2011 02 02

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ kovėsi, bet neprilygo Stambulo „Fenerbahce“ klubui (nuotraukos, statistika)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų galimybės patekti tarp 8 stipriausių Eurolygos komandų sumažėjo iki minimumo. Ilio Zouro auklėtiniai trečiadienį tris su puse kėlinio kaip lygūs kovėsi su Šarūno Jasikevičiaus ir Darjušo Lavrinovičiaus Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ekipa, tačiau galiausiai buvo priversti kapituliuoti rezultatu 72:80.
Rungtynių akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Mačo pradžia klostėsi pagal žalgiriečių scenarijų. Kibi gynyba, greitos atakos, taiklūs tritaškiai – netrukus svečiai jau pirmavo dviženkle persvara (15:5). Deja, tuomet pasitaikė didžiulė duobė. Trys „Fenerbahce“ tritaškiai iš eilės ir rezultatu 2:15 pralaimėta atkarpa apvertė viską aukštyn kojomis (19:22).

Tiesa, kauniečiai neleido varžovams pabėgti. Lygi kova tęsėsi iki 35-os minutės. Audringai sirgalių palaikoma „Fenerbahce“ tuomet iššovė du tritaškius ir nutolo (63:71). Vienu metu komandas skyrė ir dviženklė persvara (69:79), o susitikimą svečiai pralaimėjo 8 taškais – 72:80 (19:22, 22:19, 13:17, 18:22).

Po dar vieno, jau trečio, pralaimėjimo Eurolygos „Top-16“ etape „Žalgirio“ galimybės patekti tarp 8 stipriausių Eurolygos komandų sumažėjo iki minimumo. Kauniečiai dar turi teorinių šansų H grupėje pakilti bent į antrą vietą, tačiau tam reikia ne tik reikalingu taškų skirtumu laimėti visas likusias rungtynes, bet ir sulaukti palankių priešininkų mačų baigčių.

Kitas rungtynes Eurolygoje kauniečiai žais po dviejų savaičių, vasario 16 dieną. Savo sirgalių akivaizdoje jie kibs į atlapus tai pačiai Š.Jasikevičiaus ir D.Lavrinovičiaus atstovaujamai „Fenerbahce“ ekipai, kuri „Top-16“ etape kol kas žengia be kluptelėjimų.

Kitose trečiadienį vykusiose H grupės rungtynėse Roberto Javtoko atstovaujama Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija) svečiuose 62:77 nusileido Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) klubui.

Statistika

Įrodyti savo pranašumą prieš „Žalgirį“ Turkijos čempionams nesutrukdė net tragiškai mesti baudų metimai (40 proc. – 9/22 prieš 77 proc. – 14/18).

Tiesa, „Fenerbache“ taikliau metė tritaškius (47 proc. – 11/23; žalgiriečių – 33 proc. – 8/24), atkovojo daugiau kamuolių (40 prieš 32), iš kurių net 11-a – po „Žalgirio“ krepšiu (kauniečiai po varžovų krepšiu turėjo tik dvi antrąsias galimynes).

Verta paminėti, kad „Žalgiris“ šiose rungtynėse itin brangino kamuolį. Suklydo tik 13 kartų (varžovai – 14).

Šarūnas Jasikevičius nugalėtojams per 16 minučių pelnė 7 taškus (2/4 dvitšk.,1/2 tritšk.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 3 sykius pažeidė taisykles.

19 minučių žaidęs Darjušas Lavrinovičius nepelnė nė taško. Lietuvis prametė visus keturis dvitaškius, bet atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, vieną bloką, perėmė vieną kamuolį ir dukart suklydo.

„Fenerbahce“: Oguzas Savas ir Marko Tomas – po 15, Mirsadas Turkčanas ir Emiras Preldžičius – po 13, Roko Ukičius 12.

„Žalgiris“: DeJuanas Collinas ir Paulius Jankūnas – po 14, A.Čapinas 12, Tomas Delininkaitis 10.

Kauniečių ekipoje šiose rungtynėse žaidė 10 iš 11-os registruotų krepšininkų. Vienintelis Omaras Samhanas nepakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Daugiausia laiko aikštelėje praleido Marcusas Brownas (26 min.), o trumpiausiai – Artūras Milaknis (11 min.).

Prieš rungtynes

Priešingai nei „Žalgiris“, Turkijos čempionė „Fenerbache“ Eurolygos „Top-16“ etapą pradėjo dviem pergalėmis iš tiek pat galimų ir įsitvirtino H grupės viršūnėje.

Kai Šarūnas Jasikevičius paliko Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir užsivilko „Fenerbahce“ marškinėlius, Stambulo ekipa nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Turkijos čempionato lyderė savo šalies pirmenybėse laimėjo penkis, o Eurolygoje – du kartus iš eilės.

Savo arenoje, kur „Fenerbahce“ kiekvienose rungtynėse palaiko beveik 13 tūkst. sirgalių armija (daugiausia Eurolygoje), „kanarėlės“ pralaimi itin retai. Savų žiūrovų paramą prieš trečiadienio mačą akcentavo ir Stambulo ekipos vyriausiasis treneris Nevenas Spahija.

„Esame pirmoje vietoje, labai norime joje ir likti“, – neslėpė D.Lavrinovičius.

„Žalgirio“ padėtį dar labiau apsunkino krepšininkų sveikatos problemos. Dėl ligos į Turkiją net nevyko Mindaugas Kuzminskas, jau Stambulo temperatūra pakilo Mantui Kalniečiui. Vienintelė gera žinia – čiurnos traumą savaitgalį patyręs vidurio puolėjas Bobanas Marjanovičius trečiadienį jau dalyvavo komandos treniruotėje ir greičiausiai galės padėti ekipai.

Nepaisydamas visų problemų, „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Ilias Zouras prieš mačą išliko optimistiškas. Graikas teigė kruopščiai išnagrinėjęs varžovų žaidimą ir paruošęs planą, kurio laikydamiesi žalgiriečiai turi galimybių iš Turkijos grįžti su itin reikalinga pergale.

„Ko gero, tai gali būti vienos sunkiausių mūsų rungtynių šiame sezone“, – pridūrė „Žalgirio“ lyderis Martynas Pocius.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Žalgiris“: A.Čapinas, M.Pocius, M.Brownas, P.Jankūnas ir T.Watsonas.

„Fenerbahce“: R.Leni-Ukičius, O.Onanas, M.Tomasas, D.Lavrinovičius ir O.Savas.

1 kėlinys 1min.

Kauniečiai rungtynes pradeda klaida.

Tačiau patikima svečių gynyba neleidžia šeimininkams pelnyti taškų tris atakas iš eilės, o P.Jankūnas pataiko tritaškį (3:0).

1 kėlinys 2min.

„Fenerbahce“ klubui pirmuosius taškus pelno O.Savas – vidurio puolėjas pataiko vieną baudų metimą (3:1).

1 kėlinys 3min.

Tritaškį pataiko ir M.Pocius, o kitos atakos metu fantastišką dvitaškį iš itin sudėtingos situacijos su D.Lavrinovičiaus pražanga pelno A.Čapinas (8:3).

Slovėnas prideda ir taiklią baudą (9:3), o kitos turkų atakos metu su M.Brownu vagia kamuolį ir netrukus lengvai pelno taškus (11:3).

1 kėlinys 4min.

Aikštelėje pasirodo ir B.Marjanovičius. 222 cm ūgio „Žalgirio“ vidurio puolėjas paneigia abejones, kad čiurnos trauma jam sutrukdys žaisti šiose rungtynėse.

1 kėlinys 5min.

Dar vienas gražus žalgiriečių dvitaškis – šįkart jo autorius M.Pocius (13:5).

Kauniečiai toliau itin sėkmingai ginasi, o nesėkmingas varžovų atakas verčia lengvais taškais į jų krepšį. Po taiklaus D.Collinso dvitaškio skirtumas tarp komandų pasiekia dvižrenklę ribą (15:5).

Dar du O.Savaso taškai (7:15). Aikštelėje pasirodo Š.Jasikevičius.

1 kėlinys 6min.

Š.Jasikevičius iš karto smeigia tritaškį (17:10).

Tritaškį pataiko ir M.Tomasas, o „Žalgirio“ persvara ištirpsta iki 4 taškų (17:13).

1 kėlinys 7min.

Trečias taiklus „Fenerbahce“ krepšininkų tritaškis iš eilės. Turkų sirgaliai triumfuoja, o I.Zouras prašo minutės pertraukėlės (17:16).

„Žalgirio“ treneris I.Zouras toliau naudojasi dažnų keitimų taktika. Pirmame kėlinyje svečių gretose dar nepasirodė tik O.Samhanas.

1 kėlinys 8min.

Š.Jasikevičius atlieka puikų perdavimą O.Savasui, o šis pirmą kartą rungtynėse išveda „Fenerbahce“ ekipą į priekį (17:18).

1 kėlinys 9min.

„Žalgirio“ atakos prigęsta, pasipila klaidos, o „Fenerbahce“ – priešingai – rungtyniauja tarsi pakylėta. Kauniečiai pralaimi atkarpą rezultatu 2:15 (19:22).

1 kėlinys 10min.

T.Delininkaičio tritaškis paskutinę kėlinio sekundę – netaiklus. Taigi po pirmų 10 minučių „Fenerbahce“ pirmauja 3 taškais, nors vienu metu atsiliko dviženkle persvara – 19:22.

2 kėlinys 1min.

M.Turkčanas tęsia savo šou. Net 5 minučių aikštelėje dar nepraleidęs aukštaūgis yra surinkęs 7 taškus (19:24).

2 kėlinys 2min.

D.Lavrinovičius prasižengia antrą kartą, o M.Pocius pataiko vieną baudų metimą iš dviejų (20:24).

Taiklus P.Jankūno dvitaškis (22:24).

2 kėlinys 4min.

Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis (26:29).

2 kėlinys 5min.

Pirmieji B.Marjanovičiaus taškai (28:31).

M.Brownas tritaškiu lygina rezultatą (31:31).

2 kėlinys 7min.

Žalgiriečiai bando savo laimę iš toli, bet nesėkmingai, o „Fenerbahce“ vėl išsiveržia į priekį (31:35).

2 kėlinys 9min.

Š.Jasikevičius sužingsniuoja.

D.Collinsas pelno du taškus su pražanga (36:37).

2 kėlinys 10min.

Taiklus Šaro dvitaškis (36:39).

Dar vienas puikus Š.Jasikevičiaus perdavimas O.Savasui pasibaigia dviem taškais į „Žalgirio“ krepšį (38:41), tačiau paskutinis žodis prieš pertrauką priklauso D.Collinsui. Amerikietis smeigia tritaškį su sirena ir išlygina rezultatą – 41:41.

3 kėlinys

Rezultatyviausi žaidėjai (po 2 kėlinių):

„Žalgiris“: D.Collinsas 10, P.Jankūnas ir A.Čapinas – po 7, M.Pocius 6.

„Fenerbahce“: O.Savasas 11, M.Turkčanas 7, M.Tomsas, Š.Jasikevičius ir O.Onanas – po 5.

3 kėlinys 1min.

Trečią kėlinį sėkmingiau pradeda šeimininkai – M.Tomasas pataiko tritaškį paskutinę atakos sekundę (43:46).

3 kėlinys 3min.

P.Jankūnas pataiko iš toli (46:48).

3 kėlinys 4min.

Po vieno taiklaus T.Klimavičiaus baudų metimo skirtumas tarp komandų sumažėja iki 1 taško (47:48).

3 kėlinys 5min.

Abiejų ekipų puolimas stringa. Rezultatas kurį laiką nesikeičia.

3 kėlinys 6min.

D.Collinsas įmeta abi baudas ir po ilgos pertraukos vėl išveda svečius į priekį (49:48).

Pataiko ir T.Delininkaitis, o „Žalgiris“ spurtuoja (51:48).

3 kėlinys 7min.

D.Collinsas tęsia solinį pasirodymą. Dar du amerikiečio taškai nuo baudų metimo linijos (53:52).

3 kėlinys 8min.

Deja, R.L.Ukičius smeigia tritaškį, o B.Marjanovičius baudžiamas pražanga puolime (53:52).

E.Preldžičius vienu taikliu baudų metimu išlygina rezultatą (53:53).

Dar viena B.Marjanovičiaus pražanga puolime.

Tęsiasi rungtynės taškas į tašką (54:54).

3 kėlinys 10min.

R.Ukičius smeigia dar vieną tolimą bombą (54:58), „Žalgirio“ atsakas – nesėkmingas ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skiria 4 taškai.

4 kėlinys 1min.

Ketvirtą kėlinį sėkmingiau pradeda svečiai. Dvitaškį pataiko P.Jankūnas, M.Brownas prideda tritaškį ir kauniečiai jau priekyje (59:58).

4 kėlinys 2min.

Deja, iš toli pataiko ir M.Tomsas (59:61).

Du Š.Jasikevičiaus taškai (59:63).

4 kėlinys 4min.

Po ilgos pertraukos komandoms pavyksta pelnyti taškus ir juos pelno svečiai (63:65).

4 kėlinys 5min.

M.Turkčanas vėl baudžia „Žalgirį“ taikliu tritaškiu (63:68).

4 kėlinys 6min.

Iš toli pataiko ir M.Tomas, o skirtumas tarp ekipų staiga šokteli iki 8 taškų (63:71).

4 kėlinys 7min.

O.Savas pelno dar du taškus, D.Collinsas sužingsniuoja, o „Fenerbahce“ spurtas tęsiasi (64:73).

4 kėlinys 8min.

T.Delininkaitis apmaudžiai klysta ir „Žalgiris“ nepasinaudoja galimybe dar labiau priartėti. Lieka žaisti jau mažiau nei 3 minutės (66:73).

T.Delininkaitis pataiko svarbų tritaškį (69:74).

4 kėlinys 9min.

Deja, E.Preldžičius įmeta abi baudas (69:76), o M.Brownas sužingsniuoja.

E.Preldžičius dar prideda tritaškį ir, kas bus mačo nugalėtojas, abejonių nebekyla (69:79).

4 kėlinys 10min.

A.Čapinas dar pataiko iš toli (72:79), bet lieka žaisti jau mažiau nei viena minutė.

„Fenerbahce“ sirgaliai skanduoja pergalės skanduotes.

T.Delininkaičio tritaškis su sirena tikslo nepasiekia ir „Žalgiris“ pralaimi rezultatu 72:80. Kauniečiai Eurolygos „Top-16“ etape lieka be pergalių, o „Fenerbahce“ laimi trečias rungtynes iš tiek pat galimų.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius