2011 01 26

Maloni staigmena: Khalidas el Aminas išplėšė pergalę „Lietuvos rytui“ (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa Eurolygos „Top-16“ etape pateikė labai malonią staigmeną savo gerbėjams. Po fantastiško Khalido el Amino tritaškio paskutinę rungtynių sekundę Vilniaus „Lietuvos rytas“ 89:86 (26:17, 11:23, 18:16, 34:30) šventė pergalę prieš Ispanijos čempionus Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkus.
„Lietuvos ryto“ ir „Caja Laboral“ dvikovos akimirka
„Lietuvos ryto“ ir „Caja Laboral“ dvikovos akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vilniaus komandai E grupėje tai buvo pirmoji pergalė „Top-16“, o Vitorijos „Caja Laboral“ patyrė pirmą nesėkmę.

Ispanijos čempionai Eurolygos „Top-16“ etapą pradėjo pergale Malagoje prieš vietos „Unicaja“ 76:71, „Lietuvos rytas“ savo aikštėje 59:80 pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“.

Rungtynės prasidėjo taiklių šūvių iš toli atakomis. Du tritaškius metimus pataikė šeimininkai, o pirmuosius tris taškus mače vilniečiams pelnė Milko Bjelica. Vilniaus klubo tikslas nepaleisti varžovų nuo pat rungtynių pradžios pasiteisino. Pirmosiomis minutėmis nei „Caja Laboral“, nei Vilniaus Lietuvos ryto“ krepšininkams nepavyko įgyti didesnės nei trijų taškų persvaros. Žaidimas nebuvo rezultatyvus, per šešias minutes abi komandos pelnė po 12 taškų. Visgi likus kelioms minutėms iki kėlinio pabaigos sėkmingai puolę ir apsigynę vilniečiai atitrūko nuo baskų ir įgijo net 9 taškų skirtumą. Rezultatas po pirmojo kėlinio – 17:26 (priekyje Vilniaus „Lietuvos rytas“).

Antro kėlinio pradžioje Vitorijos „Caja Laboral“ sėkmingai mažino atsilikimą, po dviejų sužaistų minučių komandas skyrė 6 taškai, po keturių minučių Vitorijos ekipa aptirpdė svečių persvarą iki dviejų taškų (27:29). Sužaidus šešias minutes rezultatas jau buvo lygus 33:33, tačiau Vilniaus „Lietuvos rytas“ taip lengvai nenorėjo atiduoti iniciatyvos. Ketvirčio pabaigoje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau kėlinį net dvylikos taškų skirtumu laimėję šeimininkai prieš didžiąją pertrauką jau įgijo trijų taškų pranašumą – 40:37.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai padino pranašumą iki 8 taškų, o vilniečiai pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus trims minutėms trečiame kėlinyje. Vilniaus ekipai sunkiai sekėsi apsiginti ir vienu metu svečiai atsiliko jau 11 taškų skirtumu. Tiesa, du tritaškius iš eilės smeigė „Lietuvos ryto“ naujokas D.J.Strawberry ir iš deficito beliko trys taškai 56:53. Paskutinę trečio kėlinio ataką sėkmingai baigė Kh.el Aminas ir trečias kėlinys turėjo dvi labai skirtingas puses. Jo pabaigą sėkmingai sužaidę vilniečiai po trečio kėlinio nuo varžovų atsiliko vos vienu tašku – 56:55.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo taikliomis varžovų atakomis ir užvirė tikras nervų karas. Tiek iš toli, tiek iš vidutinio nuotolio sėkmingai atakavo abiejų ekipų krepšininikai ir kova vyko taškas į tašką. Įpusėjus ketvirčiui vilniečiai turėjo penkių taškų persvarą 72:67, nes fantastiškus metimus iš toli pataikė K.Bajramovičius ir Kh.el Aminas. Tiesa, netrukus varžovai rezultatą išlygino ir drama tęsėsi iki finalinės sirenos. K.Bajramovičiaus šaltakraujiški metimai nuo baudų metimo linijos artino vilniečius prie pergalės, tačiau rungtynių didvyriu tapo vienas geriausių rungtynių šį sezoną sužaidęs legionierius Khalidas el Aminas. Jis ne tik paskutinę rungtynių sekundę pataikė iš toli, bet ir iš viso pelnė 22 taškus.

„Lietuvos rytui“ šiose rungtynėse negalėjo padėti traumuotas gynėjas Martynas Gecevičius, bet jį sėkmingai pavadavo klubo naujokas D.J.Strawberry, kuris pelnė 12 taškų.

Kitas rungtynes vasario 3 dieną, ketvirtadienį, Vilniaus „Lietuvos rytas“ žais išvykoje su Malagos „Unicaja“ komanda.

„Lietuvos rytas“: Khalidas el Aminas 22 (4/5 tritaškiai), Kenanas Bajramovičius 19, Milko Bjelica 17, D.J.Strawberry 12, Jonas Valančiūnas 8 (7 atk. kam.), Bradas Newley 7, Simas Jasaitis 4.

„Caja Laboral“: Mirza Teletovičius 20 (5/8 tritaškiai), Marcelinho Huertasas 17, Stanko Baračas 15, Estebanas Batista (7 atk. kam.) ir Bradas Olesonas po 10, Fernando San Emeterio 9 (8 atk. kam.).

Steponas Babrauskas (13:03 min.), Artūras Jomantas (07:21) ir Cemalis Nalga (05:40) taškų nepelnė, o Žydrūnas Kelys ir Simas Buterlevičius nežaidė.

Prieš rungtynes

Prieš išvykdamas į Vitoriją vilniečių strategas Aleksandras Trifunovičius sakė, kad svarbiausia sustabdyti „Caja Laboral“ atakų mašiną ir neatsipalaiduoti visas 40 minučių.

„Mirza Teletovičius ir Fernando San Emeterio yra kertiniai „Caja Laboral“ žaidėjai, taip pat Davidas Loganas, jei kalbėtume apie „Caja Laboral“ puolimą. Tai komanda, kuri turi žaidėjų, galinčių aikštėje atlikti įvairių dalykų. Tai atakuojamojo stiliaus komanda ir vienas svarbiausių mūsų uždavinių – tą puolimo mašiną pristabdyti“, – sakė A.Trifunovičius.

„Caja Laboral“ komandos strategas Duško Ivanovičius neabejoja, kad jei pralaimės vilniečiams – pirmoji pergalė prieš Malagos krepšininkus bus bereikšmė.

„Pergalė prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ mums bus labai svarbi kovojant dėl patekimo į kitą etapą. Jei mes pralaimėsime, pergalė Malagoje bus bevertė. Mums reikia žengti dar vieną žingsnį į priekį, kad išsaugotume dabartines pozicijas. Pastaruoju metu mes nežaidžiame taip, kaip norėtųsi, tačiau tikiu, kad greitai grįšime į teisingą kelią. „Lietuvos rytas“ nusipelnė būti „Top-16“ etape. Net ir praradę Šarūną Jasikevičių, jie įsigijo kitą gerą krepšininką Simą Jasaitį, kuris yra patyręs ir puikus metikas“, – tikino D.Ivanovičius.

Šiandien kai kuriems Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams rungtynes bus neįprastos. Pirmą kartą prieš savo buvusią komanda žais Simas Jasaitis, o Eurolygoje debiutuos naujasis „Lietuvos ryto“ pirkinys D.J.Strawberry. S.Jasaitis „Caja Laboral“ gretose, tiesa, tuomet komanda vadinosi „Tau Ceramica“, žaidė 2007–2008 metais, tačiau, pasak puolėjo, sentimentų nebelikę.

1 kėlinys 1min.

Komandos apšilinėja. Pristatant komandas, Simas Jasaitis sutiktas ovacijomis. Lietuvis Vitorijos klube rungtyniavo 2007-08 metais.

Rungtynės prasidėjo. Jonas Valančiūnas laimi ginčą.

Bradas Newley prasižengia puolime. „Caja Laboral“ atakuoja netiksliai.

Milko Bjelica pelno tris taškus, M.Huertas atsako taip pat tolimu metimu.

1 kėlinys 2min.

Stanko Baračas nustebina tritaškiu.

Dar du taškus pelno M.Bjelica.

1 kėlinys 3min.

„Lietuvos rytui“ taškus kol kas renka tik legionieriai. Dvitaškiu prasiveržimą užbaigė Bradas Newley.

1 kėlinys 4min.

Aikštėje pirmąkart pasirodo rezultatyviausias „Caja Laboral“ žaidėjas Mirza Teletovičius. S.Jasaitis prameta jau antrą tritaškį.

1 kėlinys 5min.

Užsitęsusi „Caja Laboral“ ataka baigiasi dviem M.Huerto baudų metimais, pataiko abu.

Dar vienas M.Bjelicos tritaškis!

Minutės pertraukėlė.

1 kėlinys 6min.

Aikštėje pirmąkart pasirodo K.Bajramovičius.

1 kėlinys 7min.

Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. Pati nemaloniausia - du taškai su pražanga, kuriuos greitos atakos metu pelnė S.Baračas. Baudą, tiesa, prametė.

1 kėlinys 8min.

Khalidas El Aminas smeigia tritaškį. Aikštėje ir D.J.Strawberrry.

1 kėlinys 9min.

Po Jono Valančiūno dvitaškio - 5 taškų vielniečių pranašumas.

1 kėlinys 10min.

Į greitą ataką pabėga D.J. Puikus perdavimas ir dar du K.Bajramovičiaus taškai. „Lietuvos rytas“ įgyja 7 taškų persvara. Tai netikėta! Minutės pertraukėlė.

Aikštelėje pasirodo C.Nalga. Puikus jo blokas! S.Jasaitis pabėga į priekį ir kėlinį užbaigia dviem taškais iš po krepšio. Rezultatas po pirmojo kėlinio: 17:26.

2 kėlinys 1min.

F.San Emeterio atidaro antrojo kėlinio sąskaitą: 19:26. Nesėkmingai į žaidimą bando įsilieti A.Jomantas: prametė tritaškį, veliau sužingsniavo.

2 kėlinys 2min.

Pirmuosius taškus prasiveržęs link krepšio pelno D.J. Strawberry. Bet kitos atakos metu amerikietis sužingsniuoja. Rezultatas: 19:28.

2 kėlinys 3min.

Puikiai ginasi „Lietuvos rytas“. Baskai per 24 sekundes nerado atakos varianto. Bet vėl klysta D.J. Strawberry. Jį keičia B.Newley.

2 kėlinys 4min.

„Caja Laboral“ pelno penkis taškus iš eilės. „Lietuvos ryto“ persvara tirpsta iki 2 taškų. Minutės pertraukėlė.

2 kėlinys 6min.

Komandos įsivelia į taškų lenktynes. S.Baračo sąskaitoje jau 11 taškų. Rezultatas: 31:33.

Rezultatas lygus: 33:33.

2 kėlinys 7min.

Toliau nesustabdomas Stanko Baračas. Po jo dviejų baudos metimų šeimininkai prieky: 35:33

2 kėlinys 8min.

13 taškų surinkęs S.Baračas prasižengia 3 kartą. Jį keičia E.Batista. Pirmuosius taškus pelno M.Teletovičius – pataikė tolimą metimą.

2 kėlinys 9min.

Minutės pertraukėlė. 40:37.

2 kėlinys 10min.

Komandos apsikeičia klaidomis. Lieka 28 sekundės, ir dar viena minutės pertraukėlė. Kamuolys šeimininkų rankose. Rezultatas nesikeičia.

„Lietuvos rytas“ apsigynė. Didžioji pertrauka. Rezultatas:40:37.

3 kėlinys 1min.

Prasideda trečiasis rungtynių kėlinys.

3 kėlinys 2min.

Komandos keičiasi klaidomis, o pirmuosius taškus šiame kėlinyje pelno šeimininkai. Tiesa tik po dviejų minučių žaidimo. 42:37.

3 kėlinys 3min.

Greita baskų ataka: du taškai ir pražanga. Po taiklaus baudos metimu šeimininkai atitrūksta aštuonių taškų skirtumu.

3 kėlinys 4min.

Pirmieji vilniečių taškai. Prabėgus daugiau nei trims minutėms trečiajame kėlinyje. 45:39.

Pajaučia metimo skonį Teletovičius. Jau 11 taškų jo sąskaitoje. 48:39.

3 kėlinys 5min.

Pagaliau prabyla australas B.Newley. Jis pelno tris taškus ir mažina skirtumą iki šešių taškų.

3 kėlinys 6min.

Dėjimu iš viršaus ataką užbaigia šeimininkai, nors svečiai nenori paleisti varžovų į priekį. 50:44.

3 kėlinys 7min.

Dar vienas taiklus Teletovičiaus šūvis ir deficitas didėja jau iki 10 taškų.

Tris taškus pataiko D.J.Strawberry. Skirtumas mažėja iki septynių taškų.

3 kėlinys 8min.

Du tritaškius iš eilės smeigia D.J.Straberry ir belieka trys taškai. 56:53.

3 kėlinys 10min.

Vilniečiai nepataiko būdami laisvi, tačiau netiksliai atakuoja ir šeimininkai.

Varžovų gynybą išmaudo el-Aminas ir skirtumas mažėja iki minimumo 56:55. Tokiu rezultatu baigiasi trečioji rungtynių dalis.

4 kėlinys 1min.

Greita kontraataka taškus pelno vilniečiai ir jie susigrąžina svečiai. 56:57.

4 kėlinys 2min.

Tris taškus ir.. vėl pelno Teletovičius. Minus keturi.

Tuo pačiu atsako ir K.el-Aminas.

4 kėlinys 3min.

Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis ir kova vyksta taškas į tašką. 64:62.

Lygu 64:64.

4 kėlinys 4min.

Du Bajramovičiaus taškai ir priekyje vėl svečiai, o čia pat ir šeimininkų pražanga puolime.

Ką išdarinėja el-Aminas. Ant bangos įžaidėjas pelno dar tris taškus.

4 kėlinys 5min.

Gaila, bet varžovai nuolat atsako taikliais metimais. 67:69.

4 kėlinys 6min.

Dar trys vilniečių taškai ir aikštelėje matome tikrai neįprastą vaizdą.

Aikštelėje prasideda tikras nervų karas. Lieka du taškai iš vilniečių persvaros.

4 kėlinys 7min.

Na, ką gi. Lygu 72:72.

Siautėja Kh.El-Aminas, trys taškai ir pražanga.

4 kėlinys 8min.

Lieka tik vienas taškas, nes šeimininkai smeigia tritaškį.

4 kėlinys 9min.

Jua minus vienas. 79:78.

Plius vienas. Kvapą gniaužiantis trileris Vitorijoje.

4 kėlinys 10min.

Lieka viena minutė.

K.Bajramovičius mes du baudos metimus, uch..

Pataiko abu ir vilniečiai priekyje trimis taškais. Lieka 40 sek.

Prasižengia Bajramovičius gynyboje. Šeimininkai mes du baudų metimus. Lieka 30 sek.

Prameta abu, bet atsikovoja kamuolį.

Lieka 20 sek, bet šeimininkai įmeta du taškus ir lieka vos vienas taškas.

Minutės petraukėlė. 82:81 priekyje sostinės ekipa.

Pražanga prieš Kh.el-Aminą. Lieka 15 sek.

Pirmoji taikli.

Pataiko ir antrąją. 84:81 ir dar viena minutės petraukėlė. Šaltus nervus turi legionierius...

Abi baudas pataiko šeimininkai. vėl lieka tik taškas.

Pražanga prieš Kh.el-Aminą. Lieka 13 sek.

Abi baudas pataiko, tačiau iš trijų taškų zonos pataiko "Caja Laboral".

Paskutinę sekundę tritaškį pelno el -Aminas ir išplėšia dramatišką pergalę Lietuvos rytui. Jis tampa šių rungtynių didvyriu. Su pergale, visus!