2011 11 24 /2011 11 25

Eurolyga: Donatas Motiejūnas surinko 30 naudingumo balų, bet pergalę po pratęsimo šventė Dariaus Songailos „Galatasaray“

Apmaudų pralaimėjimą Eurolygoje patyrė Tomo Pačėso vadovaujamas „Asseco Prokom“ klubas, tik po pratęsimo 76:78 (14:12, 17:22, 26:12, 13:24, 6:8) išvykoje pralaimėjęs Stambulo „Galatasaray“ ekipai su Dariumi Songaila. Net 22 taškus pelniusio ir 30 naudingumo balų surinkusio Donato Motiejūno pastangų lenkų komandai nepakako.
Donatas Motiejūnas prieš Darių Songailą
Donatas Motiejūnas prieš Darių Songailą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo jau šeštasis „Asseco Prokom“ pralaimėjimas po tiek pat sužaistų rungtynių ir tai dar labiau sukomplikavo T.Pačėso auklėtinių galimybes prasimušti į kitą Eurolygos etapą.

„Galatasaray“ per šešis turus savo kišenėje turi 3 pergales ir 3 pralaimėjimus.

Savų gerbėjų palaikomi šeimininkai po apmaudžios D.Motiejūno klaidos paskutinėmis ketvirto kėlinio sekundėmis išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo pabaigoje svečiai turėjo 1 taško deficitą, tačiau D.Motiejūnas prametė abu baudos metimus, o vėliau pabandęs atakuoti nuo trijų taškų zonos į krepšį nepataikė. Kitoje atakoje prie baudų metimų linijos stojęs Zaza Pachulia pataikė tik vieną baudą, tačiau to pakako  jog „Galatasray“ švęstų dramatišką pergalę.

D.Motiejūnas aikštėje praleidęs beveik 35 minutes pelnė 22 taškus (4/6 dvit., 3/6 tritašk., 5/10 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 blokus, perėmė 3 kamuolius, prasižengė 4 kartus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

Turkijos komandoje žaidžiantis Darius Songaila ant parketo praleido 20 minučių ir įmetė 10 taškų (5/11 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, iš varžovo perėmė kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, tačiau gavo 2 blokus ir dėl išnaudoto pražangų limito turėjo palikti aikštelę.

„Asseco Prokom“: Donatas Motiejūnas (10 atk. kam.) 22, Oliveris Lafayette (8 išprv. praž.) 18, Przemyslawas Zamojskis 15, Adamas Hryčaniukas (6 atk. kam., 6 kld.) 6.

„Galatasaray“: Zaza Pachulia (10 atk. kam., 10 išprv. praž., 24 n.b.) 19, Prestonas Shumpertas (7 atk. kam.) 13, Jamonas Lucasas (5 atk. kam.) 12, Darius Songaila 10, Jaka Lakovičius 8.