2011 02 16

Viltis išsaugojusi dramatiška pergalė po pratęsimo: Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahce Ulker“ 85:84 (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ komanda trečiadienį, vasario 16 dieną, šventę padovanojo ne tik savo aistruoliams, bet ir visai Lietuvai. Žalgiriečiai po atkaklios, įdomios ir dramatiškos kovos Eurolygos „Top-16“ etape po pratęsimo įveikė Turkijos krepšinio grandą „Fenerbahce Ulker“ klubą rezultatu 85:84. Laimėjęs pirmą mačą Eurolygos „Top-16“ etape, „Žalgiris“ išsaugo viltis prasibrauti toliau.
„Žalgirio“ vyrai veržiasi į ataką. / Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr.

Pirmame kėlinyje abi komandos strigo priešininkų gynybos gniaužtuose ir neblizgėjo puolime. Žaidimas visas dešimt minučių vyko taškas į tašką. Kėlinio viduryje abiejų komandų puolimas sustojo, nė vienai kelias minutes nepavyko pelnyti nė taško. Kauniečiai pataikė vos vieną tolimą metimą iš šešių, o iš dviejų taškų zonos atakavo 37 proc. taiklumu. Kėlinį „Žalgiris“ baigė puikiai gindamasis ir provokuodamas varžovų pražangas. Pasiaukojama gynyba, ypač po varžovų krepšiu, leido šeimininkams susikrauti nedidelę persvarą. Po pirmų dešimties minučių komandas skyrė keturi taškai 15:11.

Surengę kelias sėkmingas atakas antro kėlinio pradžioje „Fenerbahce Ulker“ ekipa išlygino rezultatą (18:18), o dvi DeJuano Collinso klaidos iš eilės suteikė varžovams galimybę atakuoti iš po krepšio ir padidinti atotrūkį iki keturių taškų 22:18. Įpusėjus ketvirčiui Turkijos čempionų gynybą ėmė draskyti Martynas Pocius. Jo prasiveržimas po krepšiu ir taiklus metimas iš toli padėjo Kauno „Žalgirui“ išlyginti rezultatą 24:24. Apylygė ir atkakli kova tęsėsi iki pat kėlinio pabaigos, o prieš antrą rungtynių dalį komandas skyrė vos vienas taškas. Į priekį 31:30 išsiveržė svečiai.

Puikiu debiutu Eurolygoje pasižymėjo naujasis laikinosios sostinės klubo pirkinys Trentas Plaistedas. Per pirmus du kėlinius jis spėjo pelnyti aštuonis taškus. Iš viso šiame mače jis surinko 12 taškų ir buvo vienas rezultatyviausių savo ekipoje.

Po didžiosios pertraukos du taškus pelnęs T.Watsonas grąžino savo ekipai minimalią persvarą (32:31), tačiau klaidos puolime leido Stambulo krepšininkams surengti greitas atakas ir vėl išsiveržti į priekį (32:35). Po M.Browno dviejų taškų ir taiklaus baudos metimo rezultatas tapo lygus (35:35), o vėliau abi komandos net kelias minutes nesėkmingai rezgė atakas puolime. Rungtynių švieslentėje dažniausiai degė lygūs skaičiai 37:37, 39:39, 44:44. Likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos po ilgos pertraukos į priekį išsiveržė svečiai 47:44, o kauniečiai iš eilės nepataikė net keturių tolimų metimų. Varžovai užsidirbo techninę pražangą ir „Žalgiris“ įmetęs tris baudos metimus pasivijo Stambulo ekipą (47:47). Paskutinę minutę komandos apsikeitė taikliomis atakomis ir po trijų kėlinių rezultatas vėl buvo lygus 49:49.

Paskutinė rungtynių dalis prasidėjo dar viena Kauno ekipos klaida, tačiau netaikliai atakavo ir priešininkai. Prabėgus minutei rezultatas buvo lygus 51:51, tačiau sėkmingiau puldami Stambulo krepšininkai padidino atotrūkį iki penkių taškų  (56:51). Taškų sausrą dviem taškais ir taikia bauda nutraukė M.Brownas (54:56). Įpusėjus lemiamam ketvirčiui priekyje trijų taškų skirtumu (59:56) buvo Stambulo krepšininkai. Jie ne tik išlaikė pranašumą, bet ir ėmė jį didinti (64:58). Tris taškus įmetęs T.Delininkaitis atgaivino viltis siekti pergalės, o dvi baudas įmesdamas M.Kalnietis padėjo Kauno klubui sumažinti atsilikimą iki minimumo (65:66). Likus minutei iki rungtynių pabaigos dar du baudų metimus realizavo P.Jankūnas ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį (67:66). Vis dėlto svečiai sugebėjo pelnyti du taškus ir dar pelnyti vieną baudų metimu, tačiau čia pat rezultatą išlygino M.Kalnietis (69:69). Per paskutines 15 sekundžių šeimininkai sėkmingos atakos nesurezgė ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Per pratęsimą fantastiškas M.Pociaus tritaškis su pražanga padėjo „Žalgiriui“ išsiveržti į priekį, o toks pat neįtikėnas T.Klimavičiaus metimas iš toli leido susikrauti trijų taškų pranašumą (81:78). Du taiklūs metimai užvedė visą Kauno sporto halę, o šeimininkams padėjo neišleisti iniciatyvos iš rankų. Aidint finalinei sirenai – dramatiška ir pelnyta „Žalgirio“ pergalė rezultatu 85:84, tad ekipa vis dar turi šansų prasibrauti į kitą etapą.

„Žalgiris“: M.Pocius 13 (4 atk. kam.), T.Delininkaitis 13, T.Plaistedas 12 (4 atk. kam.), D.Collinsas 9, T.Klimavičius 9 (4 atk. kam.), M.Kalnietis 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Brownas 6, P.Jankūnas 5 (7 atk. kam.), B.Marjanovičius 5, T.Watsons 4 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 2.

„Fenerbahce Ulker“: O.Onanas 23, E.Preldzičius 19 (6 atk. kam.), O.Savasas 10 (6 atk. kam.).

D.Lavrinovičius aikštėje praleido 13 minučių, pelnė 8 taškus (4/4 dvit., 0/1 trit.), sugriebė 4 atšokusius kamuolius, tačiau suklydo 2 ir prasižengė 5 kartus.

Š.Jasikevičius rungtyniavo 33 minutes, surinko 2 taškus (1/3 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 ir prasižengė 3 sykius.

Kitas rungtynes taip pat namuose Kauno ekipa žais vasario 24 dieną (ketvirtadienį) su Valensijos „Power Electronics“.

Prieš dvi savaites Stambule vykusiose rungtynėse žalgiriečiai tik ketvirto kėlinio pabaigoje leido atitrūkti Turkijos čempionams, kurie pataikė du tritaškius iš eilės ir šventė pergalę rezultatu 80:72.

Prieš rungtynes

Į Kauno sporto halės areną priešininkai žengs po saldžių pergalių savo šalies turnyruose. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį Lietuvos krepšinio federacijos taurės finale palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“, o Stambulo ekipa panašiu rezultatu 81:72 nugalėjo Stambulo „Bešiktaš“ ir trofėjų kolekciją papildė Turkijos taure.

Anot „Žalgirio“ trenerio Ilio Zouro bei gynėjo Tomo Delininkaičio, artėjančiose rungtynėse svarbiausia išvengti prieš dvi savaites padarytų klaidų.

„Gal dėl per didelio noro mes kartais perskubėjome, nebranginome kamuolio ir padarėme vaikiškų klaidų. Tai buvo pagrindinės priežastys, dėl kurių mes patyrėme pralaimėjimą“, – tvirtino T.Delininkaitis.

„Pralaimėjimą lėmė mažos detalės rungtynių pabaigoje. Mes nesugebėjome išlaikyti susikaupimo“, – gynėjui antrino komandos treneris I.Zouras.

Tik sezono viduryje prie „Fenerbahce Ulker“ komandos prisidėjęs įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius įsitikinęs, kad jo ekipa pergalę iškovos tik tokiu atveju, jei žais kur kas geriau nei pirmose tarpusavio rungtynėse.

„Prieš dvi savaites mes žaidėme labai prastai. „Žalgiris“ yra talentinga komanda, kuri žymiai geriau žaidžia namuose nei išvykoje. Stambule mes žaidėme blogai. Jei rytoj norime laimėti, turime žaisti kur kas geriau“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

Šį sezoną Stambulo „Fenerbahce Ulker“ garbę ginantis puolėjas Darjušas Lavrinovičius, antradienį vakare atvykęs į Kauną, nė neslėpė, kad rungtynės su Kauno „Žalgiriu“ jam bus išskirtinės.

„Čia, Kauno sporto halėje, bus dar sunkiau. Kiek atsimenu, čia geri sirgaliai, kurie sukuria gerą atmosferą. Jaučiu jaudulį. Juk žaisiu su buvusia komanda. Aišku, kai išeini į aikštelę, viskas praeina“, – teigė D.Lavrinovičius.

„Fenerbahce Ulker“ ekipai šio vakaro rungtynėse negalės padėti pirmame tarpusavio mače 13 taškų pelnęs ir 14 kamuolių atkovojęs Mirsadas Turkčanas. Jis savaitgalį susižeidė kelį ir nerungtyniaus artimiausius devynis mėnesius.

1 kėlinys 4min.

Nuo pat pirmų minučių užvirė lygi kova. Sužaidus 4 minutes, 11:10 priekyje „Žalgiris“. Starto penkete rungtynes pradėjęs Travisas Watsonas jau prasižengęs du kartus.

1 kėlinys 6min.

„Žalgirio“ atakos ilgos, bet nerezultatyvios. Naudos neduoda ir puolime atkovoti kamuoliai. Aikštėje jau trečias „Žalgirio“ vidurio puolėjas: T.Plaistedą pakeitė B.Marjanovičius.

1 kėlinys 8min.

Š.Jasikevičius su -3 naudingumo taškais sėda ant suolo. „Žalgirio“ gretose pasirodo M.Kuzminskas. Abieju komandų puolimas užstrigo – 11:11.

1 kėlinys 10min.

Kėlinį „Žalgiris“ baigė puikiai gindamasis ir provokuodamas varžovų pražangas. B.Marjonovičius pataikė 3 baudų metimus iš 4, P.Jankūnas pridėjo vieną. Rezultatas po pirmo kėlinio – 15:11 „Žalgirio“ naudai.

2 kėlinys 2min.

T.Klimavičius kol kas yra vienintelis žalgirietis, kuris pataikė iš toli (2/3). Jo sąskaitoje – 6 taškai. Stambulo komandos gretose įsižaidžia Emiras Preldzičius. Po penkių jo taškų rezultatas lygus – 18:18.

2 kėlinys 3min.

Dvi D.Collinso klaidos ir keturi lengvi „Fenerbahce Ulker“ taškai – 18:22.

2 kėlinys 5min.

„Žalgirio“ bandymai žaisti per P.Jankūną nepavyko: kartą P.Jankūnas gavo bloką, dukart jam siųstą kamuolį varžovai perėmė. Po pirmųjų Š.Jasikevičiaus taškų rezultatas – 20:24.

2 kėlinys 6min.

Keturi M.Pociaus taškai. Agresyvus žaidimas gynyboje privertė svečius klysti triskart iš eilės ir rezultatas lygus – 24:24.

2 kėlinys 8min.

„Žalgiris“ laimi atkarpą rezultatu 8:0 – 28:24.

2 kėlinys 9min.

Darjušas Lavrinovičius griebiasi už galvos ir prasižengęs trečią kartą sėda ant suolo. Jo sąskaitoje – 4 taškai. Po O.Onano tritaškio priekyje jau „Fenerbahce Ulker“ – 28:29.

2 kėlinys 10min.

Antras kėlinys baigiasi rezultatu 30:31, pirmauja turkai.

3 kėlinys 2min.

M.Brownas ir T.Watsonas pelno pirmuosius savo taškus šiose rungtynėse. Apsikeitus keliomis rezultatyviomis atakomis rezultatas lygus 37:37.

3 kėlinys 4min.

Dvi sausos minutės. Rezultatas nesikeičia – 37:37.

3 kėlinys 5min.

M.Kuzminskas greitos atakos metu nutraukia taškų badą – 39:37. Varžovams krepšys užsirišęs, nors daugumą metimų atlieka iš baudos aikštelės ar iš po pat krepšio.

3 kėlinys 7min.

D.Colinsas baudų metimais renka taškus – 44:40.

3 kėlinys 8min.

Stambulo klubo aukštaūgiai D.Lavrinovičius ir S.May pelno lengvus taškus iš po krepšio, lygina rezultatą (44:44) ir verčia „Žalgirį“ prašyti minutės pertraukėlės.

3 kėlinys 10min.

„Fenerbahce Ulker“ pelno 7 taškus be atsako, o „Žalgirio“ tritaškiai vienas po kito skrieja pro šalį... Rezultatas – 44:47. Gera žinia ta, kad ketvirtą pražangą užsidirbęs D.Lavrinovičius (8 taškai) baudžiamas ir technine pražanga.

Trečias kėlinys nedavė jokių atsakymų – 49:49.

4 kėlinys 3min.

Emiras Preldzičius pelno du taškus su pražanga – 51:56. „Žalgiris“ puolime klimpsta ir niekaip nepataiko iš toli (3/18).

4 kėlinys 5min.

„Žalgiris“ pradeda žaisti nervingai. Vis dar penkių taškų deficitas – 54:59.

4 kėlinys 6min.

Skirtumas mažėja iki 58:59, Emiras Preldzičius vėl pelno du taškus su pražanga. Tiesa, baudos nepataiko. 58:61.

4 kėlinys 7min.

„Žalgirio“ tritaškiai – 3/21, o Kaya Pekeris prasižengia penktą kartą.

4 kėlinys 8min.

O.Onanas smeigia tritaškį... 58:64.

4 kėlinys 9min.

T.Delininkaitis pagaliau pataiko iš toli – 63:66.

4 kėlinys 10min.

Po Manto Kalniečio dviejų baudos metimų – 65:66. „Žalgiris“ apsigina. P.Jankūnas stoja mesti baudų.

„Žalgiris“ priekyje 67:66. Lieka 57 sekundės. Minutės pertraukėlė, po kurios kamuolys bus turkų rankose.

Kokia klaida gynyboje! S.May pelno du taškus su T.Klimavičiaus pražanga... 67:69.

M.Kalnietis lygina rezultatą 69:69.

„Žalgiris“ apsigina, bet paskutinėmis sekundėmis P.Jankūnas meta pro šalį... Pratęsimas.

1 pratęsimas 1min.

Emiras Preldzičius pradeda pratęsimą dvitaškiu. Bet T.Delininkaitis atsako dviem baudų metimais. O.Onanas pelno dar tris taškus – 71:74.

1 pratęsimas 2min.

M.Pocius – trys taškai su pražanga! 75:74.

1 pratęsimas 3min.

O.Savas pelno keturis taškus iš eilės. 75:78, bet D.Collinsas tritaškiu lygina rezultatą – 78:78.

1 pratęsimas 4min.

Tadas Klimavičius smeigia tritaškį su 24 sekundžių sirena!!! 81:78. Lieka 1 minutė 9 sekundės.

1 pratęsimas 10min.

O.Onanas atsako dvitaškiu. 81:80.

1 pratęsimas 5min.

M.Pocius išprovokuoja O.Onano pražangą ir meta du baudų metimus. Pirmasis skrieja pro šalį.

82:80. Lieka 37 sekundės.

„Žalgiris“ apsigina. Lieka  22 sekundės.

„Žalgiris“ sudegina 8 sekundes. Baudas meta T.Delininkaitis. Pataiko abi – 84:80.

Emiras Preldzičius pelno du taškus. Mantas Kalnietis meta baudas. Pataiko vieną. 85:82.

Emiras Preldzičius meta tritaškį, prameta, pats atkovoja kamuolį ir pelno du taškus. 85:84. Turkai prasižengia.

Teisėjai aiškinasi, kiek liko laiko.

Lieka 1,8 sekundės. Baudas meta T.Delininkaitis.

Pirmasis netaiklus. Antrasis – taip pat. S.May metimas per visą aikštę – netikslus. „Žalgiris“ laimi rungtynes 85:84.