių – 1995 m. gimusių vaikinų komandą bei jauniausią – 2003-2004 m. gimusių berniukų grupę.

Treneris jiems labiausiai akcentuoja teisingus krepšinio judesius – metimą, judėjimą aikštėje, tvirtą stovėseną ir kt.

„Vieni vaikai labai greitai supranta ir geba pakartoti judesius, kiti – sunkiau. Dauguma vyresnių vaikinų neturi taisyklingo metimo. Bandome taisyti klaidas, bet kai kuriems šešiolikmečiams jau per vėlu tai pakeisti“, – tinklalapiui „Skm.lt“ tvirtino E. Kučiauskas.

Dėmesys metimo technikai

Septyniolika metų profesionaliai rungtyniavęs vilnietis teigė, kad neteisingus judesius dažniausiai galima ištaisyti iki 10-12 metų amžiaus.

„Po 3-4 metų sportavimo atsiranda ne įgūdžiai, o įpročiai. Pastaruosius labai sunku pakeisti. Žinoma, yra vaikų, besistengiančių ir persilaužiančių“, – tikino E. Kučiauskas.

2003 m. pasaulio gatvės trys prieš tris turnyro čempionas pripažino, kad ne visi jauniausi krepšininkai sugeba išmesti kamuolį taip, jog jis liestų lanką. Treneris pastebėjo, kad vaikai, įgiję teorines žinias, greičiau persiorientuoja aikštelėje.

Berniukus, kuriems trūksta jėgos, E. Kučiauskas supažindina su metimo technika, aiškina, kaip reikia taisyklingai laikyti rankas ir, kuriais pirštais paleisti skriejantį kamuolį.

Jaučiasi sustiprėję

Praėjusį sezoną E. Kučiausko treniruojama komanda MKL pirmenybėse pasirodė nesėkmingai. Šį rudenį SKM treneris tikisi matyti stabilesnį žaidimą demonstruojančius auklėtinius. Tai leistų ekipai žengti gerokai toliau.

„Sezono tikslas – iškovoti kuo daugiau pergalių. Komanda yra pajėgi patekti į aktrintamąsias varžybas. Ją papildė bei sustiprino du Š. Marčiulionio krepšinio akademijos žaidėjai. Kol kas labiausiai mums trūksta patirties“, – tinklalapiui „Skm.lt“ aiškino E. Kučiauskas.

Paklaustas, apie perspektyviausius žaidėjus, dešimtmetį „Sakalų“ klubui atidavęs SKM treneris prisiminė vasarą su juo sportavusius šešiolikmečius.

„Nenoriu išaukštinti ar nuvertinti, bet per atostogas labai patobulėjo du mano grupės vaikinai. Dabar jie demonstruoja tikroviškesnį žaidimą, kadangi sportavimas vasarą abiems davė labai daug. Pavyzdžiui, Tomas Minkevičius pradėjo kur kas geriau žaisti rungtynėse“, – džiaugėsi E. Kučiauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius