Eurolyga: Kęstučui Kemzūrai teko nuryti kartėlį, Martynas Gecevičius nežaidė (visi rezultatai)

Kęstutis Kemzūra
„Scanpix“ nuotr. / Kęstutis Kemzūra
Šaltinis: Eurobasket.lt
0

Užtikrintą pergalę Eurolygos C grupėje, kurioje rungtyniauja ir Kauno „Žalgiris“, pasiekė Milano „EA7 Emporio Armani“ (3-4), namuose 75:60 (20:18 16:19 25:9 14:14) įveikusi praėjusiame ture „Žalgirį“ nuskriaudusią Zagrebo „Cedevita“ (2-5).

Savo pranašumą Italijos vicečempionai įrodė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo rezultatu 25:9. Iki tol lygiai rungtyniavusi „Cedevita“ per likusias 10 minčių atsitiesti nesugebėjo ir patyrė pralaimėjimą.

„EA7 Emporio Armani“ kitą savaitę Vitorijoje susitiks su „Caja Laboral“, o „Cedevita“ ekipos namuose lauks Stambulo „Anadolu Efes“ iššūkis.

„EA7 Emporio Armani“: Antonis Fotsis (7 atk. kam.) 15, Ioannis Bourousis (12 atk. kam.) ir Keithas Langfordas po 11, Malikas Hairstonas ir Richardas Hendrixas po 10.

„Cedevita“: Miro Bilanas (9 atk. kam.) 15, Predragas Šuputas ir Bracey Wrightas po 9.

***

Šeštąją pergalę Eurolygos septintojo turo rungtynėse iškovojo Malagos „Unicaja“ (6-1), B grupės rungtynėse namuose 63:48 (13:13 21:10 13:8 16:17) nugalėjusi Kęstučio Kemzūros treniruojamą Gdynės „Asseco Prokom“ (1-6).

Rungtynės nebuvo labai rezultatyvios ir Lenkijos ekipa varžovams visą pirmąjį kėlinį pabėgti neleido. Vis dėlto andalūzai spurtavo antrajame ketvirtyje bei, jį laimėdam 21:10, susikrovė 11 taškų persvarą (34:23). Nuo to laiko „Asseco Prokom“ nepavyko reabilituotis ir „Unicaja“ išliko B grupės viršūnėje.

„Unicaja“: Kosta Perovičius 12, Earlas Calloway'us 11, Luka Žoričius 8, Jamesas Gistas 7.

„Asseco Prokom“: Adamas Hrycaniukas 10, Alexas Ackeris ir Rašidas Mahalbašičius (8 atk. kam.) po 9.

***

Penktąją pergalę Eurolygos C grupėje iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ (5-2) ekipa.

Graikijos čempionė namie 75:53 (23:20 12:6 24:16 16:11) sutriuškino Stambulo „Anadolu Efes“ (4-3).

Graikai laimėjo visus kėlinius bei savo varžovus pranoko pagal beveik visus statistinius rodiklius, pavyzdžiui, dvitaškių (53 proc. prieš 33 proc.), tritaškių (32 proc. – 22 proc.) ir baudų metimų (75 proc. – 60 proc.) taiklumą.

Martynas Gecevičius ir vėl aikštėje nepasirodė. Lietuvos šį sezoną ant parketo Eurolygos rungtynėse išbėgo vos 3 kartus ir iš viso sužaidė 12 minučių bei 11 sekundžių.

Primename, kad tiek „Olympiakos“, tiek „Anadolu Efes“, yra Kauno „Žalgirio“ varžovės.

„Olympiakos“: Kostas Papanikolaou (6 atk. kam.) 17, Vassilis Spanoulis (5 atk. kam.) 14, Acie Lawas 10, Stratos Perperoglou 9, Georgios Printezis (7 atk. kam.) 8...Martynas Gecevičius nerungtyniavo.

„Anadolu Efes“: Jamonas-Alfredas Lucasas (5 atk. kam.) 15, Saša Vujačičius ir Semihas Erdenas (10 atk. kam.) po 8.

***

Vardinį kvietimą į Eurolygą šį sezoną gavusi Berlyno ALBA (3-4) ekipa ir toliau įrodinėja, jog išties to nusipelnė. Viena pajėgiausių Vokietijos komandų svečiuose 85:82 (15:20, 20:13, 18:20, 32:29) kiek netikėtai pranoko Šalono „Elan Saone“ (2-5) klubą ir šventė trečią pergalę Eurolygoje.

Primename, jog ALBA Prancūzijos čempionus įveikė ir savo žiūrovų akivaizdoje.

Po Sheldeno Williamso dvitaškio 35-ąją mačo minutę šeimininkai sumažino skirtumą iki 3 taškų, visgi tuomet „Elan Saone“ pralaimėjo atkarpą 7:0.

Tiesa, prancūzai ir toliau nenuleido rankų. Paskutinę ketvirto ketvirčio minutę klubus ir vėl skyrė 3 taškai, galiausiai skirtumas ištirpo ir iki 2. Likus žaisti dvi sekundes Šalono ekipą nuo pratęsimo skyrė tritaškis, bet laiko atlikti paruoštą metimą nebeužteko.

ALBA: Yassinas Idbihi 16 (6 atk. kam.), Heiko Schaffartzikas 13, Vule Avdalovičius (6 rez. perd.) ir DaShaunas Woodas po 11, Deonas Thomsponas 10.

„Elan Saone“: Brionas Rushas (6 atk. kam.) ir Blake'as Schlibas (7 rez. perd.) po 21, Ilianas Evtimovas 13.